طراحی سایت
تاريخ انتشار: 01 فروردين 1400 - 08:40
گفتگو با قهرمان پرورش اندام کشور +عکس

داد خبر؛ سعید اهل برازجان ساکن خیابان سازمانی و اولویت زندگی‌اش مسابقات پرورش اندام است. او الگوی ورزشی خود در ایران را هادی چوپان و در خارج از کشور جی‌کاتلر معرفی می‌کند.

سعید ملکی‌راد: بخاطر ضعف وزنی وارد بدنسازی شدم/ هیچ وقت به رقیب فکر نکردم

داد خبر ـ سرویس ورزشی: سعید ملکی‌راد متولد سال 61 است و از سال 78 وارد رشته ورزشی بدنسازی شده‌است. رشته تحصیلی را تربیت بدنی انتخاب کرده ولی می‌گوید بخاطر شرایط مسابقه‌ای بعد از کاردانی ادامه نمی‌دهد و از ادامه تحصیل صرف نظر می‌کند چون مسابقات را بیشتر دوست داشته‌است.

سعید اهل برازجان ساکن خیابان سازمانی و اولویت زندگی‌اش مسابقات پرورش اندام است. او الگوی ورزشی خود در ایران را هادی چوپان و در خارج از کشور جی‌کاتلر معرفی می‌کند.

 

سعید ملکی‌راد به تازگی قهرمان طلایی کشور شده است و به همین مناسبت سراغ ایشان رفتیم تا با این قهرمان بیشتر آشنا شویم.

 

برای شروع لطف کنید و از رشته ورزشی خود بگویید:

رشته ورزشی من شاخه‌ای از پرورش اندام بنام بادی‌کلاسیک می‌باشد. بادی کلاسیک بر اساس قد و وزن است. یعنی وزن شما باید با قدتان هم‌خوانی داشته باشد.

معیار بادی کلاسیک داشتن عضلاتی کشیده و کات عمقی و فیبر عضلانی است که نوع رژیم این رشته نسبت به سایر رشته‌ها سخت‎‌تر می‌باشد.

 

عکس‌العمل خانواده و جامعه در انتخاب این رشته شما چگونه بوده است؟

عکس العمل خانواده تا اینجا بسیار مثبت و هوادارم بوده‌اند. مخصوصا دو خواهر عزیزم که در این چند سال زحمت بسیاری برای من کشیدند. تمام موارد تغذیه رژیمی من رو با کمال میل پذیرفته‌اند و بنده مدیونشون هستم.

در جامعه هم دوستان و هواداران نقش انرژی مثبت را برای من داشته‌اند و هر کدام به نوعی باعث انگیزه بیشتر من شده‌اند.

 

چه چيزي باعث شد كه وارد عرصه بندنسازي شوید و جز ورزش شغل دیگری هم دارید ؟

بخاطر ضعف وزنی وارد بدنسازی شدم چون قبل از این من در رشته فوتبال و کونگ فو توا بودم. بعد از آن با 49 کیلو وزن وارد رشته بدنسازی شدم و با سختی و بی بضاعتی توانستم خودم را بالا بکشم. تا حالا حدود 20 سال هست که مشغول به فعالیتم.

جز ورزش بدنسازی که مربی رسمی فدراسیون هستم و در باشگاه پرشیا برازجان با مدیریت جناب ایزدی مربی‌گری می‌کنم، در هیت پزشکی ورزشی دشتستان هم مشغول به ماساژ ورزشی برای عموم جامعه هستم.

در ادامه از این قهرمان خواستیم تا قسمتی از افتخارات خود را در این زمینه بگوید و او گفت:

سال 80 اولین مسابقه بین باشگاهی برازجان و گناوه بود که اول شدم. سال 81 در مسابقات استانی سوم شدم و دیگه مسابقه ندادم تا سال 89 که استانی در رشته بادبیلدینگ سوم شدم و در گناوه اول شدم.

از آن به بعد تا سال 97 باز بنا به دلایلی از ورزش قهرمانی فاصله گرفتم و بعد از شروع مجدد سال 97 مسابقات حوزه تهران سعدون کلاسیک در رشته بیلدینگ سوم شدم و در رشته کلاسیک نیز سوم شدم.

همان سال در بوشهر قهرمان طلایی کلاسیک شدم.

سال بعد 98دوباره قهرمان طلایی کلاسیک شدم و اورال (قهرمان قهرمان) بنا بدلایل کرونا تیم اعزامی به مسابقات کشوری لغو شد و در پایان سال99 قهرمان طلایی کلاسیک شدم.

من سه سال پیاپی جزو تیم منتخب استان به کشوری رفتم و قهرمان طلایی کلاسیک کشور شدم برای انتخابی تیم ملی

 

درباره این آخرین قهرمانی‌تون بیشتر برامون توضیح دهید:

من در آخرین مسابقه کشوری خیلی سختی کشیدم و توی دو ماه رژیم مسابقه‌ای و سه شیفت تمرین ساعت 6 صبح 2 ظهر و 9 شب و همزمان سه شیفت تمرین هوازی و سونا خشک 60 درجه داشتم.

دیگه جوری شده بود که من بیشتر توی باشگاه بودم تا خونه و در کنار این تمرینات سخت شاگرد داری هم می‌کردم. واقعا سخت گذشت خیلی فراتر از تصور

 

 سخت ترین رقیبانت در این مسابقه چه کسی و از کدم شهر بود ؟

من هیچ وقت به رقیب فکر نکردم یا بخوام دنبالشون کنم همیشه گفتم خودم چقد می‌تونم تلاش مضاعف داشته باشم و بیشتر از هر کس دیگه‌ای سختی پذیر باشم. این می‌تونه من رو قوی‌تر از بقیه کنه نه اینکه فلان رقیبم چه کسی هست و چه‌کاری می‌کنه
درود بر شما آیا مسئولین برای شرکت در این رقابت‌ها ازشما حمایتی هم داشتند؟
 مسئولین که اکثرا همیشه در خواب هستند یا خودشون را به خواب زده‌ند. شاید اوایل جهت حمایت بسمتشون می‌رفتم ولی دیگه یاد گرفتم فک کنم مسئولی وجود ندارد و با حمایت بهترین و نزدیک‌ترین دوستانم که اسپانسری کردن خودم رو بالا کشیدم.

پیشنهادتان برای بهتر شدن وضعیت این ورزش در برازجان چیست ؟
برای بهتر شدن این ورزش در برازجان که خیلی هم استعداد های خوبی داریم باید بدون در نظر گرفتن لابی بازی و یا مصلحت اندیشی شخصی کسی رو در راس بذارن که خاک این ورزش به تنش نشسته باشه و زجر کشیده این ورزش باشه هر کس دیگه ای بذارن نمیتونه امثال بنده رو درک کنه چون درک صحیحی از این ورزش ندارد.
رقابت بعدی شما در چه تاریخی خواهد بود ؟
رقابت بعدی من دقیق مشخص نیس ولی انشالله پوشیدن پیراهن تیم ملی و افتخار آفرینی برای مردم شریف شهرم که بهشون افتخار می‌کنم و پرچم شهرم رو در میادین بی المللی بالا ببرم.
و در پایان؟
در پایان از همه عزیزانی که وارد این رشته سخت می‌شوند تقاضا دارم با دیدن عکس یا کلیپ از هر بدنسازی جوگیر نشوند و فکر نکنند که یه شبه تغییر خواهند کرد یا با مکمل و قرص و دارو میشه زمان پیشرفت را براحتی جلو انداخت.
هدفمند بودن، صبر و حوصله و پشتکار و هزینه مربوطه همه اینها به هم وصل هستند. سعی کنند تغذیه رو خیلی جدی بگیرند. براش برنامه ریزی داشته باشند تا به نتیجه دلخواه برسند.
و در پایان تشکر از نشریه خوب «داد خبر» و وقتی که در اختیار بنده قرار دادید.نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار