طراحی سایت
تاريخ انتشار: 10 آبان 1399 - 09:29
دهیاری و شورای راهدار با همکاری انجمن دیده‌بان زیست‌بوم برازجان +عکس

داد خبر؛ از نکته های برجسته این برنامه این است که دهیاری و شورا در اقدامی ارزنده، گونه های کنوکارپوس که سالهای گذشته در پیاده رو ها کاشته شده بود و بر زیر ساخت های روستا زیان هایی وارد کرده بود را بریدند و پس از انجام پیاده رو سازی اقدام به کاشت گونه های سایه گستر و سودمند و بی آزار و همچنین گونه های درختچه ای گلدار، کردند تا ضمن ایجاد سایه در کوچه ها و خیابان ها فضای با نشاطی هم ایجاد کنند.

راهدار غرق در گل ابریشم شد

داد خبر ـ داریوش محبی: صبح روز جمعه نهم آبان ماه ۹۹، دهیاری و شورای اسلامی روستای راهدار با همکاری انجمن دیده‌بان زیست‌بوم برازجان در خیابان‌های روستای راهدار نهال کاری کردند.

 

در این برنامه تعداد ۲۰۴ نهال از گونه‌های ابریشم، برهان گلی، کنار، سپستان، گل کاغذی، شاه پسند و لگنوم(لکتیوم) در خیابان ورودی, خیابان امام خمینی (ره) و کوچه مدرسه محبت با همت دهیاری و شورای اسلامی روستای راهدار و همکاری انجمن دیده بان زیست بوم برازجان و همراهی خانواده هابی از اهالی روستا، کاشته شد. 

 

از نکته های برجسته این برنامه این است که دهیاری و شورا در اقدامی ارزنده، گونه های کنوکارپوس که سالهای گذشته در پیاده رو ها کاشته شده بود و بر زیر ساخت های روستا زیان هایی وارد کرده بود را بریدند و پس از انجام پیاده رو سازی اقدام به کاشت گونه های سایه گستر و سودمند و بی آزار و همچنین گونه های درختچه ای گلدار، کردند تا ضمن ایجاد سایه در کوچه ها و خیابان ها فضای با نشاطی هم ایجاد کنند.

 

نقطه قوت این برنامه حضور کودکان و نوجوانان روستا با همراهی خانواده هایشان بود که کاری ارزنده در راستای فرهنگ سازی محیط زیستی و نهادینه کردن فرهنگ سبز زیستی در جامعه است.

 

خانواده ها نیز پذیرا شدند که نهال ها را آبیاری و مراقبت کنند.

 

بخشی از این نهال ها در این برنامه کاشته شد و برخی دیگر فردا کشت می شوند.

 

یکی از برنامه های انجمن دیده بان زیست بوم برازجان در سال جاری، برنامه مشترک نهال کاری با همیاری دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی روستاهاست.  


نظرات کاربران
اگر کاشتن درختان تبلیغ بشه ما هم دوست داریم در این پروژه فرهنگی کمک کنیمپاسخ: با افتخار در خدمت شما هستیم و کارهای زیست‌محیطی را پوشش خبری می دهیم
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار