طراحی سایت
تاريخ انتشار: 26 آبان 1399 - 17:14
رونمایی مجازی از 30 اثر با محوریت «دختری در نهمین روز پائیز»

داد خبر؛ فتحی با بیان اینکه برای فاصله گرفتن مردم از کتاب و کتاب‌خوانی دلایل متعددی را می‌توان برشمرد، اظهار داشت: متاسفانه در این راستا مسئولین بیش از هر زمینه کم‌کاری کرده‌اند و تمامی قول‌ها در حد حرف و شعار باقی می‌ماند و گویا اراده‌ای وجود دارد تا مردم از کتاب خواندن فاصله بگیرند.

پنجمین سال رونمایی از کتاب در دشتستان

به گزارش داد خبر، به همت انجمن اهل قلم اداره فرهنگ و ارشاد دشتستان و باشگاه نویسندگی شهرزاد، رونمایی از 30 اثر چاپ شده در دشتستان بصورت مجازی برگزار شد.

 

بنا به این گزارش، این مراسم به‌صورت محدود، در خانه کتاب برازجان با محوریت مجموعه داستان «دختری در نهمین روز پائیر» اثر اعظم دریسی برگزار گردید که از طریق صفحه اینستاگرام  http://instagram.com/bashgahe_nevisandegi_shahrzad به‌صورت زنده برای مخاطبان کتاب پخش می‌شد.

در این راستا مسوول انجمن اهل قلم برازجان گفت: امسال که پنجمین سال رونمایی از کتابهای چاپ شده در دشتستان را در هفته کتاب و کتاب‌خوانی داشتیم، متاسفانه شرایط خاص و بیماری کرونا باعث گردید که بصورت مجازی آن را برگزار کنیم.

 

اسفندیار فتحی با اشاره به سطح پائین مطالعه در این سالها افزود: پنج سال پیش این رونمایی با 80 اثر شروع شد ولی متاسفانه سال به سال کمتر شد تا اینکه امسال رونمایی از 30 اثر را داشتیم. 

 

فتحی با بیان اینکه برای فاصله گرفتن مردم از کتاب و کتاب‌خوانی دلایل متعددی را می‌توان برشمرد، اظهار داشت: متاسفانه در این راستا مسئولین بیش از هر زمینه کم‌کاری کرده‌اند و تمامی قول‌ها در حد حرف و شعار باقی می‌ماند و گویا اراده‌ای وجود دارد تا مردم از کتاب خواندن فاصله بگیرند.

 

مسوول انجمن اهل قلم برازجان درباره تعطیلی جلسات حضوری انجمن اهل قلم بعد از 14 سال نیز گفت: این انجمن بدون هیچ تبلیغات و حاشیه‌ای، سالهاست تنها انجمن داستان در استان بوده است که بدون وقفه به کار خود ادامه داده و تنها کرونا باعث تعطیلی جلسات حضوری آن به‌صورت هفتگی شده‌است.

 

در پایان فتحی با تشکر از فعالان مدنی که در زمینه کتاب و کتاب‌خوانی فعالیت دارند از آنان خواست با امید و خوش‌بینی به آینده‌ی کار خود، فعالیت خود را بیشتر نمایند و شک نداشته‌باشند که اثر آن را در سال‌های آینده خواهند دید.

 

در ادامه عکس‌های این مراسم را از دریچه دوربین نرجس درگویی می‌بینیدبا تشکر از محمد قناعت‌زاده و لیلی شمس‌خو خانواده‌ای که با جدیت در «خانه کتاب برازجان» در زمینه کتاب‌خوانی فعالیت دارند

 

 


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار