طراحی سایت
تاريخ انتشار: 27 بهمن 1399 - 10:36
گزینه‌های سرمربی‌گری استقلال؛

دادخبر؛ نزدیکان یکی از اعضای هیات مدیره استقلال با قدرت می گویند امروز آخرین روز سرمربیگری محمود فکری در استقلال است، آن هم در شرایطی که تصمیم جمعی هیات مدیره این بود که صبح دوشنبه اسماعیل خلیل زاده به نمایندگی از بقیه با فکری حرف بزند و به او تا پایان هفته هجدهم مهلت بدهد. احتمالا پیش بینی این عضو هیات مدیره این است که محمود فکری مهلت سه هفته ای هیات مدیره را نمی پذیرد و خودش کنار می رود!

پنج به علاوه یک

به گزارش دادخبر و به نقل از طرفداری، نزديکان يکي از اعضاي هيات مديره استقلال با قدرت مي گويند امروز آخرين روز سرمربيگري محمود فکري در استقلال است، آن هم در شرايطي که تصميم جمعي هيات مديره اين بود که صبح دوشنبه اسماعيل خليل زاده به نمايندگي از بقيه با فکري حرف بزند و به او تا پايان هفته هجدهم مهلت بدهد. احتمالا پيش بيني اين عضو هيات مديره اين است که محمود فکري مهلت سه هفته اي هيات مديره را نمي پذيرد و خودش کنار مي رود!

در حالي که قرار است صبح امروز اسماعيل خليل زاده پيام هيات مديره استقلال را به محمود فکري برساند و به او اعلام کند در دو بازي مقابل مس و فولاد شما سرمربي استقلال هستيد و در صورت نتيجه گيري در اين دو ديدار، در بازي مقابل ماشين سازي هم روي نيمکت تيم مي نشينيد و پس از آن با شما وارد نيم فصل دوم مي شويم و در غير اين صورت، ناچاريم قبل از تعطيلات ليگ برتر با هم قطع همکاري کنيم، يکي از اعضاي هيات مديره همچنان اصرار دارد امروز روز خداحافظي با محمود فکري است و امير قلعه نويي سرمربي استقلال مي شود.

 

اوضاع در استقلال اصلا عادي نيست. هرچه بعضي ها تلاش مي کنند اوضاع را عادي جلوه بدهند، فايده اي ندارد. اوضاع قبل از بازي با سپاهان هم غير عادي بود. استقلالي ها نگران بودند بعد از اين بازي وريا غفوري مقابل دوربين ها قرار بگيرد و بگويد من يک طرفه فسخ مي کنم اما استقلال باخت و کاپيتان قيد پيگيري نامه 15 روز پيش خود که در آن ده روز به باشگاه مهلت داده بود را زد و اين بار يک داستان ديگر شروع شد؛ داستان تغيير کادر فني!

 

داستان تماس از تهران با محمود فکري در فرودگاه اصفهان چه بود؟

 بعضي ها منتظر بودند محمود فکري بعد از باخت مقابل سپاهان استعفايش را بنويسد و برود. يک مربي خانه نشين حتي تلاش کرد از طريق يک شخص که اخيرا به فکري نزديک شده، به محمود فکري پيغام برساند خودش استعفا کند و برود تا با برکنار شدن از سوي هيات مديره بيشتر از اين جايگاهش آسيب نبيند. اين مربي خانه نشين که خودش را گزينه بالقوه هدايت استقلال مي داند، همين که استقلال در اصفهان شکست خورد، تمام اهرم ها و ابزارهايش را به کار گرفت تا ضربه آخر را به فکري بکوبد و کار را يکسره کند اما از تهران با محمود فکري تماس گرفته شد و به او گفتند با قدرت به کارت ادامه بده. هرچند اين تماس تهران، نظر تمام اعضاي هيات مديره نبود. در حالي که يکي از اعضاي تاثيرگذار مجموعه آبي در تماس با محمود فکري به او گفت به فکر بازي هاي بعدي استقلال باش و تو تا تعطيلات ليگ برتر صددرصد سرمربي استقلال هستي، سه عضو هيات مديره به اين جمع بندي رسيده بودند که بهتر است از فکري عبور کنند اما عبور با کدام گزينه؟!

 

گزينه‌هاي هدايت استقلال؛ پنج به علاوه يک!

 گزينه هايي که براي هدايت استقلال مطرح مي شود، هيچ کدام دم دست نيستند. يک مربي که در اروپا زندگي مي کند و اصلا معلوم نيست بشود برايش مجوز کار گرفت، پنج مربي ديگر هم در ايران هستند، سه تا تيم دارند و دو تا بدون تيم! امير قلعه نويي سرمربي گل گهر است، رسول خطيبي سرمربي آلومينيوم اراک، جواد نکونام سرمربي فولاد، فرهاد مجيدي و عليرضا منصوريان هم فعلا سرمربي هيچ تيمي نيستند.

 

امير قلعه نويي اولين گزينه اي است که هيات مديره درباره اش حرف مي زند. ظاهر قضيه اين است که دو عضو هيات مديره استقلال مي خواهند امير را از گل گهر به استقلال بياورند اما قرارداد امير و تيم سيرجاني مانع اين انتقال است. حالا بماند که عده اي معتقدند يکي از اين دو عضو در ظاهر اسم امير قلعه نويي را مطرح کرده که بعد از برکناري محمود فکري پروژه را سمت عليرضا منصوريان ببرد. اين عضو هيات مديره تصور مي کند بعد از برکناري محمود فکري، همين که گل گهير سيرجان با آمدن قلعه نويي مخالفت کند، نگاه ها سمت منصوريان و مجيدي مي رود و از آن جايي که فرهاد مجيدي فصل پيش سرمربي استقلال بوده و قبل از فينال جام حذفي استعفا کرده، احتمال دارد وزارت ورزش راضي به برگرداندن او نباشد و منصوريان را به مجيدي ترجيح بدهد.

 

 عليرضا منصوريان و فرهاد مجيدي گزينه هاي بعدي استقلال هستند. آنها فعلا تيم ندارند. البته فرهاد مجيدي در رسانه ها گزينه هدايت ذوب آهن اصفهان است و نزديکانش مي گويند اگر تا به امروز سرمربي ذوب آهن نشده تنها به اين دليل بوده که زنوزي، مالک تراکتور گفته دوست دارم تو را در تبريز ببينم! و او هم منتظر است تکليف استقلال روشن شود تا اگر به استقلال نرفت، بين ذوب آهن و تراکتور يکي را انتخاب کند! منصوريان هم دوست پرنفوذي در هيات مديره استقلال دارد و به هرحال روي او حساب مي کند. اما جواد نکونام و رسول خطيبي در اهواز و اراک سرگرم هدايت فولاد و آلومينيوم هستند و بعيد است در اين مقطع بتوانند به مجموعه آبي بيايند، هرچند هر دوي آنها براي سال هاي بعد به نشستن روي نيمکت استقلال فکر مي کنند.

 

اول برکناري بعد انتخاب سرمربي يا اول توافق با جانشين، بعد برکناري؟

به نظر مي رسد يک عضو هيات مديره استقلال اصرار دارد آنها اول با فکري قطع همکاري کنند و بعد سراغ سرمربي جديد بروند. اين شخص فعلا حرف از توافق با قلعه نويي مي زند اما آيا امير در اين مقطع از فصل، گل گهر را رها مي کند؟

 

در نقطه مقابل نظر يکي ديگر از اعضاي هيات مديره اين است که اول بايد يک نفر را در قد و قواره سرمربي جديد ديد و پسنديد و انتخاب کرد و بعد دنبال برکناري فکري رفت. اين سرمربي جديد کيست؟ فرهاد مجيدي که درباره اش گفته مي شود همين که يک بار قبل از فينال جام حذفي در دعوا با احمد سعادتمند تيم را رها کرد، کافي است؟ (در واقع احمد سعادتمند با آن دعوايي که در آستانه فينال جام حذفي راه افتاد، فرهاد مجيدي را هم با خودش سوزاند!) عليرضا منصوريان که وقتي از استقلال رفت، شفر هر چقدر هم برد و برد و برد، باز نتوانست تيم را قهرمان کند؟ امير قلعه نويي که بعيد است گل گهر را رها کند و به استقلال بيايد؟ يا رسول خطيبي و جواد نکونام که خودشان تيم دارند؟ 

 

استقلال و هوادارانش در انتظار پايان بازي 

فرمولي که مخالفان برکناري فوري فکري در نظر دارند اين است که فعلا تا پايان هفته هجدهم که ليگ به تعطيلات مي رود، کادرفني استقلال با استخدام يک آناليزور و يک تمرين دهنده تقويت شود، پس از آن اگر اوضاع استقلال بهتر نشد، در فرصت مناسب سراغ مربي جايگزين بروند و حتي اگر امکان پذير است براي گرفتن مجوز مربي مقيم اروپا تلاش کنند. فعلا طرفين درگير در اين ماجرا بحث را به فضاي مجازي کشانده اند. آنها مي خواهند فعلا پشت صحنه بمانند و روي صحنه هواداران استقلال را به ميدان بفرستند. اغلب هواداران هم به شدت از کادر فني فعلي ناراضي هستند. بازي را اما هواداران هدايت نمي کنند. چهار عضو هيات مديره که در ماجراي انتخاب احمد مددي به عنوان مديرعامل استقلال نيز هر کدام به تنهايي مدعي بودند نظرشان اصلا اين نيست و ابدا زيربار اين انتخاب نمي روند اما وقتي کنار هم نشستند هر 4 نفر موافقت کردند، الان هم هر کدام به تنهايي اصلا و ابدا مي کنند اما بايد ديد آخر اين بازي چه مي شود؟!

بازي همچنان ادامه دارد...


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار