طراحی سایت
تاريخ انتشار: 22 بهمن 1394 - 12:14
هادی خامنه‌ای:

دات نیوز؛ در‌حالی‌که اصول‌گرایان از بابت تأیید صلاحیت نیروهای خود آسوده خاطر هستند و برای تصاحب کرسی‌های سبز بهارستان با یکدیگر به رقابت پرداخته و البته لیستی جنجالی با پیکره اصلی پایداری نیز ارائه داده‌اند و حالا مشغول رایزنی برای دردست‌گرفتن ریاست مجلس و تقسیم هیئت‌رئیسه هستند،

می‌خواهند اصلاح‌طلبان را درگیر جنگ روانی کنند

به گزارش«دات نیوز»؛ در‌حالی‌که اصول‌گرایان از بابت تأیید صلاحیت نیروهای خود آسوده خاطر هستند و برای تصاحب کرسی‌های سبز بهارستان با یکدیگر به رقابت پرداخته و البته لیستی جنجالی با پیکره اصلی پایداری نیز ارائه داده‌اند و حالا مشغول رایزنی برای دردست‌گرفتن ریاست مجلس و تقسیم هیئت‌رئیسه هستند، اصلاح‌طلبان اندرخم کوچه تأیید و رد صلاحیت قرار دارند و هر روز خبر تأیید یکی از شخصیت‌های اصلاح‌طلب در رسانه‌های رسمی و غیر‌رسمی و البته فضای مجازی منتشر و فردا نیز تکذیبیه آن دست به دست می‌شود. 
دبیرکل مجمع نیروهای خط امام معتقد است: «اصلاح‌طلبان اکنون با جنگ روانی برای خلل در تعیین لیست نهایی و البته استمرار استراتژی حضور پرشور در انتخابات مواجه شده‌اند.» این سخنان واکنش هادی خامنه‌ای به خبر یکی دو روز پیش تأیید صلاحیت مرتضی اشراقی، نوه امام(ره) است که خبرگزاری فارس آن را منتشر کرد و فردای آن روز خبر رد صلاحیتش نیز منتشر شد. 
سیدهادی خامنه‌ای در گفت‌وگو با «وقایع اتفاقیه» معتقد است: «سرگردان‌کردن نامزدهای اصلاح‌طلب و روشن‌نکردن وضعیتشان به این شیوه که یک روز بگویند تأیید صلاحیت شده‌اید و روز دیگر خبر رد صلاحیتشان را بدهند، باعث می‌شود، ما اصلاح‌طلبان نتوانیم در فرصت لازم تصمیمات حساب شده‌ای برای انتخابات بگیریم.»
وی با انتقاد از رد صلاحیت‌های گسترده اصلاح‌طلبان گفت: نظر اصلاح‌طلبان این است که در انتخابات پیش رو، فعلا کف مطالبات خود را دنبال کنند و با حداقل‌ها پیش بروند. دبیرکل مجمع نیروهای خط امام ادامه داد: حالا که اصلاح‌طلبان نتوانستند نامزدهای شاخص و صددرصد مورد تأیید و نظر خود را برای انتخابات پیش رو داشته باشند و اکثر آنها رد صلاحیت شده‌اند، نامزدهایی که حداقل صلاحیت را دارند و بهتر از سایر افراد هستند، در لیست انتخاباتی خود قرار می‌دهند و از آنها حمایت می‌کنند تا مانع از حضور افراد بی‌صلاحیت در مجلس شوند. 
وی تصریح کرد: البته لازمه این کار حضور همه مردم پای صندوق‌های رأی و مشارکت حداکثری است. 
خامنه‌ای در پاسخ به این سؤال که به نحوی عمل شده که هنوز تکلیف برخی چهره‌های اصلاح‌طلب مشخص نیست و آنها نمی‌دانند که صلاحیتشان تأیید یا رد شده است و در صورتی که لیست بسته شود تکلیف آنها چه خواهد شد، گفت: اگر تا آخرین لحظات هم چهره شاخصی از اصلاح‌طلبان تأیید صلاحیت شوند در لیست انتخاباتی قرار می‌گیرند. این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تأکید کرد: البته به نظرم این بازی روانی است و سرگردان‌کردن نامزدها و روشن‌نکردن وضعیتشان باعث می‌شود که ما اصلاح‌طلبان نتوانیم در فرصت لازم تصمیمات حساب شده‌ای برای انتخابات بگیریم و به‌موقع عمل کنیم ولی قطعا این مسئله نیز با هوشیاری و وفاداری نیروهای اصلاح‌طلب به انقلاب از سر گذرانده خواهد شد.  وی ادامه داد: البته تا همین‌اندازه هم که می‌توانیم همه تلاشمان را به کار می‌بریم تا در انتخابات فعال باشیم و با صندوق‌های رأی قهر نمی‌کنیم، اقدام بزرگی صورت گرفته است. وی افزود: درست است که ما را از بسیاری کاندیداهای درجه یک خود محروم کرده‌اند ولی با حرکات شایسته و آگاهانه خود اجازه نمی‌دهیم افراد ناشایست که به هیچ یک از عناوین انقلاب پایبند نیستند، وارد مجلس شوند. حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین هادی خامنه‌ای با تأکید بر اینکه «اصلاح‌طلبان در انتخابات حضور حداکثری خواهند داشت»، گفت: ما در آستانه یک انتخابات مهم قرار داریم و اکثریت قاطع ملت باید رونق بخش این انتخابات باشند و از آنها می‌خواهیم به لیست ائتلاف اصلاح‌طلبان رأی دهند. 
دبیرکل مجمع نیروهای خط امام افزود: البته مردم از ارائه افراد درجه یک مورد نظرشان محروم شده‌اند، ولی به دلیل وابستگی به انقلاب و شرایط جهانی، همه باید در انتخابات شرکت کنیم. هرچند معتقدم هرچه انتخابات مطابق با موازین عدالت و شرع باشد، نتیجه بهتری به دست می‌آید.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار