طراحی سایت
تاريخ انتشار: 29 آبان 1399 - 16:38
دشتستانی‌ها این گزارش را بخوانند و به دیگران نیز اطلاع دهند +عکس

داد خبر؛ فرماندار دشتستان گفت: ما افرادی را ازدست دادیم که سالهای سال می‌توانستند برای دشتستان موثر باشند. پس همت خود را بیشتر کنیم تا دیگر شاهد چنین اتفاقات ناگواری نباشیم.

وضعیت نارنجی دشتستان موقت است +گزارشی از وضعیت دشتستان

به گزارش داد خبر، امروز با حضور رسانه‌ها، نشستی با موضوع مقابله با ویروس کرونا در فرمانداری دشتستان برگزار شد که فرماندار و رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان پیرامون کرونا و محدودیتهایی که از یکم آذر در شهرستان وضع می‌شود صحبت کردند.

 

فتح‌الله نوروزی فرماندار دشتستان با تاکید بر اینکه وضعیت نارنجی دشتستان موقت است و این وضعیت به‌سمت قرمز یا زرد خواهد رفت گفت: باید تمام سعی خود را بکار ببریم تا از نارنجی به‌سمت زرد برویم و این کار همت تمام جامعه را می‌طلبد. قصد ندارم توپ را در زمین مردم بیاندازم و مردم مطمئن باشند مسئولین وظیفه‌ی خود دارند که تمام سعی خود را برای مقابله با ویروس کرونا بکار ببرند ولی اگر همراهی مردم نباشد کاری از دست مسئولین برنخواهد آمد. 

 

نوروزی ضمن گرامی‌داشت یاد بزرگانی که در این مدت دشتستان از دست داده‌است اظهار داشت: ما افرادی را ازدست دادیم که سالهای سال می‌توانستند برای دشتستان موثر باشند. پس همت خود را بیشتر کنیم تا دیگر شاهد چنین اتفاقات ناگواری نباشیم.

 

وی پیرامون محدودیت‌هایی که از یکم تا چهاردهم آذر در دشتستان برقرار خواهد شد نیز افزود: از روز شنبه در دشتستان گروههای شغلی 3 و 4 تعطیل می‌شود و گروه شغلی 2 نیز تا ساعت 20 اجازه فعالیت خواهد داشت. برای این کار، «قرارگاه نظارت بر مصوبات کرونایی» را در فرمانداری دشتستان تشکیل داده‌ایم و از شنبه قطعا نظارت بر گروه‌های شغلی افزایش می‌یابد.

(جدول گروه‌های شغلی را در ادامه گزارش می‌توانید ببینید)

 

فرماندار دشتستان با بیان رضایت از رسانه‌ها، تشکر خود را از آنها ابراز داشت و بار دیگر از فعالین مدنی و رسانه‌ها خواست که از هر طریق که می‌توانند کار اطلاع‌رسانی را برای مردم انجام دهند.

 

بنا به گزارش داد خبر، ماریا خویش‌دوست رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گزارش کاملی از وضعیت دشتستان در برابر کرونا ارائه داد که در نوع خود برای تمامی مردم دشتستان کامل و قابل تامل بود. پایگاه خبری ـ تحلیلی «داد خبر» انتظار دارد مردم این گزارش را که به‌صورت مختصر در ادامه خواهد آمد، با دقت بخوانند و به‌کار گیرند:

 

1ـ از اسفندماه پارسال تا امروز که 29 اُم آبان می‌باشد،  در استان بوشهر  772 نفر فوتی بر اثر کرونا داشته‌ایم که 228 فوتی آن یعنی 29درصد از این مرگ و میرهای استان به شهرستان دشتستان تعلق داشته‌است.

 

2ـ تعداد 110 فوتی دشتستان از 228 نفر، به‌علت مستقیم کرونا بوده است و 38درصد بیماران دیابتی، 34.9درصد بیماران فشارخونی، 11.1درصد بیماران کلیوی، 5.7درصد بیماران قلبی، 5.5درصد بیماران سرطانی، 1.5درصد بیماران مزمن تنفسی و 2.3درصد دیگر بیماری‌ها باعث مرگ و میر شده‌است که باید به این مهم توجه داشته‌باشیم و افرادی که چنین بیماری‌هایی دارند را در قرنطینه کامل قرار دهیم.

 

3ـ نکته مهم این است که با توجه به مرگ و میر در آمار بیماران دیابتی، فشار خونی و قلبی، می‌توانیم با رژیم غذایی و مصرف درست نمک و شکر، از بالای 70درصد از این مرگ و میرها جلوگیری کنیم.

 

4ـ در دشتستان روزانه از 25 نفر تست کرونا گرفته‌ می‌شود که تا کنون از هر هزار نفر 26 نفر نمونه‌گیری شده‌است. 

 

5ـ سامانه 190 یک سامانه کشوری می‌باشد که مردم می‌توانند نظرات و شکایات خود را در آن بیان کنند. تا کنون 281 شکایت از دشتستان در این سامانه ثبت شده است که از نظر ما کم است و از مردم می‌خواهیم هرجا کوتاهی و مشکلی وجود دارد به این سامانه رفته و شکایت خود را ثبت نمایند.

 

6ـ آمار کلی ابتلایان قطعی دشتستان در ماه‌های مختلف سال از اسفندماه پارسال تا کنون به شرح زیر بوده‌است:

اسفند ـ 19نفر/ فروردین ـ  53نفر/ اردیبهشت ـ 113نفر/ خرداد ـ 739نفر/ تیر ـ 674نفر/ مرداد ـ 457نفر/ شهریور ـ 564نفر/ مهر ـ 562نفر/ آبان ـ 365نفر

 

جدول مشاغل را در زیر ببینید

 


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار