تاريخ انتشار: 17 آبان 1399 - 10:20
به همت باشگاه کوهنوردی سهند برازجان +عکس

داد خبر؛ این نکوداشت با حضور خانواده استاد فخرایی، دوستان، شاگردان و هم‌نوردان استاد فخرایی برگزار شد.

بزرگداشت استاد فخرایی در جایی که خود آنجا را ثبت ملی کرده‌بود

به گزارش داد خبر، جمعه 16 اُم آبان، به همت باشگاه کوهنوردی سهند برازجان، بزرگداشت زنده‌یاد استاد محمدجواد فخرایی در «تنگ گیر» واقع در کوههای گیسکان برگزار گردید.

 

«تنگ گیر» یا «بَرد بریده» واقع در شرق برازجان و ابتدای دهستان گیسکان قرار دارد که منطقه‌ای باستانی‌ و با مطالعاتی که انجام شده‌است، سنگ‌های تراش خورده در آنجا نشان می‌دهد مربوط به دوره هخامنشیان می‌باشد و سنگ‌های کاخ چرخاب از آنجا تامین می‌شده است.

سالها پیش «تنگ گیر» با همت زنده‌یاد محمدجواد فخرایی به شماره  ۱۷۱۲۵ به‌ثبت ملی رسید و فخرایی به این منطقه علاقه بسیاری داشت تا جائی‌که که محمدرضا پرهیزکار از دوستان و عضو باشگاه سهند، نقل می‌کند: علاقه بسیار استاد به این منطقه باعث شده بود که می‌گفت روزهای بسیاری در این کوه خلوت می‌کرد و هم‌راز و هم‌نوای این سنگ‌های باستانی می‌شد.

 

به گزارش خبرنگار «داد خبر»، محمدجواد فخرایی، نویسنده و تاریخ‌پژوه دشتستان که چندی پیش بر اثر کرونا دار فانی را وداع کرده‌بود از اعضای باشگاه کوهنوردی سهند بر را جان بود که در رشته‌ی کوهنوردی فعالیت گسترده‌ای داشت و از پیشکسوتان این ورزش در شهرستان دشتستان و استان به‌شمار می‌رفت. 

 

بنا به این گزارش، با اطلاع‌رسانی از قبل که باشگاه کوهنوردی سهند برازجان با مدیرییت سیدفتح‌الله موسوی انجام داده بود، گروه‌ها و ورزشکاران زیادی در این بزرگداشت شرکت داشتند که محل تجمع میدان کوهنورد برازجان بود.

 

دبیر این نکوداشت سیدفتح‌الله موسوی مدیر باشگاه کوهنوردی سهند بود که با حضور خانواده استاد فخرایی، دوستان، شاگردان و هم‌نوردان استاد فخرایی برگزار شد.

بنا به این گزارش، پس از صرف صبحانه و خوش‌آمدگویی توسط حاج‌باقر سراج‌زاده عضو باشگاه سهند، قسمتی از سخنرانی زنده‌یاد فخرایی پیرامون جنگ لرده پخش شد و شعرخوانی و نوازندگی نی توسط حسین‌علی مرادی‌نسب، سخنرانی دکتر علی احمدزاده و ذکر خاطرات از ایشان قسمتهایی از این برنامه بود.

 

پژمان فخرایی فرزند استاد فخرایی در پایان مراسم، از پدر و علاقه‌ی او به دشتستان گفت و از تمامی افرادی که برای این مراسم زحمت کشیده‌بودند تشکر کرد.

شعری که توسط مرادی‌نسب سروده شده‌بود از طرف تمامی کوهنوردان به خانواده فخرایی تقدیم شد. این برنامه توسط اسفندیار فتحی اجرا شد.

 

شایان ذکر است، جز باشگاه سهند، گروه دوچرخه‌سواری خلیج و باشگاه‌های فتح، اردیبهشت، بنمشک، شاهین دژ، تاپ و  سرزمین مهر در این نکوداشت شرکت داشتند که جا دارد از تیم پزشکی با مدیریت حسن‌زاده نیز تشکر کرد.

 

در ادامه عکس‌های این بزرگداشت را از دریچه دوربین مهدی باقرزادگان و پرستو نیکنام مشاهده می‌کنید
عکس: پرستو نیکنام


نظرات کاربران
روح آقای فخرایی شاد، دست تمامی برگزارکنندگان این مراسم که به زنده یاد آقای فخرایی برپا شد درد نکند بويژه دست عکاسان که با گرفتن این عکسهای قشنگ مراسم را زیباتر جلوه دادند
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار