طراحی سایت
تاريخ انتشار: 02 شهريور 1399 - 07:05
چهاردهمین برنامه درختیاری +عکس

داد خبر؛ چهاردهمین برنامه درختیاری انجمن دیده‌بان زیست بوم در پسین آدینه پایانی مردادماه برگزار شد.

بذر تفکر سبز در انجمن دیده‌بان زیست بوم

داد خبر ـ سعید بخشی: انجمن دیده بان زیست بوم در راستای اهداف خویش، برنامه درختیاری را با نام « پسین‌گاه عاشقی با طبیعت » را از اردیبهشت ماه سال جاری آغاز کرد و همه پسین های آدینه به آبیاری نهال های کاشته شده بوسیله انجمن می پردازند. 

 

چقدر خوشحالم و چقدر شادمان از اینکه روزهای ابتدایی آغاز آبیاری و درختیاری وقتی به دو فرزند جناب محبی نگاه می‌کردم می‌گفتم ای کاش هر روز بر تعداد این فرزندان و سربازان آینده حافظ طبیعت ایران افزوده گردد و در شگفتی تمام امروز فرزندانمان به تنهایی در این قاب تصویر می‌درخشند و این تصویر را دوست دارم 20 سال آینده یکی از این عزیزان رصد کند تا ببینیم هر یک از اعضای حاضر در این عکس چقدر تاثیر گذار در حفاظت از محیط‌زیست و منابع طبیعی کشورش خواهد بود. امیدوارم امروز با آموزش و پرورش تفکر سبز در نو نهالستان زندگیمان فردای بهتری برای ایرانمان بسازیم که بی شک آینده چیزی را درو خواهیم کرد که امروز بذر آن را کاشته ایم. تا می‌توانیم بذر تفکر سبز بکاریم.

 

زیباترین اتفاق امروز شرکت جناب صابر در برنامه درختیاری بود، از آن جهت از دیدگاه اینجانب زیبا بود که متوجه شدم ایشان جناب صابر و مهندس غریبی (عمو درختی مهربون)  دوست سال‌های دور یکدیگر بوده اند و در این برنامه پس از سالها دوباره یکدیگر را زیارت کردند و این اتفاق امروزمان را زیباتر و زیباتر کرد. امیدوارم همیشه اینچنین زیبا و دوستانه در کنار یکدیگر بمانید.

 

 

آقا سام کودک نازنین 7 ساله و عضو انجمن دیده بان زیست بوم رابا تمام وجودم دوست دارم علی الخصوص عشق او به آبیاری نهال ها را که در این زمینه سعی می‌کند به سرعت از مادر خود پیشی بگیرد تا یک نوبت زودتر، نوبت پر کردن بشکه کوچک آبش گردد و این به آبیاری نهال ها را آبیاری تفکر نسل خودمان در عمل میبینم که امیدوارم در آینده نزدیک شاهد به ثمر نشستن نگرش سبز طبیعت دوستی در همسالان سام و آقا سام باشیم.

 

 فاطمه جان، امروز تولدت بود و گفتی که چقدر دوست داشتی به مناسبت تولدت امروز نهال بکاری، این را همگی قول می‌دهیم به نام تک تک شما کودکانمان نهالی بکاریم با مشخصات شما که روزی فرزندانتان را در سایه سار درختانی بنشانید که به یاد زاد روزتان، روزی آنها را در دل زمین متولد کرده اید، و این زنجیره زمین سبز با تولدهای سبز شما باید امتداد یابد تا روزی که زمین را جز سبزی و زیبایی نبینیم. تولدت هزارن بار مبارک دخترم فاطمه جان

 

از برجسته ترین جلوه های این برنامه سبز، همراهی و همیاری خانوادگی هموندان انجمن است.  حضور خانواده ها از خردسال تا بزرگسال و نهادینه شدن فرهنگ سبز زیستن و عاشقی با طبیعت  و دوستاری محیط زیست در خانواده ها به ویژه مادران و کودکان، همچون نشاندن نهال هایی است که با استمرار و همه گیری آن در خانواده ها، آبیاری و رشد و تکثیر می شوند و با استقبال خانواده ها از این برنامه به فرداهای روشن امیدواریم. 

 

 

سعید بخشی

انجمن دیده بان زیست بومنظرات کاربران
سید محمد حسین حدود 1 ماه قبل گفت:
دست همی دوستان عزیز درد نکند. اگر فاصله اجتماعی هم رایت شده بود . بهتر بود ما به آب و آتیش میزنیم که بچه ها مون دچار این ویروس کرونا نشود .بعد شما بچه ها را دور هم جمع کردین بدون حتی یک ماسک ساده . بازهم ممنون دست اندرکاران محیط زیست
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار