طراحی سایت
تاريخ انتشار: 06 اسفند 1399 - 09:34

دادخبر؛ استاندار فارس با تاکید بر اتخاذ تدابیری اثرگذار برای کنترل کرونا در آستانه ایام نوروز، گفت: اگرچه مردم فارس به ویژه شیرازی‌ها به مهمان‌نوازی معروف هستند، اما نوروز ۱۴۰۰ هم همانند نوروز گذشته، امکان پذیرایی از میهمانان و اسکان آن‌ها را به صورت عمومی نداریم.

فارس در نوروز ۱۴۰۰ پذیرای مهمان نیست

به گزارش دادخبر و به نقل از فارس، عنایت‌الله رحیمی بعدازظهر سه‌شنبه ۵ اسفند در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در فارس بیان کرد: فارس کارنامه نسبتا درخشانی در مبارزه با کرونا طی یکسال گذشته داشته که متاثر از تلاش کادر درمان و بهداشت، مردم و مسئولان است.

 

وی با اشاره به مشاهده سوش انگلیسی ویروس کووید-۱۹ در استان فارس، تاکید کرد: مواجهه با این بیماری اکنون افزایش سطح آمادگی برای مبارزه جدی‌تر با آن و اجرای اقدامات تاثیرگذار پیشگیرانه از سوی همه افراد را طلب می‌کند.

 

استاندار فارس ادامه داد: در یک مقطع از زمانی طی ماه‌های اخیر وضعیت استان به لحاظ شیوع کرونا به رنگ آبی درآمد، اما متاسفانه افزایش تردد و مسافرت‌ها موجب شد که امروز ۱۱ شهرستان در وضعیت آبی، ۱۶ شهرستان در وضعیت زرد و ۹ شهرستان هم در وضعیت نارنجی قرار گیرد.

 

رحیمی با تاکید بر اینکه برای هر یک از این شهرستان‌ها باید چاره اندیشی شود، گفت: البته همچنان اصلی‌ترین رفتار همان نظارت بر اجرای دستورالعمل‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

 

او در ادامه با تاکید بر همراهی بیشتر مجموعه فرهنگی استان برای فرهنگسازی در خصوص این بیماری گفت: صدا و سیما و اصحاب رسانه به عنوان یکی از کانون‌های اصلی مبارزه با این بیماری طی یکسال گذشته در فارس شایسته تقدیر هستند.

 

استاندار فارس همچنین تاکید کرد: سفر‌های نوروزی باید کنترل و هدفمند شود تا شاهد افزایش بیماری در استان نباشیم.

 

رحیمی همچنین‌خواستار تشدید و بازرسی و نظارت‌ها در تردد‌ها به ویژه در آستانه ایام نوروز شد و گفت: فرمانداران اعمال محدودیت‌ها را در شهرستان‌های نارنجی تشدید کنند.

 

او اضافه کرد: با تلاش دولت علی‌رغم همه مشکلات و تحریم‌ها و مباحث اقتصادی، مرحله اول واکسیناسیون انجام شده و امید است در مرحله دوم جمعیت بیشتری تحت پوشش قرار گیرند. پس از کادر درمان، واکسن در دسترس سایر گروه‌های در معرض خطر قرار خواهد گرفت.

 

استاندار فارس همچنین با تاکید بر استفاده از فرصت جذب تسهیلات کرونایی در استان، از خدمات کادر درمان و ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در فارس طی یکسال گذشته قدردانی کرد.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار