بانک سپه عکس
    طراحی سایت
تاريخ انتشار: 10 فروردين 1400 - 08:25

دادخبر؛ فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: با اعزام نیروهای یگان حفاظت به ارتفاعات کردلان در منطقه تنگ شور شهرستان دشتی تلاش برای خاموش کردن آتش ادامه دارد.

تلاش برای خاموش کردن آتش ارتفاعات کردلان دشتی بوشهر ادامه دارد

به گزارش دادخبر، سرهنگ فیض الله رزمجو روز افزود: با هماهنگی انجام شده نیروهای یگان حفاظت ازشهرستان‌های جم، دیر، کنگان و نیروهای امدادی محلی به منطقه آتش سوزی اعزام شده اند.

 

وی ادامه داد: آتش سوزی ارتفاعات کردلان دشتی در منطقه تنگ شور در نزدیکی کوه نمک از ساعت ۱۸ شامگاه دوشنبه آغاز شده و همچنان در آتش می‌سوزد.

 

رزمجو افزود: انتظار می‌رود تا ظهر امروز  آتش ارتفاعات کردلان در منطقه تنگ شور شهرستان دشتی مهار شود.

 

وی اضافه کرد: پیش از این نیز در یک مورد آتش سوزی در اراضی ملی روستای گنخک شیخا بخش کاکی  شهرستان دشتی پنج هکتار از مراتع این منطقه و تعداد ۲۰ اصله درختچه کُنار دچار قسمتی سوختگی، حدود ۱۰ درختچه شیربادام به طور کامل و حدود هزار بوته نیز در آتش سوخت.

 

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: امسال نیز همانند سال‌های گذشته به علت تراکم پوشش علفی یکساله خشک از نوع بهمن، خطر آتش سوزی بسیار بالا است.

 

وی ادامه داد: باتوجه به سابقه آتش سوزی‌های سال گذشته در شهرستان، همکاری نهادهای مرتبط از جمله اداره حفاظت از محیط زیست و اهالی منطقه برای پیشگیری و همچنین تدارک تجهیزات و امکانات کافی اطفای حریق از جمله استقرار بالگرد در شهرستان دشتی ضروری است.

 

ایرنا


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار