طراحی سایت
تاريخ انتشار: 28 تير 1399 - 10:35
با اعتبار ۳۶ میلیارد ریال؛

دادخبر؛ فرماندار شهرستان دشتستان گفت: ساختمان آزمایشگاه تشخیص مولکولی(کرونا) شهرستان دشتستان خیر ساز می باشد که در زمینی به مساحت 150 متر مربع  که توسط هیات امنای مسجد امام علی (ع)شهر برازجان  اهدا شده است و با هزینه ؛ شش میلیارد ریال توسط خیر، خانواده دکتر بحرانی احداث گردیده است.

آزمایشگاه تشخیص مولکولی ویروس کرونا شهیدسلامت دکتر غلامرضا فخری دشتستان افتتاح شد +عکس

به گزارش داد خبر، درآیینی به صورت ویدئو کنفرانس به دستور گراوند استاندار بوشهر، آزمایشگاه تشخیص مولکولی ویروس کرونا مزین به نام شهید فخری شهید سلامت استان در شهر برازجان افتتاح شد.


مهندس عبدالکریم گراوند  با قدردانی از تلاش های کادر درمان استان به ویژه شهرستان دشتستان و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدای سلامت استان شهیدان فخری و خلیلی افزود: باید از اهتمام ویژه ویز و معاون بهداشتی وزیر بهداشت هم در توجه به مسائل درمانی استان و کمک به راه اندازی این مرکز تشخیصی نهایت قدردانی را داشته باشم.


گراوند گفت: انتظار داریم در کنار این آزمایشگاه کرونا، نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی در دستور کار دستگاه های مربوطه قرار گیرد. بایدبرای مقابله با کرونا اصل را بر پیشگیری بگذاریم تا شاهد کنترل این بیماری باشیم.


وی از آقای بحرانی خیر دشتستانی که برای راه اندازی این مرکز آزمایشگاهی به بخش درمان استان کمک کرد قدردانی نمود.


فرماندار شهرستان دشتستان گفت: ساختمان آزمایشگاه تشخیص مولکولی(کرونا) شهرستان دشتستان خیر ساز می باشد که در زمینی به مساحت 150 متر مربع  که توسط هیات امنای مسجد امام علی (ع)شهر برازجان  اهدا شده است و با هزینه ؛ شش میلیارد ریال توسط خیر، خانواده دکتر بحرانی احداث گردیده است.

 

مهندس فتح الله نوروزی بیان کرد: برای تجهییز و راه اندازی این آزمایشگاه ، 36 میلیارد ریال هزینه شده که 20 میلیارد ریال تجهییزات پزشکی که توسط دانشگاه علوم پزشکی تامین شده است و 16 میلیارد ریال صرف خرید تجهییزات غیر پزشکی شده که توسط اعضای خیر ین تامین سلامت شهرستان تامین شده  است . 

مهندس نوروزی با تشکر از کادر بهداشت و درمان و تلاشهای شبانه روزی آنها تصریح کرد:  امیدواریم با راه اندازی این آزمایشگاه خدماتی در راستای مقابله با کرونا به مردم شریف شهرستان ارائه شود.


رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ، ماریا خویش‌دوست در مراسم افتتاح این پروژه گفت: با توجه به جمعیت شهرستان دشتستان، و حجم بالای آزمایشات تصمیم به ره اندازی ازمایشگاه کرونا در شهرستان گرفتیم که با همت و همراهی ,وزارت بهداشت و درمان ، ریاست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و  فرماندار دشتستان و نماینده  مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی و همچنین همکاری صمیمانه  و پرتلاش اعضای خیرین تامین سلامت شهرستان توانستیم این آزمایشگاه را به ارزش 36 میلیارد ریال تجهییز و به بهره برداری برسانیم .

 

ماریا خویش‌دوست افزود: با راه اندازی این آزمایشگاه ، جوابدهی آزمایشات  با سرعت بیشتری انجام می گیرد و  به دنبال آن خدمات درمانی برای بیماران به موقع توسط کادر بهداشت و درمان ارائه می گردد که در کنترل و پیشگیری از این بیماری موثر خواهد بود. 

 

خویش‌دوست بیان کرد: تمامی  افراد گروه هدف  که دارای علایم و یا مشکوک به کرونا باشند (مادران باردار، بیماران زمینه ای مانند قلبی و عروقی ، دیابت ، فشارخون) بیماران سرطانی ، کلیوی و افراد بالای 60 سال بعد از غربالگری توسط پزشک ، از انها آزمایش PCR ( نمونه حلق و بینی )  گرفته می شود. 

رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان از مردم شریف  دشتستان خواست که با رعایت پروتکل های بهداشتی هر چه زودتر بتوانیم در هفته های آینده  به آرامش نسبی برسیم و ازبحران کرونا عبور نماییم. 

 

 

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

 
نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار