طراحی سایت
تاريخ انتشار: 15 بهمن 1399 - 10:38

دادخبر؛  مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر گفت: در زمان حاضر ۲۰ درصد پست‌های مدیریتی این استان در سطوح میانی و پایه در اختیار بانوان توانمند است.

۲۰ درصد پست‌های مدیریتی استان بوشهر در اختیار بانوان است

به گزارش دادخبر، مریم آذر شب روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: براین اساس در زمان حاضر از توان ۲۷۹ بانوی مدیر در استان بوشهر بهره گرفته شده‌است.

 

وی بیان کرد: با حمایت‌ها، نظر مناسب، مثبت و اعتماد به بانوان، استان بوشهر در سال ۹۷ رتبه نخست کشوری در زمینه واگذاری پست‌های مدیریتی به بانوان را کسب کرد و در سال ۹۸ نیز این استان چهارمین استان برتر کشوری در این شاخص معرفی شده‌است.

 

آذرشب ادامه داد: هرچند تا تکلیفی که برعهده دولت گذاشته شده و تحقق ۳۰ درصدی انتصاب بانوان در پست‌های مدیریتی فاصله داریم اما امید می‌رود در مدت زمان باقی مانده از مسئولیت دولت تدبیر و امید با حمایت‌های مدیریت ارشد استان و فرمانداران به تعهدات مشخص شده و تکلیف دولت در این زمینه دست یابیم.

 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر گفت: امسال با وجود همه محدودیت‌ها و مسائلی که ویروس کرونا برای همه ما ایجاد کرده‌است اقدام‌های خیلی خوب و اثر گذاری در حوزه زنان و خانواده در این استان انجام شد.

 

آذرشب افزود: سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان بوشهر برای ۱۰ شهرستان این استان تنظیم شد و در همین ارتباط مسائل شهرستان‌ها احصا و برنامه‌های عملیاتی کوتاه مدت با توجه به محدودیت زمانی به گونه‌ای جمع بندی شد که تا پایان دولت بخشی از این تعهدات را نسبت به جامعه زنان و خانواده استان ذیل سند با محوریت اشتغال و ساماندهی وضعیت اقتصادی خانوارهای زن سرپرست و بد سرپرست به انجام برسد.

 

وی ادامه داد: با توجه به محدودیت‌هایی که کرونا ایجاد کرده بود و صدمه‌های ناشی از آن بر معیشت و اقتصاد خانوارها بویژه خانوارهای زن سرپرست تلاش شد سفره کوچک شده این قشر را التیام بدهیم و بزرگتر کنیم و با تسهیل‌گری زمینه دسترسی به تسهیلات ارزان قیمت برای زنان فراهم شد.

 

آذرشب اضافه کرد: در همین ارتباط با فراهم کردن زمینه فروش مجازی برای تولیدات بانوانی که در مشاغل خرد و خانگی مشغول بودند، تلاش شد با استفاده از همه ظرفیت‌ها و خدمات حمایتی دستگاه‌های اجرایی به کسب و کارها رونق داده شود و مانع از تعلیق و تعطیلی کسب و کارهایی شویم که زنان با تلاش، پشتکار و انگیزه راه‌اندازی کرده بودند. 

 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر گفت: امسال طرح جامع توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار مبتنی بر الگوی نوین مشاغل خانگی براساس تفاهمی سه جانبه با تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی در چهار شهرستانی که تعداد خانوارهای زن سرپرست بیشتری نسبت به سایر شهرستان‌ها دارند، اجرا شد.

 

آذر شب افزود: در فاز دوم این تفاهم نامه سه جانبه این پروژه را برای یکهزار و ۵۰۰ زن سرپرست خانوار در سایر شهرستان‌های استان در رسته‌های اولویت دار شغلی که متناسب با بوم، ظرفیت‌ها و محدودیت‌های استان است برگزار می‌شود.

 

وی ادامه داد: در این طرح با استفاده از تسهیل‌گران و پیشرانانی که توانمندی حمایت از مخاطبان را دارند از آموزش، برندسازی، استاندارد سازی محصول تا بازاریابی و فروش به صورت یکپارچه در کنار زنانی خواهیم بود که فراگیر طرح هستند و امید می‌رود با اجرای این طرح بخش بزرگی ازجامعه خانوارهای نیازمند که زیر پوشش نهادهای حمایتی نسیتند، شناسایی شوند.

 

آذرشب بیان کرد: در سال ۹۹ با اجرای تفاهم نامه‌های مختلف با بانک‌های عامل بالغ بر پنج میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه و مرابحه به خانوارهای زن سرپرست و تعاونی‌های زنان تخصیص داده شد.

 

وی اضافه کرد: برای توانمندسازی سازمان‌های مردم نهاد و تاکید بر واگذاری و برون سپاری خدمات و وظایف دستگاه‌ها طرح‌هایی با حمایت مالی و معنوی معاونت زنان و خانواده به این سازمان‌های فعال در حوزه زنان واگذار شد که در این ارتباط ۳۰۰ میلیون تومان طرح پرداخت شد.

 

آذرشب گفت: امید می‌رود همه تلاش‌های انجام شده برای بهبود و کیفیت زندگی مجموعه زنان استان بوشهر محقق و رضایت مندی مجموعه مخاطبان جلب شود و در این ارتباط از هیچ کاری فروگذار نخواهیم کرد.

 

ایرنا


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار