بانک سپه در سمت راست صفحات داخلی
تاريخ انتشار: 02 مرداد 1395 - 17:48
سختی‌های تردد جزیره‌نشینان؛

دات نیوز؛ تردد به جزیره جزیره خارگ از طریق هوایی و دریایی صورت می‌گیرد و علی‌رغم بهبود وضعیت تردد از مسیر دریایی، اهالی خارگ برای انجام سفرهای هوایی همچنان با مشکلات و محدودیت‌هایی روبرو هستند.

به گزارش دات نیوز، فعالیت تنها دوشرکت هواپیمایی در فرودگاه جزیره خارگ باعث شده تا ساعت های پرواز در مسیرهای مختلف پروازی به ساعت های خاصی از روز محدود شود.

تهیه بلیط پرواز با توجه به چارتر بودن این دو شرکت که کامل در اختیار نفت هستند، باعث بروز مشکلات فراوانی برای بومیان خارگ شده است.

مشکلات شهروندان خارگی

شهروندان خارگی برای تردد با مشکلات زیادی در زمینه استفاده از پروازها روبرو هستند؛ یک شهروند خارگی گفت: هم اینک ما برای تهیه بلیط در فرودگاه خارگ دچار مشکل فراوان هستیم.

حمید رزمجو افزود: یکی از مشکلات مردم خارگ تهیه بلیط پرواز در فرودگاه خارگ و فرودگاه‌های منتهی به خارگ است که باتوجه به چارتر بودن تمامی پروازها، هر شهروند خارگی قصد خارج شدن از خارگ را دارد با استرس و مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می‌کند.

وی افزود: بارها شده که تا آخرین لحظه در فرودگاه حضور داشتیم و به دلیل نبودن جا، بلیطی به ما تعلق نگرفته و مجبور به بازگشت به خانه شدیم.

پیگیر حل مشکل هستیم

بخشدار ویژه خارگ در گفتگو در ارتباط با نبود شرکت‌های هواپیمایی در جزیره خارگ اظهار داشت: مشکلات اهالی شریف جزیره خارگ در رصد کامل است و این موضوع با قید فوریت پیگیری خواهد شد و مکاتباتی با مدیریت ارشد استان برای حل این مشکل صورت خواهد گرفت.

محمود رضایی افزود: باید زیرساخت‌های فرودگاه جزیره خارگ توسط سازمان هواپیمایی کشوری بررسی شود و در صورت نیاز تجهیزات ناوبری و کمک ناوبری این فرودگاه بروز یا افزایش یابد.

بخشدار ویژه خارگ اظهار داشت: تمام سعی و تلاش مجموعه وزارت کشور ، استانداری و بخشداری ویژه خارگ رفع محدودیت در جزیره خارگ است که امید است با همراهی و همفکری نخبگان و معتمدین خارگ این مشکلات حل خواهد شد.

لزوم حضور شرکت‌های جدید هواپیمایی 

به گزارش دات نیوز، نبود تنوع شرکت‌های هواپیمایی و ساعت نشست و برخاست هواپیما در فرودگاه خارگ برای بومیان جزیره مشکل‌ساز شده است.

در سالیان گذشته شرکت هواپیمایی جهموری اسلامی ایران (هما) مانند تمامی نقاط کشور در این جزیره مشغول به خدمات دهی بوده ولی متاسفانه خدمات این شرکت هواپیمایی که دولتی است، در جزیره خارگ قطع شده و بومیان جزیره خارگ دچار سرگردانی فراوانی شده اند.

نیاز است استاندار بوشهر به‌عنوان نماینده عالی دولت در استان بوشهر در نشستی با رئیس سازمان هواپیمایی کشوری درخواست حضور همه شرکت های مسافربری و تنوع بخشی در ساعت آمد و شد در فرودگاه جزیره خارگ را مطرح کند که یکی از خواسته های به حق مردم جزیره خارگ است.

تنوع و ایجاد خط پروازی جدید توسط شرکت های هواپیمایی امکان رقابت و ارائه خدمات بهتر به مسافران را فراهم می کند.

با حمایت مسئولان استان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید  تلاش شود فرآیند سنتی موجود و حضور چند شرکت محدود هواپیمایی در مسیر پروازی جزیره خارگ  تغییر کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع: مهر


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار