بانک سپه عکس
    طراحی سایت
تاريخ انتشار: 06 آذر 1399 - 12:05
خشایار شاهینی

داد خبر؛  در عین اینکه دیگر برای نبودنش و لبخند و تواضع همیشگی‌اش ناراحت و دلتنگم، اما راضی و خوشحالم از اینکه آن موضوع را به ایشان گفتم و فهمیدم که نه تنها نقشی در آن ماجرا نداشته‌اند بلکه اصلا بی اطلاع هم بوده‌اند...

درسی که آسید مهدی علوی به من آموخت

داد خبر ـ خشایار شاهینی: روزی با جناب آقای سید شاهرخ رکنی در چاپخانه قرار ملاقات داشتم.‌ بعد از نیم ساعتی که همراه بررسی موضوع کاری به گپ و گفت گذشت، آقای علوی وارد شد.‌ بسیار خوش و بش کرد و نشستیم و صحبت گل انداخت. تقریبا پایان صحبت‌ها بود که گفتم قدری از شما گله‌مندم. پرسید بابت چه چیزی و گفتمش سال پیش فردی نابخردی کرده و به نام مجموعه‌ای که شما از السابقون آن هستید برای افراد زیادی پیامکی فرستاده و توهین وتهمت به من زده اند.

 

بسیار ناراحت شد و گفت اولا چرا همان موقع نگفتی، دوما کار بسیار خوبی کردی که گفتی، سوما با اینکه در جریان نبودم اما عذرخواهی و دلجویی می‌نمایم.

گفتمش همین‌قدر که الان گفتم شرم داشتم اما راحت شدم. روی همدیگر را بوسیدیم و اصرار عجیب داشت که در مواقع مشابه، ته دلت چیزی نگذار و حتما گله‌مندی یا نگرانی‌ات را بگو.

 

کرونا جناب آقای سید مهدی علوی بهبهانی را از ما گرفت. در عین اینکه دیگر برای نبودنش و لبخند و تواضع همیشگی‌اش ناراحت و دلتنگم، اما راضی و خوشحالم از اینکه آن موضوع را به ایشان گفتم و فهمیدم که نه تنها نقشی در آن ماجرا نداشته‌اند بلکه اصلا بی اطلاع هم بوده‌اند، چه بسا اینکه در مقام یک انسان جایزالخطا اگر آن موضوع را بازگو نمی‌کردم، همچنان در درونم دلگیری وجود داشت.

 

همه ی اینها را گفتم تا درسی را که آسید مهدی علوی به من داد، برای شما بگویم. ما واقعا در این دنیا مسافریم و زمان بازگشتمان نامشخص است، پس چه بهتر آنکه همیشه دلمان را صاف و زلال نگهداریم.

برای این مرد بزرگ و متواضع، خواندن دو سوره ی قرآن و تقدیم به روح بلندش، حداقل کاری است که میتوانیم انجام دهیم و تقاضا دارم شما نیز با خواندن دو سوره از قرآن کریم ، یادش کنید.

 

روحش شاد. 

 

پ ن : برای اطلاع دوستان ارجمندی که ایشان را نمیشناسند عرض می کنم ایشان افزون بر تصدی مشاغل عالیه دولتی، مدیر چاپخانه علوی بوشهر بودند. چاپخانه ای که اولین چاپخانه مدرن ایران است و مدیریت آن از سه نسل قبلشان به ایشان رسیده بود. این چاپخانه در تهران هم شعبه دارد.

 

 

 


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار