طراحی سایت
تاريخ انتشار: 27 آبان 1399 - 09:33
درد دل یک شهروند برازجانی

داد خبر؛ متاسفانه در برازجان تمام افراد آلوده به این ویروس که جان خود را از دست داده‌اند، تقریبا همانند دیگر افراد عادی در قبرستان عمومی خاکسپاری شده‌اند و هیچکدام از آنها از طرف مامورانی که مخصوص این مراسم تعیین شده باشند، مراسمشان صورت نگرفته است.

آیا کرونای ما با کرونای اونا فرق دارد؟

داد خبر ـ محمدرضا حسینی: این روزها شاهد وضعیت شهرهایی هستیم که با رنگ‌های قرمز، نارنجی و زرد نمایش داده می‌شوند و دیگر در هیچ جای کشور اثری از رنگ سفید وجود ندارد. استان بوشهر بنا به هر شرایط و به گفته‌ی مسئولین امر، از آخرین استانهایی بود که میزبان کرونا شد ولی متاسفانه میزبانی ما چون دیگر میزبانی‌هایمان بسیار گرم و صمیمی شد.

اما فقط میزبانی مردم نبود بلکه عدم مدیریت و عملکرد ضعیف بعضی مسوولین باعث گردیده است که کمتر خانواده‌هایی را ببینیم با این بیماری و مرگ و میر ناشی از آن دست و پنجه نرم نکرده باشند.

 

اینجا لازم دیدم مورد بسیار مهمی که کمتر به ان توجه می‌شود را بیان کنم زیرا متاسفانه تا کنون اراده ای برای چاره‌اندیشی و حل این مشکل نمی‌بینیم.

 

از ابتدای پیدا شدن این بیماری تا کنون همه ما شاهد از دست دادن دوست، اقوام و یا یکی از عزیزان خود بوده‌ایم و همگی ما در خاک‌سپاری ها کم و بیش شرکت نموده و یا از روش انجام آن مطلع شده‌ایم.

 

متاسفانه در برازجان تمام افراد آلوده به این ویروس که جان خود را از دست داده‌اند، تقریبا همانند دیگر افراد عادی در قبرستان عمومی خاکسپاری شده‌اند و هیچکدام از آنها از طرف مامورانی که مخصوص این مراسم تعیین شده باشند، مراسمشان صورت نگرفته است.

 

هنوز وسیله ای خاص برای حمل جسد وجود ندارد و شهرداری و شبکه بهداشت مردم را به هم پاس می‌دهند. همه‌ی افراد متوفی از طریق خانواده و بستگان با اندک  میزان پودر آهک دفن شده‌اند و این در صورتی است که در شهرستانهای دیگر مخصوصا شهر شیراز که چند روز پیش یکی از بستگان بنده بر اثر همین بیماری مرحوم گردید در شرایط بسیار خاص و حتی خارج از آرامگاه عمومی به‌خاک می‌سپارند و به هیچ عنوان اجازه دفن به خانواده‌های آنها داده نمی‌شود و شهرداری با ماموران بهداشت خود عهده‌دار انجام مراسم هستند و خانواده مرحوم از فاصله بیش از 50متر می‌تواند شاهد این مراسم باشد با تعداد نفرات بسیار محدود.

 

سوال مهم این است که مگر کرونای میت در شهر برازجان با کرونای میت در شهر شیراز متفاوت است که این‌همه بی توجهی و عدم رعایت بهداشت در جلوگیری از انتشار این ویروس در این شهر صورت می‌گیرد؟

 

 

 

 


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار