بانک سپه در سمت راست صفحات داخلی
تاريخ انتشار: 27 تير 1400 - 10:42

دادخبر؛ موشک "نیوشپرد"(New Shepard) شرکت بلواوریجین(Blue Origin) در روز ۲۰ ژوئیه(۲۹ تیر) به فضا خواهد رفت و جف بزوس، بنیانگذار این شرکت و سه مسافر دیگر را با خود به فضا خواهد برد. این پرواز به صورت زنده پخش خواهد شد.

سفر "جف بزوس"‌ به فضا را زنده تماشا کنید

به گزارش دادخبر و به نقل از ایسنا، پخش زنده پرتاب موشک نیوشپرد در ساعت ۷:۳۰ صبح روز ۲۰ ژوئیه به وقت منطقه زمانی شرقی(۱۶:۰۰ تهران) در وب‌سایت این شرکت آغاز می‌شود. قرار است این موشک در ساعت ۹ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی(۱۷:۳۰ تهران) پرتاب شود، البته پرتاب آن به شرایط آب و هوایی و عوامل تکنیکی بستگی دارد.

 

به گفته‌ی بلو اوریجین، این پرواز ۱۱ دقیقه به طول خواهد انجامید و پس از فرود پخش زنده‌ای با حضور فضانوردان در وبسایت بلو اوریجین قابل مشاهده خواهد بود. این شرکت اطلاعات مربوط به این ماموریت را در توییتر خود نیز منتشر می‌کند.

 

در این سفر "والی فانک"(Wally Funk) ۸۲ ساله، به عنوان مسن‌ترین فضانورد تاریخ، مارک بزوس، برادر جف بزوس و "الیور دیمن"(Oliver Daemen)، جوان‌ترین مسافر فضا با بزوس همراه خواهند شد.

 

دیمن در این سفر جایگزین خریدار بلیت ۲۸ میلیون‌ دلاری خواهد بود که همچنان می‌خواهد ناشناس بماند و به دلیل مشکلاتی در زمان‌بندی در این سفر شرکت نخواهد کرد و در یکی از سفرهای آینده شرکت بلواوریجین به آنها ملحق خواهد شد.

 

موشک نیوشپرد در ارتفاعی بالاتر از موشک ویرجین‌گلکتیک به پرواز در خواهد آمد و بدین ترتیب این شرکت عملکردی متفاوت از رقیب خود خواهد داشت.

 

به نظر می‌رسد شرکت بلواوریجین در روز یکشنبه ۱۸ ژوئیه(۲۷ تیر) در ساعت ۱۲ ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی(۲۰:۳۰ تهران) یک کنفرانس خبری نیز برگزار کند. این کنفرانس خبری نیز بر روی وبسایت شرکت بلواوریجین قابل مشاهده خواهد بود.

 

منبع: اسپیس


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار