طراحی سایت
تاريخ انتشار: 22 آبان 1399 - 09:55
هم‌اندیشی دوستداران طبیعت با سرپرست محیط زیست +عکس

داد خبر؛ موسوی سرپرست اداره محیط زیست برازجان با تاکید بر پاکسازی توسط همه عزیزانی که جهت سپری کردن ساعات بهتری به دامان طبیعت پناه می‌برند خاطرنشان کرد که زیبایی طبیعت پاک باعث می‌شود تا شما لذت بیشتری از آن ببرید.

آلودگی کوههای بِهمرد مورد بررسی قرار گرفت

داد خبر ـ سرویس محیط زیست (زهرا رزم‌آزما): در مورخ چهارشنبه 21 آبان ماه 1399 جلسه ای در خصوص آلودگی بیش از حد کوه‌های بهمرد به علت ازدحام جمعیت گردشگران محلی، به‌خصوص در روز های تعطیل آخر هفته، تشکیل گردید. 

این جلسه با دعوت از انجمن‌های محیط زیستی، رئیس هیئت کوهنوردی، گروه دوچرخه‌سواری خلیج پارس، رئیس شورای اسلامی روستای نی نیزک و هیئت امنای شاهزاده ابراهیم صورت گرفت. 

 

بنا به این گزارش، طاهره موسوی سرپرست اداره محیط زیست دشتستان ضمن درخواست همفکری و چاره اندیشی در این زمینه گفت: با بسته شدن مناطق گردشگری و طبیعی به علت بیماری کوید 19 متاسفانه مردم به منطقه کوهستانی بهمرد جهت تفریحات آخر هفته مراجعه کرده که ورود این حجم انبوه جمعیت و فضای کم نسبت به ورودی جمعیت، و عدم پاکسازی منطقه توسط عزیزان گردشگری که به این مناطق سفر می‌کنند باعث ایجاد آلودگی فوق‌العاده زیادی در این منطقه گردیده است.

 

در راستای یک ساعت و نیم صحبت در این زمینه مقرر شد اولویت بر فرهنگ‌سازی در بازه زمانی کوتاه مدت و بلند مدت با تولید محتوای مناسب صورت گیرد، همچنین انجمن های مرتبط به منظور همکاری در نهادینه کردن این فرهنگ در کنار اداره محیط زیست و منابع طبیعی قرار گیرند. سرپرست اداره محیط زیست همچنین رایزنی جهت همکاری اداراتی چون منابع طبیعی و نیروی انتظامی را در دستور کار قرار دادند.

 

در خصوص تدابیر لازم جهت استفاده از سایر مناطق مختلف گردشگری خانم موسوی همچنین دیدار با فرماندار و کسب تکلیف در این زمینه را نیز در دستور کار قرار دادند.

 

موسوی سرپرست اداره محیط زیست برازجان با تاکید بر پاکسازی توسط همه عزیزانی که جهت سپری کردن ساعات بهتری به دامان طبیعت پناه می‌برند خاطرنشان کرد که زیبایی طبیعت پاک باعث می‌شود تا شما لذت بیشتری از آن ببرید اما با توجه به اینکه هر کدام از شما بزرگواران در صورت رها کردن کمترین پسماندی چهره طبیعت را مخدوش کرده و فضای شادی خودتان را مخدوش میکنید خواهش کردند تا بر حفظ طبیعت پاک و عدم آلودگی آن دقت نظر لازم را داشته باشند.

نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار