طراحی سایت
تاريخ انتشار: 10 مرداد 1399 - 12:15
توسط انجمن دیده‌بان زیست بوم انجام شد +عکس

دادخبر؛ انجمن دیده بان زیست بوم در راستای اهداف و رسالت خویش و برای همیاری در طرح مقابله با کرونا اقدام به تهیه و توزیع مواد ضد عفونی برای سطوح برای مشاغل پرخطر در انتقال ویروس کرونا کرد. 

تهیه و توزیع موادضدعفونی برای طرح مقابله با کرونا

داد خبر _ ایوب بازآمده: انجمن دیده بان زیست بوم در راستای اهداف و رسالت خویش و برای همیاری در طرح مقابله با کرونا اقدام به تهیه و توزیع مواد ضد عفونی برای سطوح برای مشاغل پرخطر در انتقال ویروس کرونا کرد. 

 

 

برای این منظور با همکاری سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس مواد ضدعفونی مورد نیاز را تهیه و جامعه هدف خود را تعیین و به توزیع این مواد اقدام کردند.

در اولین گام، پسین روز پنج شنبه برابر با نهم مردادماه مقدار ۳۰۰ لیتر مواد ضد عفونی کننده سطوح را به تاکسی تلفنی های شهر برازجان تحویل دادند تا در شیشه های آب پاش کرده و پس از انجام هر سرویس، دستگیره ها و صندلی های ماشین و ... را ضدعفونی کنند تا اگر مسافری به کرونا گرفتار شده باشد به دیگران سرایت نکند.برای این منظور و برای تهیه ظرف مناسب، به جای خرید بطری از بطری های خالی آب معدنی و نوشابه استفاده کردیم تا هم در مصرف بطری نو صرفه جویی کرده باشیم و هم از بطری های استفاده شده، دوباره و چندباره استفاده شود چرا که در تولید هر بطری آب معدنی ۴/۵ لیتر آب مصرف می شود که در دانش محیط زیست به آب مجازی و پنهان گفته می شود و همچنین حدود ۲۵۰ گرم دی اکسید کربن تولید می شود و برای استفاده از بطری در چنین کارهایی اگر بطری های استفاده شده بکار گرفته شود کمکی به محیط زیست شده است.

 

 

اعضای انجمن دیده بان زیست بوم ضمن تحویل مواد ضدعفونی به تاکسی تلفنی های شهر برازجان، نکات آموزشی لازم برای استفاده درست و اصولی مصرف مواد ضدعونی کننده سطوح را به رانندگان و مدیران تاکسی تلفنی ها یادآور شدند.

 

در برنامه های پیش روی انجمن و جامعه هدفی که در نظر گرفته شده به آرایشگاه ها و تاکسی های شهری نیز مواد ضد عفونی اهدا خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

   


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار