بانک سپه عکس
    طراحی سایت
تاريخ انتشار: 09 فروردين 1400 - 09:05

دادخبر؛ رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان عسلویه گفت: ۴۰ تن پسماند عادی در قالب طرح پاکسازی سواحل پارک ملی نایبند جمع آوری شد که بخشی از پسماندها حاصل فعالیت گردشگری است و بخشی نیز از شناورها و جریان‌ها دریایی نشات می‌گیرد.

۴۰ تن پسماند عادی از سواحل نایبند عسلویه جمع‌آوری شد

به گزارش دادخبر، روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان بوشهر روز دوشنبه به نقل از مصطفی موذنی افزود: براساس تفاهم‌نامه بین اداره کل حفاظت از محیط زیست استان بوشهر و پتروشیمی جم پاکسازی سواحل پارک ملی دریایی نایبند از آبان تا اسفند ۱۳۹۹ به صورت دوره ای انجام گرفته است.

 

وی اضافه کرد: بیشتر پسماندهای جمع آوری شده از نوع پلاستیک و بخش دیگر ادوات صیادی است و این پسماندها پس از جمع آوری تحویل سیمی تریل سازمان منطقه ویژه می‌شود تا به لندفیل کنگان منتقل شود.

 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان عسلویه ادامه داد: این پاکسازی در چهار منطقه اجرا شده است که از ابتدای جنگل حرا تا روستای هاله به طول هشت و نیم کیلومتر، عرض ابتدای جنگل حرا تا ساحل به طول نزدیک به سه کیلومتر، از روستای هاله تا بعد از دماغه صخره‌ای نایبند به طول ۱۳ کیلومتر و محوطه اطراف انجیر معابد به مساحت ۵۰ هکتار را در بر می‌گیرد.

 

موذنی یادآور شد: طرح پاکسازی سواحل پارک ملی دریایی نایبند از سال ۹۸ تاکنون اجرا شده است و در سال ۱۴۰۰ نیز حوزه این فعالیت به سواحل پارک ملی دریایی دیرنخیلو نیز گسترش می‌یابد که کمک بسیاری به زیبایی سیمای سواحل این منطقه کرده است.

 

وی گفت: در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی و اجرای مفاد تفاهمنامه یاد شده تاکنون سه تابلو با مظمون محیط زیستی و ۲۴ سطل زباله چوبی در سواحل پارک ملی دریایی نایبند نصب شده است.

 

ایرنا


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار