طراحی سایت
تاريخ انتشار: 19 بهمن 1399 - 18:19
از شورا به شهرداری و از شهرداری به شورا؛

دادخبر؛ پس از مصوب شدن خانه سبز در سال اول شورای پنجم که به درخواست «انجمن زمین پاک» جهت مکانی برای ترویج فرهنگ محیط زیستی صورت گرفت و بعد از طی مراحل قانونی در هیئت تطبیق برای شهرداری برازجان لازم الاجرا شد، این مصوبه همچنان بر روی زمین مانده‌است. 

پس از مصوب شدن خانه سبز در سال اول شورای پنجم که به درخواست «انجمن زمین پاک» جهت مکانی برای ترویج فرهنگ محیط زیستی صورت گرفت و بعد از طی مراحل قانونی در هیئت تطبیق برای شهرداری برازجان لازم الاجرا شد، این مصوبه همچنان بر روی زمین مانده‌است. 


به گزارش دادخبر، با پیگیری های فعالان اجتماعی و محیط زیستی شهر برازجان ماه گذشته با حضور شهردار و معاونین ایشان خانه سبز جا نمایی و حتی خط کشی شد اما به یک باره اعلام شد به علت افزایش هزینه مصالح ساختمانی، مبلغ این پروژه بالاتر رفته و نیاز به تایید و مصوب کردن متمم افزایش بودجه از سوی شورا دارد. 

 قابل ذکر است طرح خانه سبز برای بار چندم در هفته گذشته در جلسه علنی شورا مورد بحث قرار گرفت که به نتیجه خاصی نرسید و تنها خروجی آن ارجاء این موضوع به جلسه کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر برازجان بود.


نکته جالب اینجاست که جلسه کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر برازجان امروز مورخ 19 بهمن ماه  با حضور اعضا و معاون عمرانی برگزار شد و بازهم اعضا به نتیجه خاصی دست نیافتند تا موضوع مجددا برای به بحث گذاشته شدن به جلسه علنی شورا در هفته آینده موکول شود. 

 مهدی نیکنام رئیس کمیسیون عمرانی شورا در جواب اینکه در جلسه امروز شورا به ریاست شما موضوع خانه سبز به کجا کشیده شد و خروجی آن چه بود؟ و چرا برای پروژه خانه سبز علیرغم مصوبه و مراحل قانونی هنوز هیچ اقدامی نشده است؟ می‌گوید: «خانه سبز فقط شیطنت مجموعه شهرداری نسبت به اجرای آن بود

که با پیشنهاد ۴٠٠میلیونی در بودجه ١۴٠٠دیده شده. ضمن اینکه بودجه در نظرگرفته و خط کشی فعلی بصورت فرمالیته و عملیاتی نخواهد شد.» 


هنوز دقیقا معنای این پاسکاریهای شورا و شهرداری مشخص نیست اما شنیده ها حاکی از آن است که اعضای موافق خانه سبز را وحید مصدق، هادی دشتی و خدیجه حسینی و همچنین اعضای مخالف این مصوبه نوید متین و محراب بنافی تشکیل می دهند. 

نظر قطعی مهدی نیکنام و ساحل تنگستانی نیز در جلسه هفته آینده شورای اسلامی مشخص خواهد شد.

برچسب ها:
خانه سبز

نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار