طراحی سایت
تاريخ انتشار: 29 مهر 1399 - 07:33
هیئت فوتبال همچنان غیرپاسخگو به رسانه؛

داد خبر؛ اينجانب به عنوان دبير هيات فوتبال استان به مدت چهار سال منصوب گرديده و ادامه فعاليت داشته ام عليرغم استعفاي اينجانب در تاريخ ٩٩/٣/١٠ تا كنون هيچگونه اقدامي صورت نگرفته و از لحاظ قانوني مسوليت اينجانب پابرجا مي‌باشد ليكن رييس هيات فوتبال بدون رعايت تشريفات قانوني مطابق اساسنامه به فاصله ١٥ ساعت از زمان استعفا شخصي را به عنوان جانشين تعيين نمودند...

تخلفات هیئت فوتبال استان در نامه پرویز عبدی‌پور

به گزارش داد خبر، شاید اگر بخواهیم لیستی از مسئولین غیرپاسخگو به مطبوعات در استان بوشهر تهیه کنیم نام امیرحسین محتشم رئیس هیئت فوتبال استان و این مجموعه در صدر قرار بگیرند.

تا کنون نقدهای بسیاری به این مجموعه و عملکرد آن وجود داشته است که در همین پایگاه خبری ـ تحلیلی انعکاس داده‌ایم که متاسفانه جز در یک مورد و آن هم تلفنی و بصورت تهدید که «شکایت می‌کنیم». پاسخی نشنیده‌ایم.

 

اما این‌بار بخوانیم نامه پرویز عبدی‌پور را که از تخلفات این هیئت می‌گوید:

 

رياست هيات فوتبال إستان بوشهر 

اعضاي محترم هيات رئیسه هيات فوتبال استان بوشهر 

 

با سلام و احترام 

بدينوسيله به استحضار ميرساند مستند به آگهي ثبت شركتها به شماره ثبت ٨٠٥ موسسه هيات فوتبال استان اينجانب به عنوان دبير هيات فوتبال استان به مدت چهار سال منصوب گرديده و ادامه فعاليت داشته ام عليرغم استعفاي اينجانب در تاريخ ٩٩/٣/١٠ تا كنون هيچگونه اقدامي صورت نگرفته و از لحاظ قانوني مسوليت اينجانب پابرجا مي‌باشد ليكن رييس هيات فوتبال بدون رعايت تشريفات قانوني مطابق اساسنامه به فاصله ١٥ ساعت از زمان استعفا شخصي را به عنوان جانشين تعيين نمودند و ايشان نيز بدون مراعات اساسنامه و مقررات جاري مسوليت مربوطه را پذيرفته و اقداماتي نيز انجام داده كه همه آن اقدامات به ويژه برگزاري مجمع انتخابات هيات رييسه غير قانوني و مطابق با اساسنامه و مقررات جاري ثبت شركتها نبوده كه اعلام ميدارم اعضاي هيات رييسه بدون رعايت تشريفات قانوني در مجمع تاريخ ٩٩/٣/٢٩انتخاب گرديدند كه كاملا غير قانوني و تخلف صورت گرفته كه تخلفات به اختصار در پايان اين نامه عرض خواهم كرد.

 

با توجه به توضيحات فوق اعلام ميدارم فعاليت دبير جايگزين شده و هيات رييسه جديد غير قانوني ميباشد و هر گونه اقدامي قابل پيگرد قانوني ميباشد .

مختصر تخلفات صورت گرفته به شرح زير ميباشد :

١.ابتدا تخلف صورت گرفته در مجمع انتخابات هيات رييسه ٩٨/١٠/٤ كه عليرغم رعايت تشريفات اساسنامه از سوي دبير وقت مجمع متاسفانه از كانديداي عضويت در هيت رييسه دعوت به عمل نياورده و فقط انتخاب رييس هيات صورت ميگرد. در صورتیکه با در نظر گرفتن متن اساسنامه در آگهی روزنامه به صراحت انتخاب ریس و هیات ریسه را نوشته که مسلما موجب ایراد و اشکال اساسی است وقطعا مجمع به محض اطلاع از این تخلف اشکار، اعتراض خواهد کرد و این حق برای کاندیداهای هیات ریسه نیز باقی است. 

 

٢. عزل غير قانوني جناب لطفي نژاد رييس هيات فوتبال شهرستان تنگستان و عضو هيات رييسه و يكي از  كانديد ها توسط رييس هيات فوتبال استان.بنا به اساسنامه هیات ریسه از ارکان هیات فوتبال است و بصورت انتخابی همانند ریس هیات  از مجمع رای گرفته و در تناقض با قانون است که ریس منتخب براحتی بتواند رکن هیات فوتبال و عضو هیات ریسه را عزل کند و حقوق مجمع را نیز نادیده بگیرد.

 

٣.انتصاب آقاي سيد عليرضا كازروني و سركار خانم زهره خليفه به عنوان  نواب رييس در حالي كه نواب پيشنهادي ريس فعلي در زمان ثبت نام به استناد ماده ٢١ اساسنامه اقاي اكبر  توسلي و خانم ندا  عبد الله زاده بودند.تخلفی به این وضوح ناشی از عدم رعایت قانون و عدم نظارت نهادهای مربوطه میباشد.

 

٤. عدم رعايت بندهاي ٤،٧ و٩ ماده ٢١ اساسنامه در مجمع انتخاباتي تاريخ ٩٩/٣/٢٩

 

٥.عدم رعايت بند ٣ماده ١٠ و بند ٥ ماده ٢٢ اساسنامه

 

با بررسی اتفاقات بعمل امده در هیات فوتبال میتوان چندین مورد دیگر از قانون گریزی را عنوان نمود که یقینا مکتوبه دیگری بطور تفصیل جهت  تنویر اذهان عمومی و ورود دستگاههای نظارتی تنظیم و تقدیم انها میگردد.

بنظر میرسد صرفا برای اگاه نمودن ریاست هیات فوتبال استان اشاره به همین موارد برای اثبات تخلفات و عزل و نصب های فراقانونی کافی و موجب رفع این موارد متخلفانه خواهد شد.

ضمنا نتیجه و آثار تصمیمات ریاست هیات موجب خسارات مادی و معنوی به اشخاص و  حقوق شهروندی شده که طرح شکایت در مراجع صالح و ورود دادستانی موجب جلوگیری از زیان بیشتر خواهد بود.

 

       با تشكر 

           پرویز عبدی‌پور


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار