طراحی سایت
تاريخ انتشار: 28 آبان 1399 - 17:07
در پاسخ به بیانیه‌ی پر حرف و حدیث هیئت فوتبال استان بوشهر:

داد خبر؛ یک نفر پیدا نمی‌شود به هیئت فوتبال بوشهر بگوید "تو دیگه چی میگی!؟ بهت یاد ندادن وقتی بزرگترهات دارن حرف میزنن ساکت بشینی و نگاه کنی؟!"

در یک فصل تمام داشته‌های چند سال اخیر استان -که داشتن دو تیم در لیگ برتر بود- بر باد رفت و این سخت‌ترین ضربه بر پیکر فوتبال و ورزش استان بود. حالا هم آبروی ریخته را با هوچیگری نمی‌شود جمع کرد پس به فکر چاره‌ای برای نجات فوتبال استان باشید.

به وظیفه‌تان برسید و بگذارید فوتبال راه خودش را برود!

داد خبر ـ آراد فرخی: کوچک و بزرگ، فوتبالی و غیر فوتبالی همه می‌دانند که استقلالی‌ها -طی سالهای اخیر- خاطرات خوبی از داوری مهندس زاهدی‌فرد عزیزمان ندارند.

 

به این آمار از چهار بازی اخیر استقلال با قضاوت مهندس زاهدی فرد دقت کنید:

 

سال ۹۷- دیدار استقلال و پدیده مشهد در تهران: 

گل سالم استقلال با خطای داوری مردود اعلام شد...

این را نه هواداران استقلال بلکه تیر برق سر کوچه‌ی رییس کمیته‌ی داوران هم اعتراف کرد!!

در همین بازی وقتی اعصاب بازیکنان میزبان بخاطر اشتباهات داوری به هم ریخت، بازیکن جوان استقلال بخاطر ضربه زدن به توپ پس از سوت داور از زمین اخراج شد!

این بازی صفر-صفر شد.

 

سال ۱۳۹۸/ استقلال- سپاهان در اصفهان (کورس قهرمانی)

استقلال در اواخر نیمه دوم توسط علی کریمی به گل رسید ولی داور گل سالم را مردود اعلام کرد تا بازی برای دقایقی متوقف شود. جنجال و اعتراض ها به قدری بود که به نظر می رسید بازی قطع شود ولی بازی ادامه یافت و سرانجام استقلالی ها با حملات زیادشان توسط پاتوسی در دقیقه نود و چند به گل برتری رسیدند!

 

همان سال ۹۸/ استقلال- صنعت در تهران

در برد ۰-۵ استقلال برابر صنعت نفت باز هم داور دو پنالتی مسلم برای تیم استراماچیونی نگرفت. اگرچه این پنالتی‌ها لابلای گلهای زیاد استقلال گم شد!

 

باز هم سال ۹۸/ استقلال-سپاهان در اصفهان

خطای هند کیروش استنلی که به قول خداداد عزیزی از کره‌ی ماه هم قابل دیدن بود اما مهندس عزیزمان (که دوربینها نشان دادند دقیقن در حال مشاهده‌ی اسپک قشنگ استنلی بود) آنرا ندید و دیدنی‌ترین بازی سالهای اخیر لیگ که میتوانست با سه امتیاز آبیها در اصفهان همراه باشد در نهایت ۲-۲ شد!

 

حالا تمام این سوابق توی ذهن هواداران استقلال رژه می‌رود و جلوی چشم کمیته‌ی داوران است!

اینکه باز هم دقیقن سر بزنگاه یک بازی حساس و حیثیتی برای استقلال، دوباره کمیته داوران فدراسیون فوتبال مهندس زاهدی‌فرد را ملزم به زره‌پوش شدن و خیز برداشتن برای رفتن به میدان مسابقه‌ای می‌کند که یک سویش استقلال است، موضوع غریبی نیست. چرا که در دورانی که دو مهره‌ی منتخب وزارت ورزش جناب سلطانی‌فر یعنی سعادتمند و خلیل‌زاده ماههاست با پنجه کشیدن بر صورت یکدیگر در مقابل دیدگان ملت آرامش را از استقلال گرفته‌اند، از فدراسیونی که تابع بی قید و شرط همان وزارتخانه است چیز دیگری نمی‌توان انتظار داشت اما...

 

یک نفر پیدا نمی‌شود به هیئت فوتبال بوشهر بگوید "تو دیگه چی میگی!؟ بهت یاد ندادن وقتی بزرگترهات دارن حرف میزنن ساکت بشینی و نگاه کنی؟!"

حکایت این هیئت حکایت همان بچه‌پررویی است که وقتی شخصی در مجلسی در مورد دو بزرگ صحبت می‌کرد خودش را وسط انداخت و گفت "در مورد ما سه تا چی میگی؟!"

 

آقای هیئت فوتبالِ به قهقرا رفته‌ی بوشهر!

 

به عنوان یک استان بوشهری خدمتتان عرض میکنم به هیچ عنوان حق ندارید مهندس زاهدی‌فرد که سرمایه‌ی ورزش استان است را حق‌المعامله‌ی دیده شدن و علنی کردن تمایلات غیرحرفه‌ای خود کنید. شما بجای اینکه منتظر سه امتیاز مفت برای پارس جنوبی می‌بودید باید برای کمک واقعی به این تیم تلاش می‌کردید که نکردید!

در یک فصل تمام داشته‌های چند سال اخیر استان -که داشتن دو تیم در لیگ برتر بود- بر باد رفت و این سخت‌ترین ضربه بر پیکر فوتبال و ورزش استان بود. حالا هم آبروی ریخته را با هوچیگری نمی‌شود جمع کرد پس به فکر چاره‌ای برای نجات فوتبال استان باشید. البته که بیانیه نوشتن را همه بلدند اگرچه دوستان شما همین را هم بلد نیستند و احتمالن شما نوشتن بیانیه‌ی مضحکتان را به کسانی سپرده‌اید که نه فهم بیانیه نوشتن دارند و نه جرات علنی کردن چهره‌ی خود!

کاش لااقل این متن مضحک را به یک آدم عاقل می‌سپردید تا قبل از انتشارش یکبار از رو بخواند و به شما بگوید وقتی در ابتدای عریضه‌ی مریضانه‌تان به پیروزی دو بر صفر استقلال مقابل پارس می‌تازید و نتیجه‌ای که در زمین فوتبال (و نه در راهروهای فلان وزارتخانه یا فلان فدراسیون) به‌دست آمده را صراحتن زیر سوال برده و خارج از عرف خطاب می‌کنید، دیگر خیلی احمقانه است که از کار ناپسند و غیرحرفه‌ای دیگران در ورزش حرف بزنید! انصافن هیچکس دور و بر شما نیست که بزند زیر گوشتان و حالی‌تان کند که اصلن به هیئت فوتبال بوشهر (که باید یک نهاد عمومی و غیر رنگی باشد) چه ربطی دارد که استقلال دچار بی‌ثباتی در کادر فنی و مدیریتی بوده و نتایج خوبی گرفته یا نه؟؟ یعنی واقعن جایگاه هیئت فوتبال استان ما آنقدر پایین آمده که در نقش یک هوادار متعصب رقیب به تیم مقابلش بتازد و کسی هم بر او خرده نگیرد؟؟

 

آقای به اصطلاح هیئت فوتبال!

 

به آن کسانی که مهندس زاهدی‌فرد را پله‌ی شهرت و کسب منفعت قرار داده و پشت نقاب هیئتتان مخفی شده‌اند بفرمایید هواداران استقلال خوب می‌دانند که اشتباه داوری جزئی از فوتبال است اما بروید همین چهار قضاوت اخیر مهندس زاهدی‌فرد "مقابل" استقلال را دوباره مرور کنید. وقتی مشاورین داور خوب استانمان امثال شماها باشید نتیجه همین می‌شود که مهندس زاهدی‌فرد برچسب ترمز دستی استقلال بخورد و به برند ضدیت با یک تیم بزرگ تبدیل شود. شما که دلسوز او نیستید؛ لااقل از نابود کردنش دست بکشید و بگذارید نفس بکشد.

 

به عنوان یک استان بوشهری که اول هوادار ورزش استانش است، در مرحله‌ی دوم هوادار و دوستدار مهندس زاهدی فرد است و دست اخر هم هوادار استقلال خدمتتان عرض میکنم اگر زاهدی‌فرد هزار بار دیگر هم بصورت علنی علیه استقلال سوت بزند باز هم تمام تلاشم را میکنم که نگذارم کسی از دایره‌ی نقد منصفانه خارج شود و خدایی نکرده دهان به توهین به ایشان باز کند اما شما هم دلسوزش نیستید و این رفتارتان آنقدر احمقانه است که دارد به قیمت ویرانی این سرمایه‌ی بزرگ ورزش استان تمام می‌شود.

 

اینکه در ۹ آذر آن هند قابل مشاهده از کره‌ی ماه گرفته نشود و حدود دو ماه بعد یعنی در ۳۰ دی‌ماه (و پس اینکه تمام مملکت علیه داور موضع گرفته‌اند و آبها از آسیاب افتاده و همه چیز تمام شده) یک عذرخواهی تلویحی آنهم در گفتگو با یک رسانه منتشر شود نشان میدهد چقدر مشاوره دادن ها احمقانه بوده است.

 

بگذریم!

از همه‌ی آنچه شده و نشده بگذریم و حالا بگذاریم فوتبال روال خودش را برود؛ کمیته‌ی داوران داورش را انتخاب کند، تیمها بر اساس تجربه و خاطراتی که از داوری داوران دارند موضعشان را بگیرند و کمیته‌ی داورانِ فدراسیونِ فوتبالِ بهاروند و محمد نبی و تاج و ناظمی و علی سلطانی‌فر راه خودش را برود!

 

فقط یادتان باشد به بیانیه‌نویستان حتمن بگویید "مسبوق به سابقه" را دفعه‌ی بعدی درست بنویسد؛ "این" را "ابن" ننویسد و ادعا نکند "اشتباه سهوی ایجاد شد"؛ ایضن به ایشان بفرمایید "در صدد بر آمدن" صحیح است نه "در آمدن" و نیز اضافه کنید که نه در عربی و نه در فارسی "بر علیه" نداریم، می‌توانی بنویسی "علیه" یا "بر ضد" اما اجازه نداری کلمات را هم مثل اعصابت قاطی کنی و باعث جابه‌جا شدن مرزهای زبان فارسی شوی!!

 


نظرات کاربران
اسی خان 4 ماه قبل گفت:
یکی به هیئت فوتبال سلام برسنه بگه جون خوتون شاهین و پارس جنوبیه خو نابود کردین. فاتحه ایرانجوانم خوندین. د کار میثم نداشتوین بخدا.
احسنت بر دادخبر و خبرنگارلش
رضا ایمانی 4 ماه قبل گفت:
درود بر این قلم متعصب
واقعا هیات فوتبال بوشهر چه گلی به سر فوتبال این استان زده؟؟؟
حق مطلب همین بود که گفتید
شهروند سرخ 4 ماه قبل گفت:
واقعا متاسفم. یک داور می‌تونه صدبار هم اشتباه کنه و تصمیم به عهده فدراسیون است نه باشگاه استقلال
باشگاه استقلال چکاره است که اعتراض میکنه
این نوشته هم فقط تخریب هیئت فوتبال بوشهر بود
سردار 4 ماه قبل گفت:
مهندس زاهدی فر از سرمایه های شهرستان ،استان و کشور می باشد،نقد منصفانه و حمایت ایشون وظیفه همه اشخاص حقیقی و حقوقی در استان است. اجازه ندهیم ناملایمات و کج سلیقگی ها جلو پیشرفت و ترقی ایشون را بگیرد.وقتی اعتراض وظیفه قانونی یک باشگاه می باشد.بگذاریم طبق قانون عمل شود.متن نوشته شده را می پسندم
درود برشما حق مطلب رو ادا کردید..داوری های اقای زاهدی برعلیه استقلال بوده..دوستان برای دیده شدن بیانیه میدهند اگر واقعا دلسوز استان هستن چرا به تیم های استان بی مهری شد حالا استانی که مهد فوتبال بوده نماینده ای در سطح اول کشور نداردو حرفی برای گفتن در فوتبال ندارد
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار