طراحی سایت
تاريخ انتشار: 05 مرداد 1399 - 11:10
محیط زیست گناوه:

دادخبر؛ رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناوه گفت: لکه‌های نفتی در ساحل این بندر بر اثر مد دریا  به خشکی رسیده و بصورت خمیر روی ماسه‌ها چسبیده ‌است که خطرات زیست محیطی برای آبزیان دریایی و کسانی که در دریا شنا می‌کنند، بدنبال دارد.

آلودگی ساحل این بندر به مواد نفتی خطرآفرین است

به گزارش دادخبر، کامبیز عبداللهی روز یکشنبه با تائید وجود لکه‌های نفتی در ساحل بندر گناوه به خبرنگار ایرنا گفت: بخش وسیعی از ساحل این بندر به این مواد که حالت تخمیری دارد، آلوده شده‌است.

 

وی افزود:  بر اساس بررسی‌های بعمل آمده از سمت شمال ساحل اردوگاه شهدای دانش‌آموزی حدفاصل روستای چاهک به مال قاید، مال خلیفه تا ساحل گناوه لکه‌های نفتی تخمیرشده وجود دارد.

 

عبداللهی اظهارداشت: نمونه‌برداری از این لکه‌های نفتی انجام شده‌است که به  مرکز استان بوشهر ارسال خواهد شد.

 

رئیس حفاطت محیط زیست گناوه  بیان کرد: اکنون مشخص نیست که منشا آلودگی از کجا و چگونه به ساحل گناوه رسیده‌است که نیاز به بررسی دارد.

 

ساحل بندرگناوه  علاوه براینکه در طول سال بویژه ماه‌های پایانی و تعطیلات نوروز میزبان هموطنان زیادی از نقاط مختلف کشور است، به مکانی  مفرح و مناسب برای پرکردن اوقات فراغت اهالی این شهرستان از جمله شناکردن در فصل تابستان تبدیل شده‌ است که سرازیرشدن لکه های نفتی به این نقطه خطرات زیادی برای مردم در برخواهد داشت.

 

شهرستان گناوه  در شمال استان بوشهر با ۱۱۰ کیلومتر نوار ساحلی  در کنار تاسیسات مهمی نفتی واقع و نزدیک ترین شهر استان به  جزیره خارگ است.

 

ایرنا


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار