کد خبر: 9630 ، سرويس: اخبار ویژه استان بوشهر
تاريخ انتشار: 05 اسفند 1399 - 08:43
فرماندار بوشهر:
مراسم روز بوشهر برگزار نمی‌شود/ نگران سفرهای نوروزی هستیم

دادخبر؛ فرماندار بوشهر با ابراز نگرانی برای انجام سفرهای نوروزی در بوشهر، گفت: امسال مراسم حضوری به مناسبت روز بوشهر برگزار نمی‌شود.

به گزارش دادخبر، عباس جمشیدی عصر دوشنبه در نشست ستاد مبارزه با ویروس کرونای شهرستان بوشهر اظهار داشت: با توجه به ممنوعیت برگزاری تجمعات، مناسبت‌هایی مانند روز بوشهر، روز چغادک و روز عالی‌شهر به صورت حضوری برگزار نمی‌شود.

 

وی بر استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای اجرای این برنامه‌ها تاکید کرد و افزود: ممنوعیت‌ها در سواحل و ورود به شهرستان بوشهر همچنان اجرا می‌شود و در صورت عدم توجه متولیان روزبازار ها به رعایت کرونا این مراکز تعطیل می‌شود.

 

فرماندار شهرستان بوشهر با بیان اینکه برای رفع ممنوعیت تردد و ورود به استان تابع تصمیم گیری های ستاد ملی کرونا هستیم، عنوان کرد: اما برای عادی سازی و انجام سفرهای نوروزی احساس خطر می‌کنیم.

 

وی با بیان اینکه عدم رعایت پروتکل‌ها در ادارات جای تأسف دارد، گفت: در ادارات باید ۱۰۰ درصد پروتکل‌ها رعایت شود، هر رئیس اداره مسئول ستاد کرونای اداره خود است و باید افراد سهل انگار را به تخلف اداری معرفی کند.

 

جمشیدی با اشاره به اینکه یک سال از شیوع ویروس کرونا در استان می‌گذرد، اظهار داشت: ستاد مقابله با کرونا در ابتدای شیوع این ویروس در حالی که هنوز نتایج انتخابات ۹۸ اعلام نشده بود در فرمانداری شهرستان بوشهر تشکیل شد.

 

وی با بیان اینکه ما از کسی که به ویروس کرونا مبتلا است فراری هستیم اما کادر درمان در کنار بیماران تا بهبود می‌مانند، افزود: کادر درمان در این ایام به درستی نقش خود را ایفا کردند و شهدای سلامت زیادی نیز در این ایام در کشور داشتیم.

 

فرماندار بوشهر با عنوان اینکه در ابتدای شیوع کرونا کشورهای دیگر از فروش ملزومات مورد نیاز مقابله با کرونا به ایران خودداری کردند، بیان کرد: با هدایت رهبری، ورود مردم و نیروهای جهادی سبب شد الان در این زمینه خودکفا شویم و این ملزومات را صادر می‌کنیم.

 

جمشیدی با عنوان اینکه بیماری کرونا در کشور و استان پایان نیافته، تصریح کرد: تنها نسخه شفا بخش رعایت پروتکل‌های بهداشتی و طرح نجات دهنده در این راستا طرح شهید سلیمانی است.

 

وی با اشاره به اینکه در دهه فجر امسال پنج شرکت تولید ملزومات مقابله‌ای با ویروس کرونا در شهرستان بوشهر به بهره برداری رسید، خاطرنشان کرد: در حال حاضر این ملزومات با قیمت مناسب در استان و شهرستان بوشهر در اختیار شهروندان است.

 

مهر

لينک خبر:
http://www.daadkhabar.ir/fa/posts/9630