طراحی سایت
تاريخ انتشار: 10 فروردين 1400 - 13:03

دادخبر؛ استاندار بوشهر گفت: کارخانه‌های سیمان این استان تا اطلاع ثانوی موظف به تامین نیاز بازار و پروژه‌های داخل استان هستند و فقط مشروط به اجازه حوزه عمرانی این استانداری امکان صادرات تولیدات خود را دارند.

استاندار: صادرات سیمان بوشهر منوط به موافقت این استانداری است

به گزارش دادخبر، عبدالکریم گراوند روز سه‌شنبه در نشست ستاد تنظیم بازار استان بوشهر، افزود: صادرات زمانی مثبت و خوب است که پس از تامین نیاز داخلی سبب تامین ارز برای کشور شود اما در شرایطی که سبب ایجاد کمبود و تنش در بازار، توقف پروژه‌های عمرانی و آسیب رساندن به مردم ‌شود، پذیرفتی نیست.

 

وی با بیان اینکه نمی‌توان توسعه استان بوشهر را برای صادرات متوقف کرد، ادامه داد: تا زمانی که نیازهای بازار و پروژه‌های عمرانی این استان به طور کامل تامین نشود اجازه صادرات حتی یک کیلوگرم سیمان را از کارخانه‌های استان نمی‌دهیم.

 

استاندار بوشهر سازمان صنعت، معدن و تجارت و اداره کل تعزیرات این استان را مکلف کرد بر عملکرد سه کارخانه سیمان استان و صدور حواله‌های آنها به سمت بازار نظارت کافی داشته باشند.

 

گراوند با بیان اینکه تعطیلات نوروز، نزدیک بودن ماه مبارک رمضان و در پیش بودن انتخابات شرایط ویژه‌ای را برای بازار ایجاد کرده‌است، اظهار کرد: در این شرایط می‌طلبد همه توان و ظرفیت خود را برای ایجاد تعادل در بازار به کار گیریم.

 

وی گفت: جهاد کشاورزی، سازمان صمت و تعزیرات حکومتی نظارت داشته باشند تا مرغ، برنج و شکر در استان بوشهر به موقع تامین و توزیع شود تا مردم در ماه مبارک رمضان مشکلی در این زمینه نداشته باشند.

 

استاندار بوشهر در ارتباط با تامین گوشت مرغ افزود: نزدیک به ۱۰ واحد مرغداری نهاده‌ها را با یارانه دولتی دریافت کرده‌اند اما مرغ تولیدی خود را به موقع و با قیمت مصوب در اختیار بازار این استان قرار نمی‌دهند که لازم است پرونده آنها در اداره کل تعزیرات حکومتی تا فردا رسیدگی و تعیین تکلیف شود.

 

گراوند ادامه داد: در صورت امتناع آنها از تامین به موقع بازار، جهاد کشاورزی استان مکلف است امتیازات و سهمیه آتی آنها را از نهاده دولتی قطع کند.

 

وی اضافه کرد: با هماهنگی دادستانی استان بوشهر و صدور حکم قضایی جوجه‌های در سن کشتار واحدهایی که در این زمینه تخلف کرده‌اند، کشتار شود.

 

استاندار بوشهر اظهار کرد: اقدام به موقع در رسیدگی به پرونده‌های تخلف که سبب ایجاد تنش در بازار این استان می‌شود و تنبیه و تشویق به موقع در این زمینه برای ساماندهی به امور ضروری است.

 

ایرنا


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار