طراحی سایت
تاريخ انتشار: 25 مهر 1399 - 13:13
عضو شورای اسلامی شهر برازجان:

دادخبر؛ وحید مصدق عضو شورای اسلامی شهر برازجان طی یک پیام از وضعیت گرانی ها و فشار سخت اقتصادی بر مردم انتقاد و از نهاد های نظارتی درخواست کرد تا یک برنامه مدون و منظم برای نظارت هرچه بهتر تدوین و اجرا کنند.

 

 

پیام عضو شورای اسلامی شهر برازجان به شریح زیر است:

 

 

 

متأسفانه این روزها همچنان شاهد افزایش افسار گسیخته ی قیمت کالاها در بازار هستیم به نحوی که مردم دیگر قادر به خرید خیلی از اجناس نیستند و کمرشان زیر بار گرانی ها خم شده است. با این شرایط  و دراین بی سامانی فضا برای عده ای سودجو و منفعت طلب که همیشه دنبال فرصتی برای خالی کردن جیب مردم هستند، مهیا شده است. آنها در کمال وقاحت و ناجوانمردانگی از این وضعیت سواستفاده کرده و با احتکار و اختفا ی کالاها قیمت اجناس را بالاتر برده و با هزار منت، جنس خود را می فروشند.


انتظار می رود نهاد های نظارتی با جدیت بیشتر بر قیمت ها و انبارها نظارت داشته باشند تا فشار بیشتری به مردم تحمیل نشود. احتکار و اختفا صرفا برای ایجاد یک جو روانی جهت افزایش قیمت ها می باشد.


باید تیمی از نهادهای نظارتی و اجرایی و قضایی تشکیل شود و مرتبا بر بازار و عرضه کالاها نظارت داشته باشند. این نظارت باید بر افرادی که انحصارا کالای خاصی را در اختیار دارند تشدید شود و فرآیند خرید و فروش این افراد رصد گردد و  همچنین انبارهای موجود این افراد را شناسایی و از دپوی کالاها در انبارها جلوگیری شود.


چند قیمتی شدن اقلام در بازار باعث فشارهای روانی بیش از اندازه بر مردم شده است که با نظارت مستمر قطعأ ما شاهد این وضعیت نخواهیم بود.


دراین شرایط خاص مسئولان استان به خصوص شهر برازجان باید تصمیم خاص بگیرند. در این وضعیت باید اشد مجازات برای گران فروش ها، کم فروش ها و محتکرین در نظر گرفته شود.


باید مسیری راحت و امن در دسترس مردم جهت ارائه ی گزارشات مربوط به تخلفات در این حوزه ها قرار گیرد و بعد از ثبت هر گزارشی فورا اقدام صورت پذیرد و اطلاع رسانی شود تا  شاهد افزایش مشارکت در مبارزه با افراد منفعت طلب و سود جو باشیم و هم درس عبرتی برای سایرین گردد.


در انتها دست تک تک کاسبان با وجدان و با انصاف را که در هر شرایطی رعایت حال مردم را می نمایند و مردم داری سرلوحه ی کارشان قرار دارد را می بوسم.


وحید مصدق

عضو شورای اسلامی شهر برازجان

 


نظرات کاربران
محمد حسین احمدی حدود 14 روز قبل گفت:
با سلام .
الان داخل بازار که میری دیگه هیچ دو مغازه ای پیدا نمیشود که قیمت فروش جنس شان با هم یکی باشد. هر دو یک جنس مشابه دارند اما قیمت ها متفاوت. اگر بازدیدهای سر زده اما همراه با برخورد داشته باشیم خیلی از این گرانی ها حذف میشود.
محمد حسین احمدی حدود 14 روز قبل گفت:
سلام. متاسفانه در بازار قیمت اجناس مشابه با هم تفاوتهای زیادی دارند. قیمت ها متعلق به جنس کالا و کیفیت کالا و قیمت تمام شده آن کالا هستند اما این روزها قیمتها را بر اساس چهره ی مشتری تعیین می کنند یعنی به نوعی بنداز بنداز شده.
فساد , حباب , دلال حدود 14 روز قبل گفت:
درود بر وجدان های بیدار و پاک مردم سرزمینم

درود بر مردم سختکوش و نجیبم

ای کاش قدر این مردم را بیشتر میدانستند , ای کاش مدیریت اقتصادی کشور به نحوی پیش میرفت که ارامش به این سرزمین برمیگشت .
زهرا پارسا حدود 14 روز قبل گفت:
سلام و درود خدمت جناب آقای مصدق نماینده دلسوز وپرتلاش شهرم
ای کاش مسئولین یه نظارت همیشگی ودلسوزانه ای برای رفع این تفاوت قیمت‌ها داشتن، مردم به اندازه کافی از این گرانی‌ها به ستوه اومدن، وضعیت نابسامان اقتصادی فرصتی شده برای افرادی سودجو که مسئولین باید با شدت بیشتری به این مورد رسیدگی کنن. درود بر جناب آقای مصدق بابت پیگیری های خیرخواهانتون
مصدق حدود 13 روز قبل گفت:
یکی به ایشون بگه ما گوینده اخبار نمی خوایم اگه عرضه دارید کاری انجام بدهید
مصدق ... حدود 12 روز قبل گفت:
وظیفه ایشان گفتن وظیفه مسولین دیگر اجرا کردن هست. هرکس وظیفه ای دارد .وظیفه ایشان تذکر دادن به مسئولین اجرایی هست. شورای شهرها نهادی اداری هستند.
جوابیه حدود 12 روز قبل گفت:
با سلام خدمت دوستان عزیزم

در جواب دوستی که قطعا با نام مستعار مصدق پیام گذاشته باید عرض کنم دوست عزیز , برادر گرامی شما خودت عرضه گفتن حرف حق نداری و وقتی یکی هم یک حرفی میزنه برای مردم امثال شما پیدا میشند جهت جولان غلط , تا امثال شما که سواد فرهنگی کمی دارید هیچ وقت سنگی رو سنگ بند نمیشود . مردم هم باید همین بدبختی ها را تحمل کنند تا شماها بتوانید راحت تر تخریب کنید. من به شخصه از این بیانیه اقای مصدق خوشحال شدم چون بلاخره یکی تو این شهر پیدا شده با مردم همراه باشه . بقولی از جنس خودمانه
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار