طراحی سایت
تاريخ انتشار: 14 بهمن 1399 - 12:18

دادخبر؛ وزیر گردشگری عنوان کرد: با توجه به تاریخی بودن و دارا بودن بناهای تاریخی متعدد و جاذبه های فرهنگی و همچنین ظرفیت‌های بی‌نظیر گردشگری با تلاش مسئولان استانی میتوان بوشهر را به قطب گردشگری دریایی کشور تبدیل کرد.

میتوان بوشهر را به قطب گردشگری دریایی کشور تبدیل کرد

به گزارش دادخبر، علی‌اصغر مونسان پیش از ظهر امروز در سفر به شهرستان کنگان استان بوشهر با تبریک دهه فجر و میلاد حضرت زهرا (س) گفت: در سفر گذشته به این شهرستان هتل بزرگ ۵ ستاره با پنج هزار تخت گرفتاریهای مالی برای ادامه کار روبرو بود که قول داده بودیم به ادامه کار و حل مشکلات که الحمدلله با تسهیلاتی که در اختیار قرار گرفت شاهد این هستیم که این پروژه به افتتاح رسید و قول دولت مبنی بر داشتن هتل پنج ستاره برای استان بوشهر تحقق پیدا کرد.

 

وی با اشاره به اینکه امروز اولین هتل پنج ستاره استان بوشهر افتتاح شده است، اضافه کرد: بنا بر اظهارات استاندار محترم بوشهر یک هتل ۵ستاره دیگر هم در مراحل آغاز کار است و یک هتل دیگر نیز با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.

 

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اظهار کرد: موضوع بعدی موزه بزرگ منطقه ای بوشهر است که در یک ساختمان تاریخی واقع شده و این ساختمان به شدت آسیب دیده بود و الحمدلله کار مرمت آن به خوبی توسط وزارت میراث فرهنگی انجام شد و اکنون به عنوان یک موزه منطقه‌ای که قرار است چند منطقه را پوشش دهد و کمک کند با محتوا و ترتیب بی نظیر درون موزه به عنوان یکی از موزه های منحصربه‌فرد کشور دیروز به افتتاح رسید.

 

مونسان یادآور شد: پروژه دیگر در مجتمع ساحلی داشتیم که بسیار خلاقانه و زیبا بود و در مجموع هشت پروژه در استان بوشهر به بهره‌برداری رسید.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: اعتقاد راسخ داریم که با توجه به تاریخی بودن و دارا بودن بناهای تاریخی متعدد و جاذبه های فرهنگی و همچنین ظرفیت‌های بی‌نظیر گردشگری با تلاش مسئولان استانی میتوان بوشهر را به قطب گردشگری دریایی در کشور تبدیل کرد.

 

وی تصریح کرد: در این حوزه اقدامات خوبی آغاز شده است و ما نیز آمادگی همراهی داریم. آمارهای گردشگری بوشهر به شدت رشد داشته و الان این بندر به یک مقصد گردشگری قابل توجه تبدیل شده است؛ اگر چه به اعتقاد ما ظرفیت‌های آن خیلی بیشتر از این است و ان‌شالله که صنعت گردشگری بتواند در کنار قطب انرژی بودن استان بوشهر یک مزیت بی‌نظیر برای مردم شهر باشد و ایجاد اشتغال نماید.

 

ایسنا


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار