طراحی سایت
تاريخ انتشار: 06 مهر 1399 - 07:22
به قلم فاطمه محبی:

داد خبر؛  وقتی درخت می‌کارم حس خوبی به من می‌دهد و به شما می‌گویم که نهال بکارید زیرا هم هوا را پاکیزه تر می‌کند و هم به زیباتر شدن محله یا شهرمان و طبیعت کمک می‌کند.

 

هجدهمین برنامه درخت‌یاری انجمن دیده‌بان زیست‌بوم

داد خبر ـ فاطمه محبی (انجمن دیده بان زیست بوم): من و پدر و مادرم و برادرم محمد مهدی روز جمعه در تاریخ ۱۳۹۹/۷/۴ به روستای سمل شمالی رفتیم تا نهال ها را آبیاری کنیم.

در آنجا آقای مهندس غریبی (عمو درختی مهربون) و آقای سعادتی عکاس انجمن و پسرش در آنجا حضور داشتند و  همزمان با ما آقای اسماعیل پور هم آمد اما این بار تنها و بدون دختر گلش فاطمه عزیز.

 

 کمی بعد تر هم خانم انصاری و پسرش آقا سام و پارمیس کوچولوی نازنین آمدند. 

 

آقای سعادتی هم آبیاری و هم عکاسی می کرد و آن را در گروهی محیط زیستی به نام انجمن دیده بان زیست‌بوم که تمامی افرادی که به سمل می آیند و به نهال ها آب می دهند نیز در آن گروه هستند می فرستد.

 

من از زمانی که برای درخت‌یاری به سمل می‌روم علاقه ای که خودم به محیط زیست داشتم چند برابر شده است چون ما این نهال هارا که پاییز گذشته کاشته ایم و به آنها هفته ای یکبار آب می‌دادیم به آنها دلبستگی پیدا کرده ام  و دیدن شان حالم را خوش می کند. اکنون که رشد آنها بیشتر شده عمو درختی و پدرم گفتند هوا خنک شده و از هفته بعد، آبیاری ها دو هفته ای خواهند شد و من ناراحتم که نمی توانم همه هفته ها به دیدار نهال هایی که خیلی دوست شان دارم بروم و دلتنگ شان می شوم.

 

 وقتی درخت می‌کارم حس خوبی به من می‌دهد و به شما می‌گویم که نهال بکارید زیرا هم هوا را پاکیزه تر می‌کند و هم به زیباتر شدن محله یا شهرمان و طبیعت کمک می‌کند.

 

درخت بکارید و بزرگتر شدن آن ها را ببینید. حس خوب و زیبایی دارد و بزرگ شدن نهالها به بزرگ شدن فکر و روح ما کمک می‌کند چون ما و نهال ها با هم بزرگ می شویم و باید مانند درختان مهربان و سودمند باشیم.

 

اگر در هر شهر مردمانی باشند که به محیط زیست علاقه مند باشند و هر کسی فقط سالی یک نهال بکارند و به آن آب بدهند کشورمان سرسبز و آباد خواهد شد. 

انجمن دیده بان زیست‌بوم توسط پدرم و دوستانش ساخته شده است که با اشتیاق به نهال هایی که کاشته اند آب می‌دهند و برای حفظ محیط زیست و نجات طبیعت تلاش می کنند و من و برادرم کوچکترین عضو آن هستیم.

 

خانم مهندس رزم آزما که در این برنامه درختیاری شرکت نکرده بود بچه ها خیلی دوستش دارند زیرا او هم بچه ها را دوست دارد و به ما آموزش می دهد.

ما پاییز سال گذشته نهال ها را کاشته بودیم و تقریباً می توان گفت که یک سال از کاشته شدن این نهال ها میگذرد و ما در این یک سال سرما و گرما را تحمل کرده و به این نهال ها آب داده ایم و من خیلی خیلی خوشحالم که برای سرسبز و آباد بودن کشور و سرزمین خود تلاش و کوشش می کنم. 

 

عکس: مجتبی سعادتینظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار