طراحی سایت
تاريخ انتشار: 12 مرداد 1399 - 10:27

دادخبر؛ فرماندار دیلم استان بوشهر گفت: در دولت‌ یازدهم و دوازدهم با اهتمام و توجه خاص و احداث و تکمیل پروژه‌ها زیرساختی بخش درمان این شهرستان متحول شده‌است.

تحول در زیرساخت‌های درمانی دیلم

به گزارش دادخبر، احمد دشتی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود:  تا قبل از سال ۹۲ تنها بیمارستان دیلم بصورت یک فضای درمانی محدود در سطح درمان بستر به بهره‌برداری رسیده بود اما با عنایت و همکاری دولت تدبیر و امید و همت خیران حوزه سلامت این شهرستان، فضاها و تجهیزات درمانی بیمارستان توسعه یافته‌است.

 

وی اظهارداشت: بخش‌های اتاق عمل (۲ اتاق عمل مجزا)، بستری شامل ۳۶ تخت، مراقبت‌های ویژه آی سی یو و سی سی یو، زنان و زایمان، دیالیز، عکسبرداری و اورژانس و آزمایشگاه در سال‌های ۹۲ تا ۹۸ در این بیمارستان احداث و به بهره‌برداری رسیده‌است.

 

فرماندار دیلم گفت: به منظور توسعه و ایجاد فضاهای فیزیکی درمانی و بهداشتی با همکاری متقابل دولت و مشارکت و همراهی خیران حوزه سلامت چندین طرح از جمله بخش‌های رادیالوژی، اطفال، توسعه ای آی سی یو و سی سی یو،  اورژانس و تکمیل و توسعه شبکه برق، اجرای یک خط انتقال و شبکه برق ویژه و جداگانه برای بیمارستان با اعتبار۳۰ میلیارد ریال، خرید، نصب  و راه‌اندازی دستگاه اکسیژن ساز برای پوشش ۱۰۰ تخت بخش‌های مختلف و تصفیه خانه بیمارستان در دست اجرا است که  امیدواریم در سال جاری و سال آینده بیشتر آنان تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

 

وی  ادامه داد: اعتبارات عمرانی خوبی در سال گذشته و بویژه سال جاری برای تکمیل فضاهای درمانی و بهداشتی بیمارستان شهرستان از منابع استانی و با حمایت‌های مستقیم استاندار بوشهر تامین و تخصیص داده است.

 

دشتی بیان کرد:  تخصیص سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از اعتبارات سال ۹۸ کمیته برنامه ریزی شهرستان ویژه بیمارستان دیلم و ۳۰ میلیارد ریال اعتبار با پیگیری‌های استاندار بوشهر از وزیر نیرو برای اجرای شبکه انتقال و برق جزا بیمارستان  که مناقصه آن نیز انجام و پیمانکار واجد شرایط  انتخاب شده‌است که بزودی عملیات اجرایی آن به عنوان پروژه شاخص شروع خواهد شد.

 

رئیس شورای سلامت دیلم  گفت: بیش از  هفت میلیارد ریال از محل کمک‌های مجمع پتروشیمی‌های فعال در منطقه ویژه عسلویه برای کمک به ستاد مدیریت و مقابله با بیماری کرونا استان بوشهر به شهرستان دیلم اختصاص یافته است.

 

وی بیان کرد:  ۲۰ میلیارد ریال اعتبار در کمیته برنامه ریزی سال‌جاری برای سه پروژه شاخص شهرستان دیلم در حوزه بهداشت ودرمان، ورزش و جوانان و راه تامین اعتبار و  توسط استاندار  بوشهر هدف‌گذاری شده‌است.

 

دشتی افزود: تامین سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به منظور خرید، توسعه و ارتقای شبکه و انشعاب برق کنونی بیمارستان با همکاری شرکت توزیع برق و مدیریت برق شهرستان و دانشگاه علوم پزشکی استان انجام شده‌است.

 

فرماندار دیلم اضاف کرد: همراهی دولت و مجمع خیران حوزه سلامت  دیلم در توسعه فضاهای درمانی و ارتقای سطح شاخص‌های بهداشتی و درمانی شهرستان ستودنی است که خرید و  نصب  دستگاه سی تی اسکن بیمارستان بقیه الله اعظم (عج)  یکی از مصادیق بارز آن است.

 

وی گفت: مجمع خیرین حوزه سلامت شهرستان از دیرباز تاکنون در رفع کمبودها و توسعه فضاهای درمانی شهرستان با دولت همکاری تنگاتنگ و مستمری داشته و دارند.

 

شهرستان دیلم با ۳۵ هزارنفر جمعیت در ۲۱۰ کیلومتری شمال مرکز استان بوشهر واقع است.

 

 

ایرنا


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار