طراحی سایت
تاريخ انتشار: 18 شهريور 1399 - 09:30
درپی سخنان نماینده دشتستان؛

داد خبر؛ من شک ندارم این مدت که رضایی بعنوان منتخب مردم وارد مجلس شده‌است بیشترین فشار را از طرف نزدیکان و حامیانش تحمل کرده‌است و البته ایشان باید به این موضوع آگاه باشند که در این زمینه نزدیکان و حامیان وی نیز تقصیر چندانی ندارند؛ چرا که ...

دغدغه‌ی فراموش شده‌ی مردم از زبان نماینده

داد خبر ـ اسفندیار فتحی: هرچند بیش از 48 ساعت از نقدی که بر سخنان ابراهیم رضایی نماینده‌ی دشتستان، پیرامون تحریم کره‌ی جنوبی نوشته‌بودم نمی‌گذرد، اما امروز بار دیگر به صحبتهایی از ایشان رسیدم که حیفم می‌آید چنین موضوع مهمی منتشر و مورد نقد و بررسی قرار نگیرد  .

 

دیروز رضایی در نشست با فرماندهی انتظامی شهرستان دشتستان گفت: چنانچه شخصی از طرف بنده و با سوءاستفاده از نام من یا دفتر نماینده مجلس قصد تخلف و یا جرم و سوءاستفاده‌ای را داشت، انتظار دارم که شدیدترین برخوردها با او صورت گیرد .

وی در دفاع از سلامت افرادی که در دفتر ایشان می‌باشند تاکید کرد: اگر نزدیک‌ترین افراد به بنده تحت هر عنوانی قصد تخلف و یا سوءاستفاده داشته باشند، باید شدیدترین برخورد با آنها صورت گیرد.

 

آنچه بیش از همه مرا بر نوشتن واداشت این بود که این سخنان قطعا مانند آنچه پیرامون تحریم کره جنوبی گفته‌بود در بی‌بی‌سی و شبکه‌های مجازی برجسته نخواهد شد و ضمن اینکه افراد کمتری آن را خواهند خواند، آنان که می‌خوانند نیز جدی نخواهند گرفت.

 

در مطلب پیشین از شکاف بین مسئولین و مردم گفته بودم و اینکه یک مسئول، نماینده و حاکم وقتی فاصله‌ و بیگانگی‌اش با مردم خودش مشخص می‌شود که دغدغه‌هایش دغدغه‌ی مردمش نباشد.

اکنون می‌خواهم از دغدغه‌ی فراموش شده‌ی مردم بگویم که اتفاقا بسیاری از مردم نیز آن را فراموش کرده‌اند.

 

سوءاستفاده از موقعیت شغلی

امروز فرار مغزها از منطقه، استان و کشور به بزرگترین معضل اجتماعی تبدیل شده است و وقتی آن را آسیب‌شناسی می‌کنیم متوجه می‌شویم تقسیم ناعادلانه فرصت‌های شغلی و پیشرفت برای افراد، علت اصلی این پدیده می‌باشد.

آنچه می‎‌گویم خوشایند هیچ‌کس نیست اما این یک واقعیت است که امروز بسیاری از مسئولین در پستی که قرار گرفته‌اند بدون رانت و رایزنی نبوده و بدتر از آن اینکه پیش از رسیدن به پستی، دنبال سوءاستفاده از آن موقعیت شغلی می‌باشند.

این پدیده‌ی شوم تا جایی پیش رفته‌است که متاسفانه مردم نیز ناخواسته با آن همراه شده‌اند و کمتر کسی را می‌بینید که برای شغل درپی پارتی و دیدن این مسئول و فلان آشنا نباشند. جامعه بصورت کلی به این باور رسیده‌است که برای رسیدن به موقعیت خوب شغلی و پیشرفت باید وارد بازی کثیف سوءاستفاده از موقعیت خود یا آشنایان شد. اکثر مردم آزمونهای استخدامی ادارات را بی‌معنی و پوچ می دانند و اگر در آزمونی شرکت می‌کنند، پشت سرش دنبال پارتی جهت قبولی در آن آزمون می‌باشند.

 

من شک ندارم این مدت که رضایی بعنوان منتخب مردم وارد مجلس شده‌است بیشترین فشار را از طرف نزدیکان و حامیانش تحمل کرده‌است و البته ایشان باید به این موضوع آگاه باشند که در این زمینه نزدیکان و حامیان وی نیز تقصیر چندانی ندارند؛ چرا که همانگونه که در بالا گفتم این خواسته تقریبا بعنوان یک ارزش در جامعه خود را جا انداخته‌است.

امروز نماینده‌ی مردم دشتستان هرچند شاید در مرحله‌ی اول بیشتر بخاطر بیرون آمدن از زیر این فشار چنین حرفهایی زده‌باشد ولی شجاعت ایشان بسیار قابل تحسین است و آنچه می‌گوید دغدغه‌ی فراموش شده‌ی ما مردم است. مردمی که در کمال ناباوری از بسیاری اصول ذاتی خود نیز درحال فاصله گرفتن می‌باشند.

 

 


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار