بانک سپه در سمت راست صفحات داخلی
تاريخ انتشار: 28 تير 1400 - 10:45

دادخبر؛ کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به شرجی و رطوبت بالای هوا در استان طی روزهای آینده گفت: احتمال بارش باران دور از انتظار نیست.

شرجی و رطوبت بالای هوا در استان بوشهر/ احتمال بارش باران

به گزارش دادخبر، پیام مساعدی اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد طی امروز تا اواخر هفته با وزش جریانات جنوبی، شرجی و رطوبت هوا در سطح استان از مقادیر بالایی برخوردار است.

 

وی اضافه کرد: در ساعاتی از ظهر امروز تا اوایل شب با رشد ابرهای همرفتی در سطح استان، عمدتاً در ارتفاعات شرقی و در بخش‌هایی از مناطق جنوبی، وقوع ناپایداری‌های موقت جوی به صورت رگبار پراکنده باران، رعدوبرق و وزش تندباد لحظه‌ای گاهی همراه با گردوخاک و در مناطق مستعد با احتمال ریزش تگرگ پیش بینی می‌شود.

 

مساعدی بیان کرد: برای ساعات آینده آسمان استان قسمتی ابری تا نیمه ابری همراه با غبار محلی، گاهی افزایش ابر و در برخی نقاط، عمدتاً نواحی جنوبی و ارتفاعات استان در برخی ساعات وقوع رگبار پراکنده باران، رعد و برق و وزش تندباد لحظه‌ای و فردا در برخی نقاط مه صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود.

 

وی ادامه داد: جهت وزش باد متغیر، غالباً جنوب غربی تا جنوب شرقی با سرعت هشت تا ۳۰ گاهی ۳۸ کیلومتر در ساعت و در هنگام وقوع ناپایداری بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی می‌شود.

 

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر افزود: در این مدت ارتفاع موج ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۱۲۰ سانتیمتر و در هنگام وزش تندباد لحظه‌ای ۶۰ تا ۱۲۰ گاهی ۱۵۰ سانتیمتر خواهد بود.

 

مهر


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار