بانک سپه در سمت راست صفحات داخلی
تاريخ انتشار: 19 ارديبهشت 1400 - 17:34

دادخبر؛ دستگاه مبارزه با تروریسم اقلیم کردستان عراق هرگونه دخالت و همکاری در ترور شهید سردار سلیمانی را تکذیب کرد.

 در پی انتشار جزئیات جدیدی از عملیات ترور سردار «قاسم سلیمانی»، فرمانده سابق «سپاه قدس» توسط سایت یاهو نیوز و بیان اینکه نهاد مبارزه با تروریسم منطقه کردستان در شمال عراق در این عملیات مشارکت داشتند، مقامات کردستان در شمال عراق، مشارکت در عملیات ترور را رد کردند.

 

نهاد مبارزه با تروریسم منطقه کردستان عراق با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «گزارشی منتشر شده که به صورت غیر مستقیم برخی از افسران کُرد را به مشارکت در عملیات ترور سردار قاسم سلیمانی متهم می کند، در حالی که در بخش دیگری از گزارش نام نیروی مبارزه با تروریسم وابسته به منطقه کردستان نیز به عنوان یکی دیگر از طرف های شرکت کننده در این عملیات آمده است».

 

این بیانیه در ادامه تاکید می کند: «به طور قاطع هرگونه آگاهی، اطلاع و مشارکت نیروهای مبارزه با تروریسم در این اقدام رد می شود».

 

در این بیانیه تصریح شده است: ژنرال سلیمانی دوست نزدیک مرحوم مام جلال (جلال طالبانی رئیس جمهور اسبق عراق) بود و دستگاه مبارزه با تروریسم اقلیم کردستان در کنار ژنرال سلیمانی با تروریست ها جنگیده است و مشخص است که ترور چنین فرمانده‌ای در این سطح زیانی برای اقلیم کردستان است.

 

در این گزارش از وجود یک طرح سری برای ترور شهید سلیمانی خبر داده و در آن یک عضو نیروهای  مبارزه با تروریسم اقلیم (CTG) به داشتن روابط نزدیک با نیروهای عملیات ویژه آمریکا و نقش داشتن در این عملیات متهم شده است.

 

در گزارش مشروح آمده بود که «مأموران کُرد برای استقبال از سردار سلیمانی و تعیین هویت وی هنگام فرود در فرودگاه بین‌المللی بغداد، لباس نیروهای حمل بار فرودگاه را به تن کردند».


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار