طراحی سایت
تاريخ انتشار: 14 شهريور 1399 - 08:24
در نقد مطلب دوست خوبم اصغر شعبانی

داد خبر؛ جالب است نگارنده با وجود عدم تخصص یا فعالیت در رشته تخصصی هندبال حتی برای یک ساعت فعالیت، پیشاپیش هزینه های تیم لیگ برتری هندبال ستارگان دشتستان را پیش بینی کرده است که مثلا اینقدر نیست و آنقدر است و

باز فصل موفقیت، باز صدای سازهای ناکوک

داد خبر ـ مجتبی سعادتی: درابتدا لازم است این نکته بیان شود که این مطلب ابتدا برای سایت اتحاد خبر فرستاده شد ولی چون مدیر مسئول محترم آن سایت صلاح در انتشار آن ندیدند برای «داد خبر» ارسال شد. با سپاس از هر دو سایت خبری که در پوشش دغدغه های ورزشی و جوانان شهرستان دشتستان زحمت می‌کشند.

 

در روز گذشته مطلبی تحت عنوان چرا فوتبال نباید سهمی داشته باشد به قلم آقای اصغر شعبانی در سایت اتحاد خبر انتشار یافت که از آنجایی که بنده به عنوان یک فعال فرهنگی ورزشی احساس می‌کنم بر آن نقدهایی اساسی وجود دارد و تناقض های بسیاری در آن دیده می شود بر آن دیدم با  تحلیل بخش‌های از مطلب ایشان به همان هدف مشترکمان که پیشرفت ورزش و جوانان این دیار است دست یابیم 

 

در ابتدا اسامی از دوستان و دلسوزان مشترک ورزشی‌مان نام برده شده است که دستشان به جیب‌شان آشنا بود و چنان بود چنان است که انگار دیگر کسی در این ورزش ورزشی یا سایر رشته های دیگر ورزشی هزینه ای نکرده  و نمی کند ، بعقیده بنده برای پاسخ به این سوال باید کاری کنیم با ایشان قول و قراری بگذاریم و با هم پای صحبت و دردل دیگر رشته های ورزشی بشینیم  که از کجا می آورند و از کجا می خورند پول های اعزام و تجهیزات و اردوهای خود را چطور بدست می آورند و در این چند سال عمرشان از جیبشان هزینه کرده آند یا خیر، بنده این آمادگی را دارم و منتظر پاسخ ایشان و برای نخستین بار به اتفاق خبرنگار همین رسانه پای صحبت دیگر تیم‌ها، رشته‌ها و ورزشکاران بنشینیم و هر چه گفتند در گزارشی بعدی به نوشته در آید.

که اتفاقا ما بر این امر صحه می‌گذاریم که این دوستان برای ورزش زحمت کشیده اند و هزینه داده اند که ارزش هزینه های واقعی آنها نه اعداد و ارقامی است که در چشم نگارنده مطلب آمده است بلکه برای ایشان وقت و انرژی و اعتبار و جوانی شان بوده است در این راه گذاشته اند. 

 

کیست که نداند امین آذریان در ورزش هزینه داده است اما اینکه چه اصراری هر بار بیان کردن نام ایشان در سطر بالایی و ب بسم‌‌‌اله آقای شعبانی دیده شود بنظر دیگر کمی لوس شده است از کجا معلوم خود ایشان راضی باشد هر بار نام ایشان و هم تیمیشان در پرسپولیس برازجان برده شود و نامی دیگر از سایر رشته های ورزشی و خاک خوردگان آن نباشد.

 

تکلیف رزمی کاران و چهار پنج باشگاه فوتسالی مستعد و فعال  و دیگر باشگاههای فوتبالی دشتستان امثال پارس و استقلال و غیره و غیره اش چه می شود؟!

 

تکلیف ورزشکاری که قرارداد چند صد میلیونی خود با سایر باشگاه‌های لیگ برتری می گذرد و در تیم شهرشان با قرارداد سفید امضا می کند چه می شود؟

 

امروز وقتی تنها یک سفر رفت و برگشت برای یک تیم ۲۵ نفره در یک اردو مثلا ۲۵تا ۳۰ نفره به مشهد یا طبس به اضافه هزینه اسکان و خرد و خوراک آن به حدود شصت میلیون تومان است چه می شود؟!

 

خب برای پاسخ خیلی ساده است بروید و ببینید در دوسال گذشته چه کسانی و چه تیم ها و چه رشته های بنام دشتستان اعزام داشته آند و چه کسانی فقط حرف زده اند مطمعننا این آمار وجود دارد.  

 

جالب است نگارنده با وجود عدم تخصص یا فعالیت در رشته تخصصی هندبال حتی برای یک ساعت فعالیت، پیشاپیش هزینه های تیم لیگ برتری هندبال ستارگان دشتستان را پیش بینی کرده است که مثلا اینقدر نیست و آنقدر است و انشالله هزینه میلیاردی ندارد اتفاقا تنها جایی که با ایشان هم عقیده هستم همین جاست و بنده هم قبول دارم که هزینه ها کمتر است و برای راه‌حل آن پیشنهادی دارم که خود آقای شعبانی که فردی مورد اعتماد و وسوق همه جامعه ورزش است به عنوان مدیر مالی این تیم انتخاب و مسئول حساب و کتاب و دخل و خرج این تیم برای یک بار و همیشه باشد حالا اگر قرار است کمکی شود یا قراردادی سفید یا مالی با هر بازیکن بومی و غیر بومی انجام شود. تیم اعزام شود تجمیعی یا گروهی باشد یا رفت و برگشت و غیره بلاخره هزینه های باشگاه از صفر تا صد آن با نظارت دقیق ایشان باشد تا هم به آنچه پاسخ نظر ایشان است برسیم و هم پاسخی برای حل همیشگی این سوال منتقدین که مطمعننا دلسوز و نگران موفقیت این تیم یا شاید الان سرآمد موفقیت یک تیم ورزشی دشتستان هستند.

 

که اگر این قبول زحمت بر گردن ایشان بیفتد و مدیران ستارگان آن را رد کنند بدانند که حتما کاسه ای زیر نیم کاسه دارند.

 

اصولاً چه ضرورتی دارد فردی که تخصص یا تجربه کافی فعالیت در یک رشته خاص ندارد یا در رشته دیگر موفق بوده است در مورد سایر رشته ها اظهار نظر کند و مطالبی را بگوید که بیشتر غیر تخصصی و کارشناسانه تلقی شود یا یک نظر کارشناسی شده ، درست مثل دیگر دوست گرامی ورزشکاری که در جلسه یا کار گروهی ورزشی بیان می کند من با پنج میلیون تومان برای شما امتیاز لیگ برتری هندبال می آورم در حالی که بنده حاظرم پس انداز چهار ماه حقوق شخصی ام را به این پنج میلیون تومان برسانم به ایشان بدم و ایشان نتواند در همین فروشگاه های ورزشی برازجان یک کفش هندبال متناسب با بازی برای لیگ برتر بخرد.

 

در پایان به این دوست خوب و نگارنده این مطلب توصیه میکنم بجهت رشد و تقویت و حمایت از یک تیم خاص یا یک رشته ورزشی  ، که بدون شک خواسته ورزش دوستانی است که امروز نه در بیرون از گود که در میانه گود در صف مقدم و مقام دفاع از نام و اعتبار ورزشی دشتستان بزرگ در مقابل غولهای صنعتی کشور از جمله سپاهان ، مس و فولاد و زغال سنگ ایستاده و حضور دارند  لازم نیست دست آورد های دیگر رشته ورزش موفق کنونی را به مقام مقایسه ببریم و به چالش بکشانیم که برای ذکر تنها یک مورد  اگر می توانید تنها ارزش معنوی ساعت ها پخش زنده تلویزیونی از شبکه های سراسری و قرار گرفتن تصاویری زنده از ورزشگاه مملو جوانان پر شور و خلق حماسه های  از فرهنگ و آداب و نام بزرگ دشتستان و برازجان در صدر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران را به ترازو و ماشین حساب کتاب خود ببرید و در مقابل مردم  شریف دشتستان بایستید وچشم در چشم آنان بیاندازید و عدد آن را با صدای بلند بخوانید.

 

 قطعا کسانی که باید بدانند ارزش آن چقدر بوده است دانسته اند و آنان که باید قدر بدانند خواهند دانست و آن که نتواند ببیند نه دیده است و نخواهد دید.

 

من اله توفیق


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار