طراحی سایت
تاريخ انتشار: 06 مهر 1399 - 11:41
درپی شهادت هفتمین شهید راه سلامت در استان؛

داد خبر؛ جناب رئیس‌جمهور، سلامت جامعه با نفرین و مرگ بدست نمی‌آید. جامعه مسئولین متعهدی چون زهرا رگبار می‌خواهد. جامعه، سلامت کاری، تخصص همراه با نشاط و  عدم تبعیض بین افراد را آرزو می‌کند. نفرین آمریکا در حالی که هیچ غلطی هم نمی‌تواند بکند، چه دردی از جامعه را دوا می‌کند؟

جامعه مسئولین متعهدی چون «زهرا رگبار» می‌خواهد

داد خبر ـ اسفندیار فتحی: درگیری‌ها و مشکلات زندگی این روزها بدجور طاقتم را طاق کرده و دل و دماغ نوشتن ندارم. اما خبری که امروز شنیدم باعث شد که نتوانم بی‌تفاوت بگذرم و چیزی نگویم:

زهرا رگبار به‌عنوان هفتمین شهید مدافع سلامت استان از میان ما رفت.

 

خواندم که زهرا رگبار قبل از کرونا حکم بازنشستگی‌اش آمده بود ولی در این شرایط حساس کرونایی، به‌صورت داوطلبانه به ادامه کار و کمک به بیماران می‌پردازد.

او امروز با بخشیدن جانش به من و تو، از بین ما رفت تا بفهمیم و بفهمند که با دل و جان کار کرد. تا کلمه‌ی تعهد را در بین بسیاری از مسئولین غیرمتعهد معنا کند.

 

امروز زهراهای زیادی جان و دل بر کف نهاده و در خط اول مبارزه هستند و چه بسیارند که داوطلبانه با اینکه خدمتشان تمام شده‌است، همچنان به خدمت ادامه می‌دهند تا بگویند رقصی چنین میانه‌ی میدانم آرزوست، نه آن که تا زمان مرگ نیز میز و صندلی را رها نکنند و بازنشستگی را وقعی ننهند.

 

زهرا رگبار درحالی جان خود را فدا کرد که با توجه صحبت‌های چند روز پیش وزیر بهداشت، بی‌شک حقوق و مزایای بسیاری طلب داشت. و امروز پرستاران و کادر درمان بسیارند که با گذشت چند ماه حقوق نگرفته‌اند و همچنان ادامه می‌دهند تا بگویند در جایگاهی که هستند نه دنبال اختلاس‌اند و نه زیاده‌خواهی

اما بسیارند در پشت پشت میزی که جز با نگاه مال‌اندوزی، نگاهی دیگر ندانند.

 

نفرین بر آمریکا

همین یکی ـ دو روز پیش جناب رئیس جمهور فرمودند: «مردم آمریکا را نفرین کنند، ما مقصر نیستیم».

بعد از چهار دهه مرگ‌بر گفتن، حالا کار به نفرین کشیده‌شده‌است!

مقصر این همه تبعیض و بی‌عدالتی اگر آمریکاست و اگر با نفرین و فحش و ناسزا درست می‌شود، هشتاد میلیون آماده هستند تا نفرین کنند.

اما جناب رئیس‌جمهور

سلامت جامعه با نفرین و مرگ بدست نمی‌آید. جامعه مسئولین متعهدی چون زهرا رگبار می‌خواهد. جامعه، سلامت کاری، تخصص همراه با نشاط و  عدم تبعیض بین افراد را  آرزو می‌کند. نفرین آمریکا در حالی که هیچ غلطی هم نمی‌تواند بکند، چه دردی از جامعه را دوا می‌کند؟

 

هفت در بیشتر فرهنگ‌ها، عددی مقدس است. و امروز استان بوشهر هفتمین شهید راه سلامت را تقدیم کرد به این امید که تعهد کاری را به بسیاری از مسئولین گوش‌زد نماید.

 

به نوبه خود درگذشت این بانوی متعهد را به خانواده ایشان و جامعه پزشکی تسلیت می‌گویم و از ایزد منان می‌خواهم روحش را قرین رحمت خود گرداند.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار