بانک سپه در سمت راست صفحات داخلی
تاريخ انتشار: 25 ارديبهشت 1400 - 10:27

دادخبر؛ کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهرگفت: در ۲۴ ساعت گذشته بندر دیر این استان با ۴۶ درجه بیشترین میزان دما در کشور را تجربه کرد.

بندر دیر بوشهر با ۴۶ درجه بیشترین دما در کشور را تجربه کرد

به گزارش دادخبر، محمدرضا انصاری افزود: در مدت یاد شده بنادر کنگان و عسلویه دمای ۴۴ و شهرهای برازجان و خورموج مراکز شهرستان های دشتستان و دشتی نیز دمای ۴۳ درجه سانتیگراد را تجربه کردند.

 

وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته دمای شهرهای اهرم، دیلم، جم و بوشهر به ترتیب دمای ۴۲، ۴۰، ۳۹ و ۳۵ درجه سانتیگراد ثبت شد.

 

انصاری ادامه داد: روند افزایشی دما در استان بوشهر با تمرکز بیشتر بر مناطق غیرساحلی همچنان در روزهای آینده ادامه دارد که با این وضعیت دما در عمده مناطق بین ۴۰ تا ۴۵ درجه خواهد بود.

 

وی اظهار داشت: از روز گذشته با شمالی شدن جهت وزش باد از رطوبت هوا نیز در استان کاسته شد به نحوی که بیشترین میزان رطوبت در بوشهر با ۷۶ درصد در بوشهر ثبت شد.

 

انصاری یادآورشد: برای روزهای آینده وضعیت دریایی خلیج فارس آرام است و تنها در ساعت‏ هایی از بعد از ظهر دریا مواج و متلاطم خواهد بود.

 

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر ادامه داد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان این استان صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی و در بعد از ظهر با وزش باد و طی صبحگاه در برخی نقاط با مه رقیق پیش‎ بینی می‏ شود.

 

وی افزود: در این مدت جهت وزش باد متغیر، گاهی جنوب غربی تا جنوب شرقی با سرعت ۸ تا ۲۸ و در ساعت‏ هایی از بعد از ظهر تا ۳۴ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

 

انصاری اظهارداشت: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا در سواحل استان ۳۰ تا ۹۰ و در ساعت‏ هایی از بعد از ظهر تا ۱۲۰ سانتیمتر پیش‎ بینی شده است.

 

وی گفت: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۳:۱۷ دقیقه بامداد، مد دریا ساعت ۱۰:۳۱ و جزر دوم ساعت ۱۸:۲۰ خواهد بود.

 

ایرنا


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار