بانک سپه عکس
    طراحی سایت
تاريخ انتشار: 24 فروردين 1400 - 17:33
گفتگو با ابوالفضل گیوزاد +عکس

داد خبر؛ بازیکن جوانان پارس برازجان که در لیگ برتر استان توپ می‌زند. می‌گوید هم می‌تواند دفاع آخر بازی کند و هم هافبک دفاعی که با توجه به نظر مربی در این پست‌ها قرار می‌گیرد.

پدرم بهترین رفیقم است

داد خبر ـ سرویس ورزشی ـ مرصاد پنا: ابوالفضل گیوزاد، متولد شانزدهمین روز از فروردین 83 است. بازیکن جوانان پارس برازجان که در لیگ برتر استان توپ می‌زند. می‌گوید هم می‌تواند دفاع آخر بازی کند و هم هافبک دفاعی که با توجه به نظر مربی در این پست‌ها قرار می‌گیرد.

ابوالفضل فرزند یکی از پیشکسوتان فوتبال دشتستان ( مهدی گیوزاد) است که نام پدر، توقعات را از او بالا می‌برد. مشوق خود را اول  پدر و بعد اصغر ایمان‌نژاد می‌داند.

 

ابوالفضل اینگونه شروع می‌کند:

سال ۹۱ در تیم پرسپولیس برازجان زیر نظر علیمراد احدی فوتبال خود را آغاز کردم در سال ۹۲ و ۹۳ در مسابقات زیر ۱۰ سال استان بوشهر شرکت کردیم و بنده و محمد رادفر به‌عنوان سهمیه زیر ۹ سال برای تیم خود بازی کردیم. مسابقات مجتمع‌ای و بوشهر میزبان بازی‌ها بود. سطح مسابقات واقعا بالا بود و خداراشکر توانستیم تیم بوشهر را در نیمه نهایی شکست دهیم (در ضربات پنالتی) و به فینال مسابقات راه یابیم.در فینال هم تیم خوب عالیشهر را با نتیجه یک بر صفر شکست دادیم و جشن قهرمانی را در بوشهر گرفتیم. برگشتیم و آقای احدی هم از تیم جدا شد.

و در ادامه از چگونگی پیوستن‌اش به مجموعه پارس می‌گوید:

 سال بعد از آن مسابقات،  تیم پارس برازجان تاسیس شد یعنی سال ۹۳ زیر نظر مهندس غلامرضا دلگرم.

داشتم از استادیوم تختی به خانه می‌رفتم که آقای احدی را دیدم و چند دقیقه‌ای پیش او ایستادم و داشتیم صحبت می‌کردیم و ایشان به من گفت از تیم پرسپولیس جدا شو و به تیم پارس بیا شرایط آنجا بهتر است. به او گفتم باید با پدر صحبت کنم و بعدا اطلاع می‌دهم. به خانه آمدم و با پدر صحبت کردم پدر نیز با جناب آقای مهندس دلگرم صحبت کردند و به آکادمی پارس پیوستم سال ۹۳ و ۹۴ زیر نظر آقایان ظهراب زنده‌باد و مجید طباطبایی و امیر پویان فوتبال خود را در آکادمی مجهز پارس ادامه دادم سال ۹۴ به فستیوال استان بوشهر دعوت شدیم و   تست ها از بازیکنان شروع شد حدود ۴۰۰ بازیکن از سراسر استان به این فستیوال دعوت شده بودند که از آکادمی پارس هم چند بازیکن دعوت شده بود. بازیکنان به رقابت باهم پرداختند واقعاً بازیکنان خوبی در این فستیوال شرکت داشتند. رسیدیم به مرحله پایانی تست‌های این فستیوال و حدود ساعت هشت شب بود همه را جمع کردند و اسامی ۱۸ نفره منتخب استان را خواستند اعلام کنند زیر نظر جناب آقای حمید معماری ... استرس داشتم که اسم مرا می‌خوانند یا نه که خداراشکر نفر سوم اسمم را خواندند و از تیم پارس برازجان در آن سال فقط بنده بودم خیلی حس خوبی داشتم که توانستم جز ۱۸ نفر منتخب استان باشم و به مسابقات بروم. گذشت و گذشت و همچنان فوتبال را ادامه دادم تا که تیم پارس سهمیه لیگ برتری تیم نونهالان پرسپولیس برازجان را خریداری کرد. بازیکنان همه خوشحال بودند که می‌توانند در لیگ برتر بازی کنند. تمرینات آغاز شد و جناب آقای احدی تیم را تمرین می‌داد. چند روزی گذشت و مهدی گیوزاد را به‌عنوان سرمربی تیم را معرفی کردند. تمرینات فشرده آغاز شد و خود را برای مسابقات آماده می‌کردیم واقعا تیم خوبی داشتیم و از شهرهای مختلف استان و کشور بازیکنان خوبی داشتیم (گناوه،دیر و بهبهان) وارد مسابقات شدیم و تیم‌های بسیار قوی با ما هم گروه شدند (فولاد خوزستان، خلیج فارس شیراز، آرین اهواز حافظ شیراز و استقلال بوشهر) هم‌گروه بودیم. الحمدالله توانستیم مسابقات را به خوبی تمام کنیم و با بدشانسی نتوانستیم مجوز صعود را بگیریم.

وقتی می‌خواهم از حس و حال اینکه پدرش مربی‌اش بوده بگوید، با احساس و شوق و ذوق می‌گوید:

 حس خوبی‌ست، پدر همیشه بهترین رفیقم بوده و هست. چه در محیط خانوادگی چه در فوتبال همیشه باصداقت بوده و ضعف‌هایم را شفاف می‌گفت تا موجب پیشرفتم شود.

راستش را بخواهید من خیلی  از پدرم یاد گرفته و کمک گرفته‌ام... واقعاً الگو ورزشی خیلی خوبی برایم بوده است. هرجا از فوتبال به مشکل می‌خورم از پدرم سوال می‌کنم و خیلی خوب جواب می‌گیرم...

 

از سال‌های بعد از نونهالان بگویید؟

سال ۹۷ هم زیر نظر مهندس حجت جاویدپور در مسابقات زیر ۱۵ سال استان شرکت کردیم.

سال بعد یعنی سال ۹۹-۹۸ هم تیم نوجوانان داخل لیگ برتر کشور بود و باز هم موقعیت خوبی داشتیم تا در بالاترین سطح فوتبال نوجوانان بازی کنیم. واقعاً کادرفنی با دانشی داشتیم آقایان موسوی، جاویدپور و ابوالفتحی در مسابقات حاضر شدیم راستش را بخواهید سال فوتبالی خوبی برای من نبود. در بازی دوستانه قبل از فصل از ناحیه مچ دست مصدوم شدم و شوربختانه یک نیم فصل را از دست دادم. مسابقات تمام شد و جایگاه پنجم را کسب کردیم. داخل گروه به‌عنوان سهمیه نوجوانان به تیم جوانان پیوستم واقعاً حس خوبی داشتم تیم جوانان هم صدر جدول بود و برای قهرمانی می‌جنگید واقعاً تیم عالی بود و مربیان با دانشی هم کنار این تیم بود (اصغر ایمان‌نژاد، جواد محقق‌، مهران زمانی و اسماعیل آورا) خداراشکر تیم قهرمان شد و بهترین خط حمله و بهترین خط دفاع و آقای گل مسابقات همه از آن ما بود.

تلخ ترین خاطره فوتبالی 

سال نوجوانان بود خود را برای مسابقات لیگ برتر آماده می‌کردیم بدنم واقعاً خیلی آماده بود و در بازی دوستانه قبل از فصل از ناحیه مچ دست مصدوم شدم و نیم فصل اول را از دست دادم. همین

 

بهترین خاطره فوتبالی 

سال نونهالان لیگ برتر بازی اول را در شیراز برده بودیم و با روحیه خوبی برای بازی با فولاد خوزستان آماده می‌شدیم بازی در اهواز بود نیمه اول یک بر صفر عقب بودیم و به رختکن آمدیم نکات فنی را کادر محترم (گیوزاد،دلگرم و علی احدی) خود را برای نیمه دوم آماده می‌کردیم نیمه دوم آغاز شد. احمدرضا پارسایی در دقیقه با یک شوت دقیق دروازه تیم فولاد را باز کرد پنج دقیقه بعد سعید حسن‌زاده با یک حرکت انفرادی خط دفاع تیم فولاد را جا گذاشت و برای بار دوم دروازه تیم فولاد باز شد واقعاً خیلی حس خوبی بود اما با بدشانسی دقیقه ۹۱ گل مساوی را خوردیم بچه‌ها همه اشک می‌ریختند که نتوانستند نتیجه را حفظ کنند ولی باز هم یک امتیاز از فولاد داخل زمین خودش عملکرد مطلوبی بود. (همان سال فولاد خوزستان قهرمان لیگ برتر نونهالان کشور شد.)

اوقات فراغت 

کتاب، گه گاهی هم فضای مجازی

 

صمیمی‌ترین دوست فوتبالی 

محمد کرمی و محمدمهدی خمش‌آیا

 

بهترین بازیکن کشور 

سیدجلال حسینی

 

با اخلاق‌ترین فوتبالیست فعلی برازجان

حسین پورامینی

 

تیم ملی خارجی 

اسپانیا

 

باشگاه خارجی 

رئال مادرید

 

بازیکن خارجی 

سرخیو راموس و فندایک

 

صحبت پایانی

از پایگاه خبری «دادخبر» که  به جوانان بها می‌دهند و این وقت را در اختیار بنده قرار دادند بسیار ممنونم. درپایان از تمام مربیان خود کمال تشکر و قدردانی را دارم و همچنین زحمات ارزشمند برادران دلگرم و دکتر مزدک گودرزیان که به معناوی واقعی فوتبال پایه را در دشتستان زنده نگه داشته‌اند. مطمئن باشید روزی جواب تمام این زحمات را خواهم داد.

 


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار