طراحی سایت
تاريخ انتشار: 25 اسفند 1399 - 11:29
گپ و گفتی با مربی جوان دشتستانی +عکس

دادخبر؛ علیرضا صیادی متولد ۱۳۷۳/۱۰/۲۲ در دشتستان(برازجان) پسری خوش قلب و متفکر . خبرگزاری داد خبر رفته سراغ او تا چند سوالی را از او بپرسه و با او بیشتر آشنا بشیم .داد خبر ـ سرویس ورزشی: امروز به سراغ علیرضا صیادی، متولد ۱۳۷۳/۱۰/۲۲ در دشتستان (برازجان) پسری خوش قلب و خوش‌فکر رفته‌ایم تا از مربی‌گری و وضعیت او جویا شویم.

 

او خیلی زود از دوران بازیکنی فوتبال جدا شد و خودش در اینباره می‌گوید: حدود ۱۰ الی ۱۱ سال پیش بود که آخرین دوران بازی‌ام نوجوانان دخانیات برازجان بود که حتی یادم می‌آید همان سال هم به شوق مربیگری وارد باشگاه دخانیات شدم. یادش بخیر اکبر قائدی ۱۵۰ هزارتومان بابت کلاس مربیگری به بنده کمک کرد تا بتوانم در کلاس مربیگری D شرکت کنم و از همین جا باید قدردادن اون هستم.

 

چه باشگاه هایی بازی کرده اید؟ اولین باشگاهم توحید برازجان بود یادش بخیر و بعدها به باشگاه‌های برق و عقاب و دخانیات رفتم.

 

چه پستی بازی می‌کردید؟ حقیقتا من از همان اول دوست داشتم در پست هافبک میانی و یا دفاع آخر بازی کنم ولی نسبت به شرایط بدنی که داشتم بنده را درون دروازه قرار می‌دادند خدایی هرچند از خودم خوب مواظبت نمی‌کردم ولی خوب از دروازه مواظبت می‌کردم. آن زمان از یک باشگاه هر دو (فوتبال و فوتسال) را در مسابقات شرکت می‌دادند و در هر دو مورد استفاده قرار می‌گرفتم.

راستی جناب صیادی شما هم مثل فوتبالیست های قدیم از زمین خاکی شروع کردید؟ حقیقت ماجرا بله همین است شاید خنده دار باشد ولی بنده هم از زمین خاکی و سنگی شروع کردم. نه این که چمن نباشد نه! بلکه تعداد باشگاه ها زیاد بود و چمن دو الی ۳ تا بود که مجبور بودیم ۹۰ درصد مواقع در زمین خاکی آزاد(کنار سیلو) تمرین کنیم یا در مجتمع شهید شاهینی روی آسفالت. و کمتر بود که روی چمن تمرین داشته باشیم.

 

مربیان دوران بازیگری شما؟ اولین مربی بنده آقای محمود جعفری ..علیزاده...غفوری...لیراوی...برازنده...

 

علیرضا جان در حال حاظر چه مدرک مربیگری دارید؟  B آسیا 

 

چند سال است مربیگری میکنید ؟ حدود ۹ سال

 

همه ساله فعالیت مربیگری داشته اید؟ بله همه سال ها فعالیت داشتم به غیر از ۱۳۹۹ که تا پای چند قرار داد با چند باشگاه رفتم ولی شرایط برای همکاری مهیا نشد.

 

منظور این که امسال پیشنهادی نداشتید یا قصد فعالیت نبود؟ چرا همان طور که گفتم اتفاقا بیش از ۸ مورد بود که پیشنهاد شد ولی یکی دو مورد خودم تمایل نداشتم یک مورد به توافق نرسیدیم و مابقی هم مدیر برنامه های بقیه و رابطه بقیه مربیان همکار قوی تر بود و ما را کنار زدند و امسال ما خانه نشین شدیم.

 

می‌توانید بگویید امسال از چه باشگاه هایی  پیشنهاد داشتید؟ واقعیت را بخواهید خیر چون دنبال حاشیه نیستم ولی از باشگاه های بزرگسالان شهر بوده تا سرمربی و مربی لیگ ۲ کشور که هر کدام به نحوی مهیا نشد.

 

آقای صیادی با این سن و سال لیگ ۲کشور پیشنهاد سرمربیگری داشتید؟ بله پیشنهاد داشتم ولی همان طور که گفتم دلالی‌های بقیه مربیان و رابطه بقیه مربیان اجازه فعالیت به جوانی همچون بنده را نمیدهد. بعید میدانم سن و سال نشانه از نداشتن یا داشتن بعد فنی فوتبالی یک مربی باشد و خدا را شاکرم هنوز عواملی هستند که هوای مربیان جوانی همچون بنده را دارند.

 

علیرضا شنیده شده با مربی نام آشنا مجید جلالی فعالیت دارید؟ بله چند سالی هست که آقای مجید جلالی به بنده لطف دارد و از مباحث فنی ما استفاده می کند. 

 

چطور با او آشنا شدید؟ واقعیت این است که بنده با او کلاس های مربیگری زیادی داشته‌ام و در یک کلاس مربیگری کار های فنی بنده را دید و از آن به بعد با هم در ارتباط هستیم و اگر مواردی باشد تماس و حتی نیاز باشد حضوری خدمت ایشان رفته‌ام و چندین جلسه در تمرینات لیگ برتری با ایشان بوده‌ام.

 

تا به حال عناوینی هم در مربیگری داشتی؟ بله بالاترین آن مقام قهرمانی استانی....و دو بار فنی‌ترین و جوان‌ترین مربی در کلاس های مربیگری که یک مورد پارسال در کلاس بی آسیا در شهر کرد بود.

 

آقای صیادی باشگاه و تیم ملی  محبوب شما(خارجی و ایرانی)؟ خارجی که منچستر یونایتد و پرتقال و ایرانی فقط  تیم ملی ایران 

 

واقعیت دارد به شما میگویند سرالکس علیرضا صیادی؟ ههههههه لطف دارند بله چون الگوی من سرالکس فرگوسن است.

 

از مربیان خارجی چه کسی را دنبال می‌کنید؟  تا زمان فرگوسن در منچستر یونایتد او را دنبال می‌کردم و در حال حاضر پپ گوواردیولا  و دیگو سیمئونه.

 

دوست دارید از اهدافت برای خوانندگان بگویی؟ والاترین هدفم در مربیگری حتی شده یک روز روی صندلی مربیگری باشگاه منچستریونایتد به عنوان مربی یا سرمربی بنشینم قطعا خواهم رسید.

 

جناب صیادی سوالات بسیار است اما اگر در صحبت های پایانی چیزی از قلم افتاده یا این که می‌دانید باید بگویید را بفرمایید؟ نه صحبت خاصی نیست و اول به ریاست جدید فدراسیون فوتبال ایران جناب عزیزی خادم تبریک میگم و ان شالله بتواند نسبت به ریاست قبل بهتر عمل کند. و تشکر از ریاست هیات فوتبال استان بوشهر جناب محتشم که طی این مدت به جوانانی امسال بنده لطف داشته و دارند و همه جوره هوای دل و هوای خود ما رو دارند. و تشکر ویژه هم از رسانه ها به خصوص «داد خبر» که ما را فراموش نکرده است. یک تشکر هم می‌کنم از دوستان خوبم حسن غریبی (دبیر رسانه ورزش و سرپرست پرسپولیس خورموج) محمد محمد زاده (دبیر فکر شهر) محمد پور دواسی (ورزش بوشهر) که همه جوره به نوعی هوای بنده را دارند.

 

پایگاه خبری ـ تحلیلی «داد خبر» صمیمانه برای این مربی جوان آرزوی موفقیت دارد و امیدواریم  ایشان را در مراحل بالای مربی‌گری ببینیم.
نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار