طراحی سایت
تاريخ انتشار: 05 آبان 1399 - 07:43
یک فعال صنفی بازنشستگان:

داد خبر؛ عیوضی هشدار می‌دهد: اگر بخواهند این رویه را در پیش بگیرند، سازمان هم بهتر است تعهدات بدون پشتوانه مالی دولت را اجرا نکند؛ بیمه گروه‌های خاص را نپردازد و بگوید اول پولش را بدهید! 

 مجلس دیواری کوتاه‌تر از کارگران پیدا نکرد؟

به گزارش داد خبر، افتاب یزد نوشت: علی اکبر عیوضی با انتقاد از طرح نمایندگان مجلس گفت: ظاهراً دیواری کوتاه‌تر از دیوار کارگران پیدا نکرده‌اند! به گزارش ایلنا، نمایندگان مجلس در طرحی که ظاهراً قرار است دوشنبه همین هفته برای بحث و بررسی به صحن علنی مجلس برود، مقرر داشته‌اند تامین اجتماعی ۱۷ هزار میلیارد تومان از ۳۲ هزار میلیارد تومانی که در تیرماه سال جاری بابت اجرای متناسب‌سازی از دولت دریافت کرد، بازگرداند تا دولت خرج تامین اعتبار برای طرحِ «تامین کالاهای اساسی» برای اقشار فرودست کند.

 

 علی اکبر عیوضی (عضو هیئت مدیره کارگران بازنشسته تهران) در ارتباط با طرح نمایندگان مجلس می‌گوید: جای تشکر دارد که نمایندگان به فکر معیشت اقشار فرودست هستند اما چرا اینگونه و با این بی‌عدالتی؟! ما از مجلس یازدهم انتظار دیگری داشتیم؛ متاسفانه عملکرد نمایندگان مجلس، مصداق عینی این ضرب‌المثل است که می‌خواهند ابرو را بردارند اما چشم را کور می‌کنند!

 

وی در انتقاد از این طرح می‌گوید: درست نیست از سازمان تامین اجتماعی بکنند تا خرج اقشار کم درآمد کنند! تامین اجتماعی یک نهاد مردمی است و اعتبارات آن همگی حق‌الناس است. به جای اینکه از اموال کارگران بردارند، از بودجه عمومی و از خزانه دولت، صرف تامین کالاهای اساسی کنند.

 

عیوضی ادامه می‌دهد: اولاً بسیار جای تاسف دارد که بعد از چهل سال، دوباره می‌خواهند سراغ کوپن و کوپنی کردن بروند؛ این رویه نشان می‌دهد که چقدر دستمزدهای واقعی مزدبگیران کاهش یافته و چقدر فقر زیاد شده! ثانیاً جای تاسف مضاعف دارد که می‌خواهند از بودجه حقه‌ سازمان بزنند تا طرح تامین کالاهای اساسی برای خانوارهای کم‌درآمد را تامین اعتبار کنند! بروند از بودجه سایر صندوق‌ها بردارند! همین اواخر از خزانه دولت یعنی از بیت‌المال، ۱۰ هزار میلیارد تومان به صندوق کشوری و لشگری دادند که همسان‌سازی بازنشستگان آنها اجرایی شود. این پول از بیت‌المال برداشته شده اما ۳۲ هزار میلیارد تومانی که به تامین اجتماعی داده‌اند، از بیت‌المال نیست؛ بخش ناچیزی از بدهی دولت به این صندوق است؛ یعنی بخش ناچیزی از پول خود بیمه‌شدگان است؛ حالا نمی‌توانند برای بهبودِ معیشت فقرا، از حق کارگران برداشت کنند!

 

عیوضی هشدار می‌دهد: اگر بخواهند این رویه را در پیش بگیرند، سازمان هم بهتر است تعهدات بدون پشتوانه مالی دولت را اجرا نکند؛ بیمه گروه‌های خاص را نپردازد و بگوید اول پولش را بدهید! او خطاب به حاجی بابایی و نمایندگانی که این طرح ضدکارگری را در دستور کار قرار داده اند؛ می‌گوید: بیایید از خزانه دولت بردارید و خرج محرومان کنید. از بودجه کشوری‌ها و کارمندان دولت کم کنید نه از حق الناس! آیا دیواری از دیوار کارگران شاغل و بازنشسته کوتاه‌تر پیدا نکرده اید؟!


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار