بانک سپه عکس
    طراحی سایت
تاريخ انتشار: 25 فروردين 1400 - 10:39

دادخبر؛ مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا از چهارشنبه 25 فروردين با رقابت تيم هاي غرب در 5 گروه 4 تيمي آغاز مي شود.

چهار تیم ایرانی به دنبال قدرت نمایی در قاره سبز

به گزارش دادخبر و به نقل از خبرانلاین، مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا از چهارشنبه 25 فروردين با رقابت تيم هاي غرب در 5 گروه 4 تيمي آغاز مي شود.

مريم روحي: بعد از پيروزي دلچسب فولاد خوزستان مقابل العين امارات در پلي آف ليگ قهرمانان آسيا تعداد سهميه هاي ايران در اين دوره از رقابت ها به چهار رسيد و شاگردان جواد نکونام همراه با پرسپوليس (قهرمان ليگ برتر)، تراکتور (قهرمان جام حذفي) و استقلال (نايب قهرمان ليگ برتر) رقابت خود را در مرحله گروهي ادامه مي دهند.

 

گروه B: الشارجه امارات - تراکتور - پاختاکور ازبکستان - نيروي هوايي عراق

شاگردان رسول خطيبي از چهارشنبه 25 فروردين و از ساعت 19:30 رقابت خود را در اين دوره از رقابت ها آغاز مي کنند.

پرافتخارترين تيم ازبکستان يعني پاختاکور اولين حريف تراکتوري ها است؛ تيمي که در دوره قبل موفق به حذف استقلال شد و در دور بعد به دست پرسپوليس از رقابت ها کنار رفت. تيم ازبکستاني تاکنون 14 بار در ليگ قهرمانان آسيا حاضر بوده و دوبار هم تا نيمه نهايي رسيده است. تراکتور و پاختاکور سابقه بازي بايکديگر را در اين رقابت ها دارند جايي که در سال 2016 تراکتور در خانه 2 بر صفربه پيروزي رسيد اما بازي برگشت را با يک گل واگذار کرد. البته نسف قارشي ديگر تيم ازبکستاني است که تراکتور سابقه بازي با آن ها را دارد، تيمي که توانست دو بار تيم تبريزي را شکست بدهد.

نماينده ميزبان يعني شارجه دومين حريف تراکتور در دور گروهي است؛ تيمي که 6 بار قهرمان ليگ امارات شده و 8 بار هم جام حذفي اين کشور را بالاي سر برده است. نکته جالب توجه اين است که مسعود شجاعي بازيکن و رسول خطيبي سرمربي تراکتور سابقه حضور در تيم اماراتي را در کارنامه دارند. الجزيره، العين، النصر و الاهلي تيم هاي اماراتي هستند که تراکتور برابر آن ها به ميدان رفته است. در تاريخ جدال هاي تراکتور با تيم هاي اماراتي 5 برد، 3 تساوي و 4 شکست ثبت شده است.

نيروي هوايي عراق نيز با برتري برابر الوحده عربستان راهي مرحله گروهي رقابت ها شد. اين تيم در ميان پرافتخارترين هاي ليگ عراق در جايگاه دوم قرار دارد. آن ها در حدود 14 سال پيش نيزحضور در ليگ قهرمانان آسيا را تجربه کردند.

 

گروه C: الدحيل قطر - الاهلي عربستان - استقلال - الشرطه عراق

استقلال با فرهاد مجيدي به خاطر کاهش سهميه ترکمنستان توانست به جاي پلي آف راهي مرحله گروهي شود. آن ها يکي از گروه هاي دشوار مسابقات را دارند و در اولين گام بايد بامداد جمعه به مصاف الاهلي بحران زده بروند.

الاهلي عربستان ميزبان بازي هاي گروه C است؛ تيمي که سه قهرماني ليگ اين کشور را به دست آورده اما حالا شرايط خوبي ندارد و حدود سه ماهي مي شود که هيچ بردي را کسب نکرده و در بحراني ترين شرايط تاريخ خود قرار دارد. آن ها يک بار در سال 2012 فينال ليگ قهرمانان را تجربه کردند اما مغلوب اولسان هيونداي شدند و به نايب قهرماني رضايت دادند. تيم عربستاني 6 دوره پياپي در مسابقات حاضر بوده و در سه دوره اخير هم از گروهش صعود کرده است. استقلال در دور قبل هم با الاهلي همگروه بود که بازي رفت را 2 بر يک به تيم عربستاني واگذار کرد اما در ديدار برگشت 3 بر صفر پيروز شد.

الشرطه يا پليس عراق دومين حريف شاگردان فرهاد مجيدي است که يک نايب قهرماني باشگاه هاي آسيا را در کارنامه دارد. استقلال و الشرطه دوبار به مصاف هم رفتند که هردو بازي با تساوي يک يک به پايان رسيده است. اين تيم 5 قهرماني ليگ عراق را درکارنامه دارد. اين تيم با 13 برد، 10 تساوي، 4 باخت و 40 امتياز در رده سوم ليگ عراق قرار دارد.

 

گروه D: السد قطر - النصر عربستان - الوحدات اردن – فولاد

شاگردان جواد نکونام در اولين گام از مرحله گروهي رقابت ها بايد با شاگردان ژاوي هرناندس رو به رو شوند؛ تيمي که شانس اول صعود از اين گروه محسوب مي شود.

السد بدون حتي يک باخت توانست عنوان قهرماني ليگ ستارگان قطر را از آن خود کند. آن ها با 15 قهرماني پرافتخارترين تيم قطر هم محسوب مي شود.  بغداد بونجاح، سانتي کازورلا، روخو، حسن الهيدوس، اکرم عفيف و نام تائه هي از جمله بازيکنان مطرح تيم قدرتمند قطري محسوب مي شوند که چهارشنبه 25 فروردين و از ساعت 22:30 به مصاف فولاد مي روند.

الوحدات قهرمان سوپرجام اردن به لطف 40 تيمي شدن رقابت هاي ليگ قهرمانان آسيا راهي اين مسابقات شد. اين تيم اردني که سابقه 12 عنوان قهرماني ليگ اين کشور را در کارنامه دارد ضعيف ترين تيم گروه محسوب مي شود اما هيچ تيمي را نمي توان دست کم گرفت و فولاد را برابر اين تيم از پيش برنده دانست.

النصر، زخم خورده پرسپوليس در نيمه نهايي فصل قبل است که تلاش هايش براي محکوميت پرسپوليس به ثمر ننشست. شاگردان مونو منزس که 9 بار قهرمان عربستان شدند در حال حاضر  با 10 برد، 6 تساوي و 9 باخت و کسب 36 امتياز در رده پنجم ليگ اين کشور قرار دارند.

 

گروه E: پرسپوليس - الريان قطر - گوآ هند - الوحده امارات

نايب قهرمان فصل گذشته ليگ قهرمانان آسيا بازي هاي مرحله گروهي خود را بايد در هند و به ميزباني گوآ انجام بدهد. شاگردان يحيي گل محمدي بازي افتتاحيه رقابت ها را 25 فروردين برابر الوحده امارات انجام مي دهند.

الوحده امارات با غلبه بر الزورا عراق در پلي آف به ليگ قهرمانان راه يافت. اين تيم اماراتي در دوره گذشته رقابت ها  در ميانه راه انصراف داد در حالي که مي توانست يکي از تيم هاي صعود کننده از گروهش باشد. اين تيم 4 قهرماني در ليگ امارات را در کارنامه خود ثبت کرده است.

الريان با شجاع خليل زاده و لوران بلان دومين حريف شاگردان گل محمدي در مرحله گروهي است. اين تيم که در جايگاه سوم ليگ ستارگان قطر قرار گرفت، 8 عنوان قهرماني ليگ قطر را هم به دست آوردند. الريان در سال 2019 در مرحله گروهي قعرنشين شد و نتوانست به توفيقي در آسيا برسد.

گوآ تيم کم نام و نشان اين گروه و اين دوره از رقابت هاست که توانست ميزباني اين گروه را هم کسب کند. گوا که قدمتي 7 ساله دارد با قهرماني در ليگ هند توانست راهي ليگ قهرمانان آسيا شود.

برنامه بازي هاي تيم هاي ايراني در مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا:

هفته اول

پرسپوليس- الوحده؛چهارشنبه 25 فروردين؛ ساعت 19   

پاختاکور- تراکتور؛ چهارشنبه 25 فروردين؛ ساعت 19:30   

السد - فولاد؛ چهارشنبه 25 فروردين؛ ساعت 22:30   

استقلال- الاهلي؛ جمعه 27 فروردين؛ ساعت 00:45   

هفته دوم

الريان- پرسپوليس؛ شنبه 28 فروردين؛ ساعت 21:30   

تراکتور- شارجه؛ شنبه 28 فروردين؛ ساعت 22:30   

فولاد- الوحدات؛ شنبه 28 فروردين؛ ساعت 22:30   

الشرطه - استقلال؛ دوشنبه 30 فروردين؛ ساعت 00:45   

هفته سوم

پرسپوليس- گوا؛ سه شنبه 31 فروردين؛ ساعت 21:30   

فولاد- النصر؛ سه شنبه 31 فروردين؛ ساعت 22:30   

نيرو هوايي عراق- تراکتور؛ سه شنبه 31 فروردين؛ ساعت 19:30   

الدحيل- استقلال؛ چهارشنبه يک ارديبهشت؛ ساعت 22:15   

هفته چهارم

گوا- پرسپوليس؛ جمعه 3 ارديبهشت؛  ساعت 21:30   

تراکتور - نيروهوايي؛ جمعه 3 ارديبهشت؛  ساعت 19:30   

النصر- فولاد؛ جمعه 3 ارديبهشت؛  ساعت 22:30   

استقلال - الدحيل؛ يکشنبه 5 ارديبهشت؛ ساعت 00:45   

هفته پنجم

الوحده - پرسپوليس؛ دوشنبه 6 ارديبهشت؛  ساعت 19   

تراکتور- پاختاکور؛ دوشنبه 6 ارديبهشت، ساعت   19:30   

فولاد- السد؛ دوشنبه 6 ارديبهشت، ساعت 22:30   

الاهلي- استقلال؛ چهارشنبه 8 ارديبهشت، ساعت 00:45   

هفته ششم

پرسپوليس- الريان؛ پنج شنبه 9 ارديبهشت؛ ساعت 19   

الوحدات- فولاد؛ پنج شنبه 9 ارديبهشت؛ ساعت 22:30   

الشارجه- تراکتور؛ پنج شنبه 9 ارديبهشت؛ساعت 22:30   

استقلال-الشرطه؛ جمعه 10 ارديبهشت؛ساعت 21:15


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار