بانک سپه عکس
    طراحی سایت
تاريخ انتشار: 13 ارديبهشت 1400 - 18:16

دادخبر؛ فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان گفت: مرزداران هنگ مرزی سراوان با اشراف اطلاعاتی و رصد تحرکات در مناطق مرزیموفق به کشف 600 کیلوگرم موادمخدر در مرز سراوان شدند.

به گزارش دادخبر و به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس، سردار محمد ملاشاهی اظهار کرد: در راستای کنترل و مراقبت از مرزها و برخورد قاطع با هرگونه تجاوز به حریم ایران اسلامی، مرزداران هنگ مرزی سراوان با اشراف اطلاعاتی و رصد تحرکات در مناطق مرزی، پس از یک هفته کار و اقدامات اطلاعاتی به سرنخ‌هایی از قصد عناصر متجاوز مسلح و قاچاقچیان موادمخدر برای ورود به خاک کشور در منطقه ارتفاعات سیاهانی (انارک) در حوزه گروهان مرزی اسفندک دست یافتند و با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی، تشدید اقدامات کنترلی در دستور کار مرزبانان قرار گرفت.

 

وی افزود: با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی مسیرهای احتمالی تردد قاچاقچیان و همچنین زمان برنامه‌ریزی شده جهت انتقال محموله موادمخدر به عمق کشور مشخص شد و مرزداران دلاور هنگ مرزی سراوان در قالب چندین تیم پوششی و عملیاتی با اجرای کمین، منطقه مورد نظر را در کنترل خود قرار دادند و با هدایت عملیاتی و پشتیبانی اطلاعاتی مرزبانی استان توانستند محموله موادمخدر را کشف کنند.

 

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: قاچاقچیان که با حجم سنگین آتش ماموران روبرو شدند توان رویارویی نداشته و با مخفی کردن محموله موادمخدر در داخل درختچه‌ها از محل متواری شدند.

 

سردار ملاشاهی ضمن تقدیر و تشکر از مرزداران که رسالت خود را که حراست و پاسداری از مرزهای ایران اسلامی و مبارزه با هر گونه اقدامات غیرقانونی در مناطق مرزی خصوصاً قاچاق سازمان یافته موادمخدر است تلاش می‌کنند، افزود: مرزبانان در پاکسازی منطقه موفق شدند، مقدار 600 کیلوگرم موادمخدر از نوع تریاک را کشف کنند.

 

وی در پایان از همکاری سایر نهادها و حمایت‌های همیشگی مرزنشینان عزیز تقدیر و خاطرنشان کرد: شناسایی و دستگیری متهمان پرونده به صورت ویژه در دستور کار این فرماندهی قرار دارد.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار