طراحی سایت
تاريخ انتشار: 01 مهر 1394 - 09:07
آیت الله هاشمی:

دات نیوز؛ جانشین فرماندهی کل قوا و فرمانده هشت سال دفاع مقدس، با اشاره به سفر آمانو و تعبیر وی که در برگشت اعلام کرده ایران به همه‌ی وعده‌هایش عمل کرده، گفت: باید خود را برای مرحله‌ای آماده کنیم که قدرت‌های جهانی پس از سال‌ها بی‌اعتمادی، تهدید و تحریم به این نتیجه رسیدند که یکی از اصلی‌ترین شرایط برای برگرداندن امنیت به منطقه، همکاری با ایران به عنوان امن‌ترین کشور و قدرت برتر منطقه است.

 اقلیت تندرو حتی بوی باروت جنگ هم به مشامشان نرسیده

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار جمعی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس گفت: شما که رزمندگان آن سال‌ها هستید و سختی‌ها و شداید جنگ را با تمام وجود لمس کرده‌اید، جنگیدید، مجروح شدید، به اسارت رفتید و همسنگرانتان جلوی چشم‌تان به شهادت رسیدند، بیش‌از همه حق دارید که درباره همه مقاطع جنگ حرف بزنید و نقد کنید و جامعه و جوانان از شما همین انتظار را دارند و نباید از حرف‌های دلسرد کننده عده‌ای اقلیت پر هیاهو برنجید.
به گزارش «انتخاب»، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان فراز و فرود چگونگی تدوین قطعنامه 598 به همه مسائل مربوط به آن از تصویب در شورای امنیت سازمان ملل تا قبول آن از سوی امام راحل اشاره کرد و گفت: همه‌ی کسانی که هشت سال تمام در بلندگوهای خود برای فریب افکار جهانی می‌دمیدند که ایران جنگ‌طلب است، قبول کردند که بپذیرند و اعلام کنند عراق شروع کننده جنگ، صدام متجاوز و ایران مستحق دریافت غرامت است.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، با بیان مصادیقی از تداوم پیروزی‌های ایران در جنگ و فتح دل‌های مردم عراق، گفت: به جای اشغال خاک عراق که در دنیای امروز اشغال یک سرزمین تقریباً غیرممکن است، به چنان عظمتی در تاریخ رسیده‌ا‌یم که رئیس‌جمهور آمریکا خطاب به رقبای خویش می‌گوید عراق را اشغال و دو دستی به ایران تقدیم کردید و امروز این مردم ایرانند که بهترین رابطه‌ها را با مردم و مسئولین عراق دارند و شما با این همه هزینه و کشتار سربازان آمریکایی، جز نفرت چیزی به دست نیاورده‌اید.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به لطف‌های مکرر خداوند به مردم ایران در تمام سال‌های دفاع مقدس به صبر تلخ و شیرین آزادگان در زندان‌ها و اردوگاه‌های ارتش بعث اشاره کرد و گفت: اگر تاریخ جنگ را بدون تعصبات سیاسی بنویسند، هیچ عقل سلیمی نمی‌تواند ذره‌ای به خود شک دهد و تردید کند که ایران به اهداف خود نرسیده است، اما متاسفانه این روزها شاهدیم که تاریخ ملی کشور با اهداف سیاسی تحریف می‌شود.
جانشین فرماندهی کل قوا و فرمانده هشت سال دفاع مقدس با تاکید بر اهمیت وحدت برای کشور و هشدارهای قرآن به مسلمانان که نزاع شما را فشل می‌کند و هیبت‌تان را می‌برد، گفت: اکنون نیز ملت ایران به مراتب محتاج وحدت محکم‌تری از دوران دفاع مقدس است. هر چند اختلاف سلیقه و بحث بر سر موضوعات برای بهتر شدن امور نه تنها بد نیست که حتی به قول
پیامبر اسلام خوب است، اما کسانی که می‌خواهند وحدت کشور را مخدوش کنند باید بدانند این کار با هر هدف و توجیهی، خیانت به آرمان‌های امام، مردم و شهیدان است.

ایشان با اشاره به خطر وجود تروریست‌ها در منطقه، گفت: تکفیری‌ها که کینه‌های تاریخی نسبت به شیعیان و به خصوص ایران دارند، منطقه را نا امن کرده‌اند و دلشان به گسترش اختلافات در ایران خوش است تا دامن بزنند و در داخل نیز گروهی معلوم نیست چه هدفی دارند که مدام بر طبل تفرقه می‌کوبند!
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در ادامه با بیان این نکته که «همه جبهه رفته‌ها، باید با هم مثل برادر باشند»، گفت: متاسفانه شاهدیم در سالروز جنگ و آغاز هفته دفاع مقدس، رزمندگان دیروز جنگ که هم اسیر شدند، هم جانبازند و هم شهید داده‌اند، گلایه می‌کنند که یک اقلیت تندرو و مدعیان پر هیاهوی امروز، خود را میراث‌بر می‌داند و از مردم طلبکاری دارد و وقتی در ماهیت آنان دقیق می‌شویم، حتی بوی باروت جنگ هم به مشامشان نرسیده است.
ایشان مباحث مربوط به توافق‌نامه هسته‌ای و برجام را یکی از مصادیق موفقیت‌های انقلاب و مردم ایران دانست و گفت: حرف‌های مخالفان و موافقان توافق هسته‌ای با ایران در دولت و کنگره آمریکا شنیدنی و حکایت از پیروزی سیاسی مردم ایران در مسیر اهداف انقلاب دارد که همدیگر را متهم به عدم شناخت از پیشرفت‌های علمی، فنی، اقتصادی و نفوذ ایران در کشورهای منطقه می‌نمایند.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با بیان این نکته که ایران الان عضو باشگاه هسته‌ای است و تمام پیشرفت‌های آن قانونی و برابر مقررات آژانس بین‌المللی هسته‌ای است، گفت: حالا دیگر دنیا اعتماد کرده است که هیچ وقت هدف ایران از فعالیت‌های هسته‌ای رسیدن به بمب اتمی نبوده و نیست.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به انتقاد کسانی که به خاطر پایان یافتن جنگ ایران و عراق ناراحت هستند، گفت: معلوم نیست این گروه دنبال چه هدفی بودند، در حالی که در آن مقطع هیچ بعید نبود، صدامی که بارها وحشی‌گری کرده بود، جنایت حلبچه را در شهرهای بزرگ ایران و حتی تهران تکرار کند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری تعبیر جام زهر توسط امام(ره)، گفت: دو سه ماه بعد از قبول قطعنامه امام به بنده فرمودند اگر جام زهر آن روز برایم تلخ بود، امروز شیرین است.
جانشین فرماندهی کل قوا و فرمانده هشت سال دفاع مقدس، با اشاره به سفر آمانو و تعبیر وی که در برگشت اعلام کرده ایران به همه‌ی وعده‌هایش عمل کرده، گفت: باید خود را برای مرحله‌ای آماده کنیم که قدرت‌های جهانی پس از سال‌ها بی‌اعتمادی، تهدید و تحریم به این نتیجه رسیدند که یکی از اصلی‌ترین شرایط برای برگرداندن امنیت به منطقه، همکاری با ایران به عنوان امن‌ترین کشور و قدرت برتر منطقه است.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار