طراحی سایت
تاريخ انتشار: 10 مهر 1399 - 12:49

داد خبر؛ محققان انستیتو پاستور یک مولکول جادویی یافته اند که بدون عوارض جانبی شدید، گسترش ویروس کرونا در بدن انسان را محدود می کند.

مولکول جادویی برای درمان کرونا کشف شد

 به گزارش کانکسیون فرنس نیوز، محققان انستیتو پاستور فرانسه موفق به کشف یک مولکول جادویی شده اند که به نظر می رسد در مقابل ویروس کرونا موثر است و عوارض جانبی بسیار اندکی دارد.

 

محققان پس از آزمایش های گسترده در آزمایشگاه Hauts0de-France، متوجه شدند این درمان ( مولکول مذکور) گسترش ویروس SARS-CoV-2 را با عوارض جانبی نامحسوسی محدود می کند.

 

یکی از محققان این پروژه می گوید: ما از محصولی استفاده کردیم که در هیچ جای دیگری استفاده نمی شود. به طور دقیق این مناطق از بدن یافت می شود. او نیز تاکید کرد این دارو عوارض جانبی زیادی ندارد.

 

اکنون قرار است چند صد بیمار مبتلا به کووید۱۹ در آزمایش بالینی این دارو شرکت کنند تا در مرحله بعد درباره عرضه دارو به بازار تصمیم گیری شود. البته انستیتو پاستور نام این مولکول جادویی را فاش نکرده است.

 

محقق این انستیتو می گوید: ما نام دارو را فاش نمی کنیم تا از ایجاد بازار سیاه، احتکار آن و تجویز بی رویه دارو جلوگیری و ذخایر را کنترل کنیم.

در حال حاضر بسیاری از محققان در سراسر جهان از جمله انستیتو پاستور فرانسه مشغول فعالیت برای توسعه یک واکسن و همچنین درمانی برای کووید۱۹ هستند.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار