بانک سپه در سمت راست صفحات داخلی
تاريخ انتشار: 03 تير 1400 - 19:03

دادخبر؛ افرادی که در ابوظبی زندگی می‌کنند و مدت زمان اقامتشان تمام شده است یا اشخاصی که با ویزایشان در ابوظبی ساکن هستند (از جمله اشخاصی که ویزای گردشگری داشته‌اند و منقضی شده است) هم می‌توانند به صورت رایگان واکسن کرونا دریافت کنند.

واکسیناسیون رایگان گردشگران در ابوظبی + شرایط

به نقل از خلیج نیوز، دارنگان ویزیتور ویزا و گردشگران خارجی که مقصدشان به ابوظبی ختم می‌شود هم‌ اکنون می‌توانند به صورت رایگان واکسن کرونا دریافت کنند

 

البته توجه داشته باشید که ویزای گردشگری باید فقط توسط ابوظبی صادر شده باشد. بنابراین ویزاهای گردشگری که از 6 اتحاد شیخ‌نشین دیگر صادر شده باشد، قبول نمی‌شود (مانند دبی، عجمان یا فجیره).

دارندگان ویزیتور ویزای معتبر و ویزای گردشگری می‌توانند از دو راه برای دریافت واکسن، وقت بگیرند:

راه اول

  1. نصب اپلیکیشن SEHA

  2. وارد کردن UID ویزا در اپلیکیشن (این کد در پاسپورت وجود دارد)

  3. وارد کردن یک شماره تلفن اماراتی

راه دوم

  • تماس با شماره 80050

متقاضیان واجد شرایط می‌توانند در ابوظبی هر دو واکسن «سینوفارم» و «فایرز» را دریافت کنند. 

 واکسن کرونا

افرادی که در ابوظبی زندگی می‌کنند و مدت زمان اقامتشان تمام شده است یا اشخاصی که با ویزایشان در ابوظبی ساکن هستند (از جمله اشخاصی که ویزای گردشگری داشته‌اند و منقضی شده است) هم می‌توانند به صورت رایگان واکسن کرونا دریافت کنند.

 

کمیته اورژانس، سانحه  و بحران ابوظبی تائید کرده است اشخاصی که ویزای ورود یا اقامتشان در ابوظبی منقضی شده باشد، به دلیل امنیت و سلامت و با توجه به شرایط استثنایی ناشی از پاندمی کرونا، می‌توانند واکسن رایگان کرونا دریافت کنند. این خبر توسط دفتر رسانه‌ای دولت ابوظبی در توئیتر منتشر شده است.

حائز اهمیت است که هم اکنون هر گونه تعیین هویت رسمی که حتی شامل موارد منقضی شده نیز می‌شود جهت ثبت نام در مراکز دریافت واکسن می‌تواند استفاده شود.

 

تا به امروز تنها کسانی که دارای کارت شناسایی یا ویزای اقامتی معتبر بودند می‌توانستند برای دریافت هر واکسنی که در امارات وجود دارد ثبت نام کنند. اما از آینده هر کسی که با مدارک معتبر بتواند هویت خود را اثبات کند، واجد دریافت واکسن رایگان کرونا می‌شود.

بنابراین طرح واکسیناسیون ابتدا اشخصای را هدف قرار می‌دهد که در حال حاضر بیکار هستند و در زمان پاندمی کرونا ویزای آن‌ها منقضی شده است. حتی متخلفانی که ویزیتور ویزا یا ویزای توریستی منقضی شده‌ دارند و هم‌اکنون در ابوظبی اقامت دارند هم می‌توانند از این مزیت بهره مند شوند و واکسن رایگان دریافت کنند.

 

این اطلاعیه دولت ابوظبی چند روز پیش از اجرای سیستم Green Pass که وسیله آن حضور در اکثر اماکن عمومی امارات امکان پذیر می‌شود منتشر  شده است.

 

 

 منبع: .khaleejtimes

برچسب ها:
واکسن , ابوظبی

نظرات کاربران
رضا حدود 1 ماه قبل گفت:
گرچه امارات متحده عربی کشوری کوچک نسبت به سایرهمسایگان خود به حساب میاد...امااگه ازحق وانصاف نگذریم،درتمامی بحرانهاحق ودین شهروندان خود را ادا نموده وحتی نسبت به اجانب هم کوتاهی نکرده....کشوری ست کوچک زیبابامناظرساخت دست بشر ودارای امنیت عالی...
اگرآب وهوای کشورامارات مانند شیراز میبود ودارای خاک مناسب جهت کشاورزی...مطمئنا بهشت روی زمین میشد،وسیل گردشگران سرازیر میشد.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار