طراحی سایت
تاريخ انتشار: 03 آبان 1399 - 08:09
نقدی به برخی سخنان و مواضع نماینده دشتستان؛

داد خبر؛ در اثبات  ناکارآمدی نمایندگان این دوره همین بس که  در عرض چهار ماه شروع این مجلس قیمت ارز چند برابر شده و هزینه زندگی  چند برابرتر...

این ره که تو میروی به ترکستان است

به نقل از اتحاد خبر ـ عبدالخالق عبدالهی: روزی که ابراهیم رضایی به عنوان نماینده مردم دشتستان پا به مجلس گذاشتند خیلی ها  به به و چه چه زدند و آب از لب و لوچه شان سرازیر شد که این جوان انقلابی  همان است که دشتستان سالها در فقدانش له له می زده وهمین که روی صندلی بهارستان بنشینند مشکلات خود بخود حل می شوند و خلاصه اینکه زهی بخت و اقبال بلند دشتستان  و دشتستانی.

غافل از اینکه مشکلات کشور عمومأ و دشتستان خصوصأ آنگونه نیست که آنها می پنداشتند و اگر هم آنگونه بود این جوان انقلابی آنطور که حضرات می گفتند با سرانگشت تدبیر که هیچ با بیل و کلنگ و منتیل هم نمی تواند مشکل گشا باشد.


ما آن روزسکوت کردیم و هیچ نگفتیم چون تجربه ناکارآمدی نماینده قبلی را داشتیم فقط نشستیم و گوش دادیم و گفتیم "اگر نمیریم نِ پیریم". ایشان رفت و روی صندلی بهارستانش نشست اما به جای عمل ، شروع کرد به حرف زدن آنهم حرفهای نامربوط: "از نفوذمان در جهان اسلام برای تحریم کره جنوبی استفاده  می کنیم" – " گره زدن رفع مشکلات داخلی به انتخابات دیگر کشورها توهین به ملت ایران است" و این آخری که دیگر خیلی  نامربوط  بود: "صادرات خرما جایگزین خوبی برای نفت است". من نمی خواهم وارد جزئیات این حرف و شعارها شوم چون همه می‌دانند کار مملکت اگر با شعار دادن و گُنده گویی به سامان می رسید امروز ما جای ژاپن نشسته بودیم به این هم کار ندارم که ایشان در چه شرایط خلاء رقابتی انتخاب شدند و پایشان به مجلس رسید  اما به عنوان یک دشتستانی وقتی می‌بینم نماینده‌مان اینقدر از مرحله پرت است و حداقل پختگی سیاسی و بینش رسانه ای ندارد و با حرفهایش مضحکه  و خنده زار خاص و عاممان کرده واقعأ خجالت می کشم.


در اثبات  ناکارآمدی نمایندگان این دوره همین بس که  در عرض چهار ماه شروع این مجلس قیمت ارز چند برابر شده و هزینه زندگی  چند برابرتر.

پس جناب رضایی اگر نمی توانید برای مشکلات اقتصادی کاری کنید، همین که اولویتهایتان با دغدغه های مردم متناسب نیست خودش ظلمی مضاعف است  دیگر با این حرفها نمک روی زخم خلق الله نپاشید. سخنرانی‌های پرطمطراق جنابعالی دقیقأ مثل کار - بنایی گچ کارهاست. از صبح تا غروب جِنجال می کنند و "بده گچ بده سنگ بده گچ بده سنگ"  می گویند بعد یک دیوار یک لای کج و معوج تحویل صاحب کار می دهند. پس "به عمل کار برآید نه به حرف". لطفأ  برای بالا بردن یک دیوار یک لای بی پی و شالوده  اینقدر حرف نزنید کمی هم عمل گرا باشید. وانگهی به قول مادربزرگم: آدم باید "پیتِ زبون" داشته باشد. پیت زبان داشتن همه‌اش فحاشی نکردن نیست که می دانم شما عفت کلام دارید و زبانتان به فحش و ناسزا باز نمی شود. پیت زبان داشتن یعنی خوددار بودن و اینکه حرف را مزمزه کنی و هر چه سر زبانت آمد نگویی.


مردم امروز غم نان دارند و کارد گرانی تا مغز استخوانشان رسیده به آنها نمی‌شود گفت در یخچال را باز کنید شعار بردارید لای نان بگذارید و گَم بزنید. شنیده‌ایم جنابعالی آدم سالم و پاکی هستید اما سلامت نفس به تنهایی برای نمایندگی یک مردم زجر کشیده کافی نیست اگر کافی بود "مش غلامحسین" سرایدر خانه دکتر مصدق وزیر دارایی  می‌شد چون در پاکی نظیر نداشت. شما اهل رسانه هستید و  قبل از مجلس در منصب مهم و استراتژیکی بوده اید و بهتر از من می‌دانید سرنخ مشکلات مملکت در کجاست. پس نعل وارونه نزنید و آدرس داخل و خارج و انتخابات و خرما ندهید ژست سخنوری هم نگیرید  و به جزئیاتی که برای مردم اولویت ندارد نپردازید و بدانید "این ره که می روی به ترکستان است".


دوستی تعریف می کرد بچه که بودم یکروز دوچرخه ام را بردم تعمیرگاه باد کنم. مرد بلند قد لاغراندامی هم داشت تایر دوچرخه بیست و هشتش  را باد می کرد. تعمیرکار هر چه می گفت: عمو! بس است اینقدر این تایر را باد نکن می ترکد. مرد گوشش بدهکار نبود و هی  باد می کرد. بالاخره تیوپ طاقت نیاورد و ترکید. جالب اینکه در حالیکه تیوپ و تایر تکه تکه شده بود مرد خم شده بود آب دهان روی کرمک می زد ببیند کرمک باد می دهد یا نه! کمر مردم زیر بار گرانی خم شده  آنوقت شما  شعار می‌دهید و سرِ کرمک تُفکه می‌زنید و دنبال نشتی می‌گردید؟ شعار و رجز که همه جا هست نیم ساعت تلویزیون را روشن کنید تا شعارهایی بهترتر، شیک‌تر و مجلسی‌تر از آنچه شما می‌گوئید را  بشنوید اگر فقط برای حرف زدن بود خب چرا به مجلس رفتید؟


و اما کلام آخر:


بنده معتقدم ناپاکی همه‌اش رانت خوری و اختلاس و سوء استفاده و دزدی نیست که می‌دانم از این موارد مبرا هستید ناپاکی این است که  مردم راست بخواهند و شما کج بروید، مردم شعور بطلبند و شما شعار خرجشان کنید، اولویتتان متناسب با دغدغه ملت نباشد و بالاخره اینکه  پی و شالوده امور بر آب باشد و شما در بند ظاهر و نقش ایوان باشید. اینها همه مصادیق کج فهمی و توی باغ نبودن است.


و نکته پایانی هم اینکه ممکن است این نوشته در نگاه اول تلخ  و زبر و گزنده بنظر برسد اما بگمانم از صد بله قربان گویی مجیزگویان بی‌خاصیت، جنابعالی  را مفیدتر و نافع‌تر است. پس اول "دشمنی" که شیخ اجل سعدی در این ابیات  بکار برده را "منتقد" تفسیر کنید  بعد  بخوانید:


ز "دشمن" شنو سیرتِ خود، که دوست
هر آنچ، از تو آید، به چشمش نکوست
وَبال است دادن به رنجور، قند
که داروی تلخش بوَد سودمند
از این بِه، نصیحت نگوید کَسَت
اگر عاقلی، یک اشارت بَسَت


نظرات کاربران
علیرضا حدود 1 ماه قبل گفت:
جانا زبان حال مامیگویی .......
ماهی ازسر......گردد،نی ز دم
بیماران دیابتی انسولین ندارند داروی باارز۴۲۰۰تومانی
رابه عراق صادرنکنندومردم نجیب کشورهایشان ایران رابه کشتن ندهید
حروف نوشته هایت رامیبایست آب طلاکاری کرد(رحمت الله الوالدین)
غریبه حدود 1 ماه قبل گفت:
از شما بعید است آقای عبدالهی، چه انتظاراتی دارید،خب طبیعتا ایشون در راستای منافع کسی یا کسانی که در انتخابش نقش داشتند عمل خواهد کرد نه مردمی که.... و نکنه دوم همانطور که در نوشته اشاره فرمودید یکی از کارهای شغل بنایی ماله کشی هست و نباید فراموش کرد ماله‌کش همیشه روی کار نیست و امان از دیوار کج
خانم عباس مقدم حدود 1 ماه قبل گفت:
مگه منتصبین مجلس جز این کاری دیگر هم دارن؟ در عمل مجلس کجای امور هست؟
بهرام حدود 1 ماه قبل گفت:
بدبختانه تا زمانی که این درک در بین همگان ایجاد نشود و خواب خرگوشی یا بهتر بگیم بخواب زدن خود تمام نشود و ندانیم مشکل اصلی این مملکت از کجاست در بروی همین پاشنه ی نادانی و بی عقلی خواهد چرخید و هر روز مان از دیروز صد بدتر خواهد بود
رضا احمدی حدود 1 ماه قبل گفت:
این مطلب واقعا تمام و کمال اینه مسئولین ما را به تصویر کشیده
درود بر شما
حسینی حدود 1 ماه قبل گفت:
والا هم تعریف و تمجید از رضایی شده و هم نقدش کرده
بنظرم نقد منصفانه ای است
شهروند سرخ حدود 1 ماه قبل گفت:
نماینده مورد حمایت آقای عبدالهی را هم دیدیمکه چه گلی بسر دشتستان زد
دوباره شهروند سرخ حدود 1 ماه قبل گفت:
بعضی از افراد هستند وقتی که حرفی میزنند فقط دوست دارند دیده شوند و فکر منافع مردم را ندارند. شما هم کاش کمی دغدغه مردم را داشتید و بدانستید که با تخریب یک نماینده مردمی کمکی به منطقه و مردم نمیکنید
غریبه حدود 1 ماه قبل گفت:
آقا یا خانم شهروند سرخ الان دیگه ننه جون من هم فهمیده که مشکلات مردم از کجاست و مجلس چه اصولگرا و چه اصلاح طلب دنبال منافع حزبی خودشون هستند هرکدام به طریقی.. نویسنده هم اول متنش منصفانه نوشتند که نماینده مورد حمایتشان ناکارآمد بوده و این نشان از شهامت و جسارت نویسنده است ..به هر حال هم ما و هم ایشان می‌دانیم که این سر و صدا ها و اولویت های غیر مردمی نمایندگان به چه منظوره و ...و انتقاد و بیان آن به این دلیل هست که گفته بشه که بله ما متوجه هستیم .. مشکلات مدیریت و .اقتصاد یک مسئله کاملا علمی است و نمی‌شود با شعار و سروصداکردن آن را حل کرد
ولی خب برخی مثل شما حالا یا عمدا یا ...خود را به ندانستن میزنن
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار