بانک سپه در سمت راست صفحات داخلی
تاريخ انتشار: 25 ارديبهشت 1400 - 10:34

دادخبر؛ رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از واکسینه شدن درصد از افراد بالای ۸۰ سال این شهرستان خبر داد.

۷۰ درصد از افراد بالای ۸۰ سال شهرستان دشتستان واکسینه شدند

به گزارش دادخبر، ماریا خویشدوست اظهار داشت: در راستای انجام واکسیناسیون رده‌های مختلف سنی، دو پایگاه تجمیعی واکسیناسیون عمومی کرونا در شهر برازجان راه‌اندازی شده است.

 

وی افزود: در حال حاضر طبق زمان‌بندی برنامه واکسیناسیون کرونا وزارت بهداشت، افراد بالای ۸۰ سال شهرستان واکسینه می‌شوند و در حدود ۷۰ درصد از افراد این گروه سنی نوبت اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

 

خویشدوست تصریح کرد: در دو پایگاه تجمیعی شماره ۱ و ۲ واکسیناسیون عمومی کرونا واقع در مدرسه شهید جاوید کازرونی و کانون امام خمینی شهر برازجان ۶ تیم مستقر هستند و واکسیناسیون کادر بهداشت و درمان، بیماران خاص و افراد بالای ۸۰ سال را بر عهده دارند و با اعلام گروه‌های سنی دیگر، راه‌اندازی یک تا دو پایگاه تجمیعی و افزایش تیم‌های واکسیناتور پیش‌بینی‌شده است.

 

وی همچنین اظهار کرد: این دو پایگاه تجمیعی، ۶ مرکز خدمات جامع سلامت و ۴ پایگاه بهداشتی با جمعیتی در حدود ۱۶۰ هزار را پوشش می‌دهد.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان خاطرنشان کرد: ارسال واکسن‌های کرونا به شهرستان دشتستان همچنان ادامه دارد که طبق برنامه زمان‌بندی اعلام‌شده تزریق آن به گروه‌های هدف انجام می‌گیرد.

 

خویشدوست گفت: تاکنون ۶ هزار و ۳۷۱ دوز واکسن به گروه‌های مختلف از قبیل کادر بهداشت و درمان، سالمندان، گروه‌های نظام پزشکی (پزشکان مطب‌های خصوصی، آزمایشگاه‌ها و کلینیک‌های تخصصی)، پاکبانان، جانبازان بالای ۵۰ درصد و بیماران خاص (دیالیزی، تالاسمی، ام‌اس، پیوند اعضا) تزریق شده است که از این تعداد بیش از ۹۰۰ نفر دوز دوم واکسن را نیز دریافت کرده‌اند.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان ضمن تشکر از بخشداران، دهیاران، ادارات آموزش و پرورش و پایگاه‌های بسیج برای فراهم نمودن فضای مناسب فیزیکی واکسیناسیون عمومی رده‌های سنی مختلف در سایر بخش‌های شهرستان، گفت: ما برای تسریع واکسیناسیون گروه‌های مختلف سنی نیاز به امکانات و ظرفیت‌های سایر نهادها و دستگاه‌های اجرایی داریم و با تعامل و همکاری می‌توانیم به اهداف مورد نظر برسیم.

 

خویشدوست با بیان اینکه تیم‌های بهداشتی در دو شیفت صبح و بعدازظهر در این مراکز حضور فعال دارند گفت: شهروندان گرامی منتظر تماس تلفنی از طریق سامانه ۴۰۳۰ و هماهنگی مراقبین سلامت و بهورزان مرکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت باشند.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان خاطرنشان کرد: شهروندان با پاسخ به‌موقع به تماس‌های ۴۰۳‌۰ و مشارکت عمومی جهت فرهنگ‌سازی ایجاد ایمنی جمعی و شکستن کرونا با کادر بهداشت و درمان همکاری نمایند.

 

مهر


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار