بانک سپه در سمت راست صفحات داخلی
تاريخ انتشار: 04 مرداد 1396 - 06:39
گزارشی از پیاده روی تیم نرمش صبحگاهی پارک لاله برازجان؛

دات نیوز؛ ورزش همگانی به دو دلیل در درجه اهمیت قرار دارد. یکی اینکه براساس قانون، توسعه ورزش همگانی، اولین وظیفه همه ارگانها و سازمان های ورزشی است و دوم اینکه ورزش همگانی زیربنای ورزش قهرمانی به حساب می آید.

به گزارش دات نیوز، صبح روز سه شنبه سوم مرداد، کمیته نرمش صبحگاهی زیرنظر هیئت ورزشهای همگانی شهرستان دشتستان در شهربرازجان به مناسبت میلاد باسعادت کریمه ی اهل بیت حضرت معصومه علیهم السلام و در روز دختر و با اعضای تیم نرمش صبحگاهی پارک لاله اقدام به برگزاری پیاده روی عمومی کرد که با استقبال خوبی همراه بود.
بنا به این گزارش، مسیر پیاده روی که از پارک لاله تا پارک کوهنورد بود که با مسابقه طناب کشی و پرتاب توپ و قرعه کشی  بین اعضای گروه همراه بود.

عباس افشار مسوول کمیته ی نرمش صبحگاهی شهرستان دشتستان در زمینه ی ورزش همگانی یادداشتی فرستاده اند که در ادامه می آید:

ورزش همگانی به دو دلیل در درجه اهمیت قرار دارد. یکی اینکه براساس قانون، توسعه ورزش همگانی، اولین وظیفه همه ارگانها و سازمان های ورزشی است و دوم اینکه ورزش همگانی زیربنای ورزش قهرمانی به حساب می آید.
تحقیقات نشان داده است که ورزش قهرمانی در همگانی شدن ورزش نقش حاشیه ای دارد اما ورزش همگانی در رشد و توسعه ورزش قهرمانی نقش محوری و زیربنایی دارد. سلامتی جامعه، مبارزه با اعتیاد، مبارزه با ناهنجاری ها، پرکردن اوقات فراغت و تامین برنامه برای نشاط جمعی جامعه بوسیله ورزش همگانی صورت می پذیرد.
براساس تحقیقات انجام شده، بیست و نه درصد مردم ایران ورزش می کنند بنابراین محور اصلی کار متخصصان و رسانه ها باید افزایش حضور مردم در اماکن ورزشی باشد.
یکی از راهکارهای رسیدن به این مهم بالا بردن شناخت ورزشی مردم از نگاه علمی و اعتقادی است. برای بالا بردن شناخت مردم، وسایل ارتباط جمعی و گروه های مختلف اجتماعی باید براساس یک تفکر سازمانی در زمینه ورزش همگانی، فرهنگ سازی کنند.
درهمین راستا تشکر و سپاس از حمایت بی دریغ جناب آقای یوسف اطمینان رییس هیئت ورزشهای همگانی شهرستان دشتستان و تمامی دوستانی که دربرپایی این حرکت مردم پست قدم خیربرداشتند


مسوول کمیته نرمش صبحگاهی شهرستان دشتستان

عباس افشار

 

 


 

  

 

 


 


 


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار