طراحی سایت
تاريخ انتشار: 25 شهريور 1399 - 08:08
درپی بگیر و ببندها در شهرداری بوشهر و عسلویه؛

داد خبر؛ چند سالی‌ست که دولت و ارگانهای مختلف با برنامه‌های گوناگون درپی نشاط اجتماعی هستند و بنظر من هیچ برنامه‌ای مانند چنین حرکات، ارزشمند و باعث شور و نشاط اجتماعی نمی‌شود.

 

آیا این بازداشت‌ها به دیگر سوالات هم پاسخ می‌دهد؟

داد خبر ـ اسفندیار فتحی: با بازداشت رئیس شورای شهر بوشهر، بازداشتی‌های شورا و شهرداری بوشهر به 14 نفر رسید. رئیس شورای شهر عسلویه همراه با دو پیمانکار بازداشت شدند.

این دو خبر در کمتر از 48 ساعت فضای رسانه‌ای استان را قرق کرده و حدس و گمانه‌ها برای دیگر شهرها همچنان ادامه دارد.

 

این قصه که چرا به اینجا رسیده‌ایم و نمایندگان انتخاب شده از طرف مردم چگونه به خود اجازه می‌دهند از فرصتی که مردم در اختیارشان قرار داده‌اند سواستفاده کنند و اموال مردم را به تاراج ببرند، سری دراز دارد و باید به سالها و سالها پیش برگشت و آسیب‌شناسی کرد. اما نکاتی مهم و گاها موهوم در این بازداشتی‌ها وجود دارد که باید روشن شود.

 

یکی از دلایل مهمی که فاصله بین مردم و مسئولین زیاد شده است همین سواستفاده از موقعیت‌های شغلی‌ست و متاسفانه هیچ مرجعی نیز تا کنون بصورت جدی آن را پیگیری نکرده است و البته در این زمینه اداره کل بازرسی را می‌توان یکی از مقصران اصلی دانست. این فاصله چنان زیاد شده است که وقتی مرجعی شروع به مقابله با چنین معضلاتی در ادارات می‌کند باز هم قسمت اعظمی از مردم معتقدند، یا حداقل این سوال برایشان پیش می‌آید که از کجا معلوم که این برخوردها تسویه‌حساب شخصی، گروهی یا سیاسی نباشد؟!

 

در هر صورت این حرکات را باید به فال نیک گرفت و امید می‌رود این حرکات بصورت کامل اجرا شود تا هم کم ـ ‌کم شکاف بین مردم و مسئولین ترمیم شود و هم مهمترین موضوع که امید است، در جامعه ریشه بدواند.

این خبرها شاید به ظاهر ناخوش باشد ولی در حقیقت باعث تابیدن نور امید بر دل مردمی‌ست که در جامعه‌ای خسته و افسرده زندگی می‌کنند.

چند سالی‌ست که دولت و ارگانهای مختلف با برنامه‌های گوناگون درپی نشاط اجتماعی هستند و بنظر من هیچ برنامه‌ای مانند چنین حرکات، ارزشمند و باعث شور و نشاط اجتماعی نمی‌شود.

 

اما بعضی موارد که هنوز برای مردم روشن نیست این است که، این کار دقیقا توسط چه ارگانی صورت می‌گیرد و بنا به چه دلایلی دقیقا این افراد بازداشت شده‌اند؟ و آیا دیگر پرونده‌ها در دیگر شهرداری‌ها هم مورد بررسی قرار می‌گیرد؟ یا اینکه آیا پرونده‌هایی که حکمشان نیز صادر شده‌است دوباره مورد بازبینی قرار می‌گیرند؟

 

برای مثال پرونده‌ی موسوم به سلحشوران در شهرداری برازجان، که این سایت همیشه آن را گوشزد نموده است و برای روشن شدن بیشتر می‌توان به گزارش کامل جلسه شورای شهر با شهردار  یا  عضوی از تعاونی سلحشوران: اگر تخلفی می باشد، شهرداری تخلف نموده است و یا تخلف تائید شد مراجعه نمود و یا سوال مهم دیگر اینکه وضعیت مبلغ بالغ بر پنج میلیارد پول گم شده در شهرداری برازجان که آقای قدوسی در نشست رسانه‌ای اوایل سال آخر شورای سابق  اعلام کرد، به کجا رسید؟ یا موضوعات دیگر در شهرداری برازجان ازجمله حسابرسی و کارشکنی‌ها و...؟

 


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار