طراحی سایت
تاريخ انتشار: 23 بهمن 1399 - 19:22
گزارشی از هرس کردن درختان کنار جاده‌ای اتوبان برازجان - بوشهر +عکس

دادخبر؛ شنیده‌های ما حاکی از این جریان است که روش نوین قاچاق چوب در نقش پیمانکاری هرس درختان پدیدار شده و درختان کنار جاده‌ای و پارک‌های جنگلی و... را در قالب پیمان هرس درختان، تار و مار می‌کنند. 

داد خبر _ داریوش محبی: درخت و ارزش های آن بر هیچ کس پوشیده نیست. درخت‌کاری از کارهای ارزشمند است و ارزشمندتر از آن، درخت‌یاری و حفظ و نگهداشت درختان است. ولی افسوس در سالهای گذشته قاچاقچیان چوب و قاتلان درختان با اره برقی، چنگیزوار  بر جان درختان می تازند و از آن دردمندانه تر اینکه متولیان نیز تا کنون نتوانسته یا نخواسته‌اند که با این رویه شوم برخورد جدی و قاطع کنند. 

 

 

شنیده‌های ما حاکی از این جریان است که روش نوین قاچاق چوب در نقش پیمانکاری هرس درختان پدیدار شده و درختان کنار جاده‌ای و پارک‌های جنگلی و... را در قالب پیمان هرس درختان، تار و مار می‌کنند. 

 

باری! درختان کهور پاکستانی کنار جاده‌ای در اتوبان برازجان - بوشهر و حد فاصل گزبلند تا احمدی را به شکلی بسیار وحشتناک و دلخراش، کف تراشی کرده اند!!! 

درختانی که قرار بوده‌است هرس شوند و نه بریده!!! و دریغ و درد که پیمانکار گویا هرس را با قلع و قمع اشتباه گرفته‌است.

 

اداره راهداری به عنوان کارفرما، هرس درختان را به پیمانکار واگذار کرده‌است و پیمانکار به جای هرس کردن، تنه‌های تنومند درختان را بریده و چوب‌ها را برده و درختان نیز هرس نشده رها شده‌اند. 

 

هرس کردن یعنی پیرایش کردن و آراستن درخت و بریدن شاخه های خشک و نازک پایین‌دست درخت که در رشد و نگهداری درخت اثر سودمندی در پی ندارد. در حالی که پیمانکار این پروژه نه تنها هرس نکرده بلکه کف تراشی کرده و تنه های اصلی و تنومند درختان را بریده و شاخ و برگ‌های نازک تنه‌های بریده‌شده را جمع آوری و بر روی هم تلنبار کرده و عکس‌هایی که در ادامه این گزارش می‌بینید بسیار گویاست.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برچسب ها:
قطع درختان

نظرات کاربران
غلامرضا نعمتی حدود 20 روز قبل گفت:
واقعیت دردناکی است که بواسطه متولیان و ناظرین طبیعت و محیط زیست مجوز جتی حمل چوب صادر می‌کنندامان اجتماع بی تفاوت...
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار