بانک سپه در سمت راست صفحات داخلی
تاريخ انتشار: 20 ارديبهشت 1400 - 18:10

دادخبر؛ رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شیراز گفت: سیرک واقع در بلوار دکتر حسابی شیراز طعمه شعله‌های آتش شد و سوخت.

 

به گزارش دادخبر و به نقل از ایرنا، محمد هادی قانع روز دوشنبه در این باره گفت: ساعت ۱۳ و ۳۷ دقیقه امروز دوشنبه حادثه آتش سوزی در سیرک واقع در بلوار دکتر حسابی به سامانه ۱۲۵ اعلام و بلافاصله ماموران دو ایستگاه آتش نشانی ۸ و ۴ به همراه تانکر آب به محل حادثه اعزام شدند.

 

وی بیان کرد: در این حادثه قسمت چادر سیرک و بخشی از سکوهای تماشاگران که از صندلی های پلاستیکی پوشیده شده بود کاملا شعله ور و در حال سرایت به کانکس های مجاور چادر و محل اسکان کارکنان سیرک بود.

 

قانع ادامه داد: این سیرک به وسیله مواد قابل اشتعال از جمله برزنت، گونی و داربست بصورت موقت ساخته شده بود و وزش شدید باد کار پایش را با مشکل مواجه کرده بود،آتش نشانان با ارزیابی اولیه محل حادثه جهت اطفای سریع شعله های سرکش آتش وارد عملیات شدند و موفق شدند در کمتر از چند دقیقه آتش را مهار و از سرایت به اطراف جلوگیری کنند.

 

قانع خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه فردی در فضای داخلی سیرک حضور نداشت این حادثه هیچ مصدومی نیز نداشت اما باید به مسئولین برپایی چنین فضاهایی توصیه کرد که اقامتگاه های موقتی که به صورت سیرک،نمایشگاه و ... برپا می شوند حتما باید به تجهیزات اطفای حریق و نگهبان مجهز باشند.

 

وی در پایان گفت: این عملیات که علت آن در دست بررسی است با لکه گیری کامل محل و اطمینان از ایمنی آن به پایان رسید،در این حادثه ۷۰ صندلی از قسمت تماشاگران و ۳۰ درصد چادر سیرک طعمه آتش شد.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار