بانک سپه عکس
    طراحی سایت
تاريخ انتشار: 13 ارديبهشت 1400 - 19:16
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر:

دادخبر؛ مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: معلمان ارزشمند و فداکار ما جانشان را در طبق اخلاص گذاشتند، تولید محتوا کردند، و مهم تر از همه در بحران و شرایط سخت نگذاشتند آموزش تعطیل شود.

علیمراد کرمی در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه کارهای بسیار بزرگی در یک سال اخیر انجام شده است، عنوان کرد: ما ادعا نداریم آموزش را تمام و کمال انجام دادیم ولی همین‌که‌ نگذاشتیم دانش آموزان یک سال از عمرشان تلف شود، کار بسیار بزرگی است که جا دارد از تلاش های معلمان عزیز و خانواده ها که در کنار آموزش و پرورش قرار گرفتند و در کنار ما بودند نیز تشکر می کنم.

 

وی ادامه داد: در حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی، طرح های مختلفی در حال اجرا است و در سال تحصیلی جاری هم بسیاری از این طرح ها با وجود بیماری کرونا و شرایط سخت حاکم اجرا شد. از جمله طرح های اجرایی شده یکی طرح نماد و دیگری هم طرح یاریگران زندگی بود.

 

این مسئول توضیح داد: طرح یاریگران زندگی در ۶۳۱ مدرسه و با عضویت ۳۷۸۶ دانش آموز اجرا شد. همچنین راه اندازی اورژانس اجتماعی دانش آموزان در همان طرح نماد با خط تلفنی ۱۵۷۰ در سراسر کشور بود که دانش آموزان می توانستند مسائل و مشکلاتشان را مطرح کنند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش بوشهر توضیح داد: اجرای طرح دانش آموز تراز انقلاب اسلامی در مدارس متوسطه دوم از طرح های افتخاری استان بود که مورد استقبال دانش آموزان قرار گرفت و ان شاءالله در سال آینده ببینیم‌ که این طرح در سطح ملی مطرح شود.

 

کرمی اضافه کرد: در زمینه پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی ۴ مرکز مشاوره جدید نیز افتتاح کردیم.

 

وی ادامه داد: برگزاری ۵۸۲ یادواره شهدای دانش آموز و فرهنگی با رعایت شیوه نامه های بهداشتی، برگزاری انتخابات شوراهای دانش آموزی با مشارکت ۱۶۷۰۰۰ دانش آموز و ۱۰۵۳۵ به عنوان منتخبین شورا و همچنین برگزاری مسابقات فرهنگی، هنری و قرآنی با حضور ۱۰۰۰۰ دانش آموز از دیگر برنامه های اجرا شده است.

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر اظهار کرد: در حوزه معاونت سوادآموزی پوشش ۲۰۴۱۷ نفر سوادآموز در دوره های مختلف تحصیلی، اجرای طرح توسعه سواد زنان و دختران روستایی با حضور ۳۰۰ نفر سواد آموز انجام شده است.

 

علیمراد کرمی بیان کرد: در حوزه معاونت تربیت بدنی و سلامت نیز نیاز بود کارهایی انجام ‌دهیم زیرا دانش آموز دیگر تحرکاتی که در سطح مدرسه انجام میداد را نداشت و قطعا آسیب‌هایی نظیر چاقی، بیماری های قلبی و عروقی آنها را تهدید می کرد. بسته تحولی کوچ به منظور کنترل وزن و چاقی دانش آموز اجرا شد که استان بوشهر یکی از استان های پیشرو بود. مرحله دوم این طرح نیز تا پایان سال ۹۹ اجرا شد و همچنین با اعتبار ۶۰۰ میلیون تومان وسایل ورزشی در سطح مدارس توزیع کردیم.

 

این مسئول ادامه داد: زیباسازی و ایمن سازی فضاها و اماکن ورزشی اصلی مرکز استان به مبلغ ۳۰۰میلیون تومان و کلاس ها با اعتبار ۴۰۰ میلیون تومان انجام شد. به علاوه ۱۲۰ اتاق تخصصی بهداشت نیز در سال جاری تجهیز شد.

 

وی عنوان کرد: در حوزه آموزش ابتدایی، جذب ۱۸۵۰۰ نوآموز پیش دبستانی، پوشش ۹۸۸ نوآموز دو زبانه و افزایش ۹۷/۷۵ درصدی آموزش عادات و مهارت های زندگی در دوره ابتدایی را داشتیم. در حوزه آموزش متوسطه نیز شاهد ارتقاء ۴ رتبه ای دانش آموزان استان بوشهر در زمینه سوابق تحصیلی و کنکور سراسری و ارتقاء ۷ رتبه ای در رشته ها با آزمون بودیم. ارتقاء ۸ رتبه ای استان بوشهر در میانگین عملکرد دانش آموزان در امتحانات نهایی خرداد ۹۹ نیز از دیگر افتخارات استان بوشهر بود.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار